Apartman görevlisinin korona testi pozitif çıktı! 119 kişi karantinada

Eskişehir’de bir apartman görevlisinin koranavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması sonucu toplam 119 kişinin yaşadığı 2 apartman bloğu 14 gün süre ile karantina altına alındı.

Apartman görevlisinin korona testi pozitif çıktı! 119 kişi karantinada

Eskişehir’de, Odunpazarı ilçesi Yenidoğan Mahallesi’ne bağlı Güzelyalı sokakta, Ziraat ve Emlak apartmanlarında apartman görevlisi olarak çalışan Mehmet Şenel’in koronavirüs testi 2 Mayıs tarihinde pozitif çıktı. Bunun üzerine Şenel’in çalıştığı apartmanlar Odunpazarı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile karantina altına alındı. Apartmanlarda toplan 119 kişi bulunurken, burada yaşayan vatandaşlar 14 gün süre ile evlerinde izole olacak.

Diğer yandan İl Sağlık Müdürlüğü ve Odunpazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlilerince filyasyon çalışmaları yapılırken, apartmanlarda bulunan 65 yaş üstü 19 kişiden de numune alındı. Apartmanların karantinaya alınmasıyla apartmanda ki vatandaşlar da pencerelerden dışarıyı izlemekle yetindi.

GİRİŞ-ÇIKIŞLAR DURDURULDU

Öte yandan konuyla ilgili olarak Odunpazarı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar şu şekilde;

“Aparman görevlisi olarak çalışan Mehmet Şenel’in tüm apartman sakinleriyle yakın temasta olduğu değerlendirilerek, apartman sakinlerinin evlerinde karantina altına alınmasına ve apartmanda oturan ancak bugün itibariyle evlerinde olmayan kişiler de dahil olmak üzere karar tarihinden itibaren 14 gün boyunca giriş ve çıkışlar durduruldu. 14 gün boyunca giriş ve çıkışlar Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğünce sağlanacak. 14 gün sonunda kişilerin Korana hastalığı, öksürük, halsizlik gibi belirtilerin olmaması halinde apartmana giriş ve çıkışlara dezenfeksiyon sonrası izin verilmesine, kararlara uymayan vatandaşlara idari para cezası verilmesine karar verildi.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
En çok işler apartman görevlilerin herşey ve herkes ile temasa geçiyorlar sürekli market VS herseye onlar koşuyor.. İster istemez de bina sakinleri ile temas da oluyor tüm binaya test yapılması lazım.. Çok zor
119 kişiye bir kişinin bakıyor olması adaletsizce değil mi. Yasa yok belirlenmiş iş tanımları yok. Her işi yapmak zorunda bırakılıyorlar. Denetim yok. İyi olup çıktığın da bile belki de senin yüzünden karantina da kaldık diye işten çıkartacaklar acı ama bunun olmayacağının da bir garantisi yok. 2004 yılında güncellenen konut kapıcılar yönetmeliği var. Bu yönetmelik de ucu açık bir çok ibare var ve acilen yenilenmesi bir iş tanımı getirilmesi lazım
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler