AÖF sınav sonuçları ilan edildi! AÖF sınav sonuçları nereden öğrenilebilir?

Anadolu Üniversitesi yaptığı duyuru ile AÖF sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre AÖF 2019 sınav sonuçları otomasyon sistemi ve Anadolu Mobil uygulamasında öğrencilerin erişimine açıldı. İşte 2019 AÖF sınav sonuçları ve sonuç sorgulama ile ilgili detaylar...

AÖF sınav sonuçları ilan edildi! AÖF sınav sonuçları nereden öğrenilebilir?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin beklediği sınav sonucu açıklaması kurumun resmi Twitter hesabından ve üniversite sayfasından geldi. Sınav sonuçlarına dair yapılan ilk açıklamada sınav sonuçlarının ilan edildiği ve öğrencilerin sonuç sorgulama işlemini Anadolu Mobil’de yapabileceği belirtildi. Sonuçların otomasyon sistemine yüklenmesinin de duyurulacağı not düşüldü. Nitekim takip eden duyuruda da sınav sonuçlarının otomasyon sisteminde de yüklendiği ve AÖF resmi sitesinden sonuç sorgulama yapılabileceği belirtildi.

AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Üniversitenin yaptığı açıklamada AÖF sınav sonuçları hem Anadolu Mobil uyguamasında hem de AÖF internet sitesi üzerinden erişebilecek otomasyon sisteminden öğrenilebileceği duyuruldu. Bu durumda AÖF sınav sonucunuzu ister iOS yani iPhone ve Android sürümleri olan Anadolu Mobil’den isterseniz de aşağıdaki bağlantıdan erişebileceğiniz otomasyon sisteminden öğrenebilirsiniz. EK olarak söz konusu uygulamaların indirme sayfalarına da aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz.

AÖF SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF Android uygulaması için tıklayınız

AÖF iPhone uygulaması için tıklayınız

AÖF ÜÇ DERS SINAVLARI NE ZAMAN?

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınav hakkı ile ilgili açıklama yapıldı ve sınav tarihleri yanında sınavlara griş şartları belirlendi.

  1. Üç ders sınavı, 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14:00’da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir.
  2. Türkiye’de üç ders sınavının yapılacağı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa büroları 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında açık olacaktır.
  3. Türkiye Programlarına kayıtlı bulunan ve hâlen cezaevinde/tutukevinde olup “Üç Ders Sınavı”na girme hakkı olan öğrencinin sınavı, bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılacaktır.
  4. Üç ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu AOSDestek İletişim ve Çözüm Masasını arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.
  5. Öğrenci sayfasında üç ders sınav merkezi ile ilgili “Üç Ders Sınav Merkezi Değişikliği” arayüzü 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde açılacaktır. Bu arayüzde üç ders sınav merkezleri görülmekte olup sınav merkezi değişikliği isteyen öğrenciler, değişiklikleri bu sayfadan yapılabilecektir. Bu linkten yapılacak sınav merkezi değişiklikleri sadece üç ders sınavı için geçerli olacaktır. Ayrıca, öğrenci otomasyonu “Bilgi Değişikliği” linkinden yapılan sınav merkezi değişiklikleri, üç ders sınavı sınav merkezini etkilemeyecektir.
  6. Üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir.
  7. Her ne sebeple olursa olsun “Üç Ders Sınavı”na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.
  8. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınavı, 2018-2019 öğretim yılı sonu itibariyle son kez yapılacaktır.
  9. 20 Haziran 2019 tarihlerinde üç ders sınav merkezi tercihi yapmayan öğrencilerin Fakülte tarafından ekte yer alan tablodaki illere göre atamaları yapılacaktır.
  10. Üç Ders Sınav hakkı olan öğrenci, isterse yaz okuluna kayıt yaptırabilir ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencinin Üç Ders Sınavına katılma hakkı yoktur.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler