AÖF yaz okulu açılacak mı? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu kararını açıklandı

AÖF yaz okulu konusunda Anadolu Üniversitesi'nin aldığı açmama kararı büyük tepkilere neden olmuştu. Öğrenciler Twitter üzerinden AÖF yaz okulu kararına büyük tepki gösterirken konu TBMM gündemine de girmişti. Gelen tepkiler üzerine Anadolu Üniversitesi geri adım attı ve Açıköğretim Fakültesi için yaz okulunun açılacağını duyurdu. İşte AÖF yaz okulu kararının detayları...

AÖF yaz okulu açılacak mı? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu kararını açıklandı

Anadolu Üniversitesi senato kararıyla Açıköğretim Fakültesi için yaz okulu açmayacağını duyurmuştu. AÖF yaz okulu için bekleyen ve planlarını buna göre yapan öğrenciler alınan karara büyük tepki göstermişti. Twitter'dan kararı eleştiren öğrencilerin açtığı #birmilyonöğrencikıyımı hashtag'i Türkiye gündeminin en çok konuşulan konuları arasında yer bulmuştu. Ayrıca AÖF yaz okulu kararı TBMM'nin de gündemine girmişti. Bu gelişmeler sonrasında Anadolu Üniversitesi geri adım attı ve AÖF yaz okulu açılacağını duyurdu.

AÖF yaz okulu açılacak

Anadolu Üniversitesi AÖF yaz okulu açmama kararından vazgeçti. Buna göre; salgın şartları el verirse yaz okulu sınavları Eylül ayında yüz yüze yapılacak. Ancak gerekli şartların oluşmaması halinde öğrenciler yaz okuluna online olarak katılabilecek.

Anadolu Üniversitesi'nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sevgili Açıköğretim Sistemi Öğrencileri,

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nde "Yaz Okulu" yerine "Üç Ders Sınavı" uygulanması yönünde alınan kararı yeniden değerlendirmek üzere, Üniversite Yönetim Kurulu'nu acil gündem ile toplantıya çağırmıştır.

Bu doğrultuda 08.07.2020 tarihinde toplanan Üniversite Yönetim Kurulu, "Yaz Okulu" açılmasına karar vermiştir. "Yaz Okulu" sınavları Eylül ayında, pandemi şartlarının elvermesi halinde yüz yüze, aksi takdirde çevrimiçi olarak yapılacaktır.

"Yaz Okulu" başvuru takvimi Üniversitemiz web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı günler ve sınavlarında başarılar dileriz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
yuz yuze cok sacma sabah sabah trafik 30 km uzaktaki okulu bul kimin ne oldugu belli degil korona var veya yok sonrasin sabah sabah polislerimizi dikiyorsunuz ogretmenler sinav kagitlari gerek yok online sinav cok mantikli...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler