Apple için tehlike çanları

Yatırımcılar şirketin gidişatından memnuniyetsiz görünüyor.

Apple için tehlike çanları

Dünyanın en büyük firmalarından biri olan ve her sene milyonlarca cihaz satarak kârını arttıran Apple’da son zamanlarda işler ters gitmeye başladı. Şirketin en büyük yatırımcılarından biri olan Will Danoff, yılın ilk yarısında yatırımlarını %28 oranında azalttı.

Apple’ın büyümesinin oldukça yavaşladığını dile getiren Danoff, Google ve Tesla Motors’un çok daha iyi teknolojiler geliştirdiğini ve yatırımlarını o yöne kaydırmanın daha akıllıca olacağını belirtti. Yatırımlarını azaltmasına rağmen halen en büyük aktif hissedar konumunda olan Danoff’un Apple’da 3.3 milyar dolar değerinde 8.3 milyon hissesi bulunuyor. Geçtiğimiz yıl ise toplamda 11.6 milyon Apple hissesi vardı. Bu düşüşle birlikte Will Danoff’un en fazla hissesi artık Google’da bulunuyor.

Apple’daki bu düşüşün en büyük sebebi olarak yeniliklerin az olması ve yaratıcı fikirlerin ortaya atılmaması gösteriliyor. Google’ın Google Glass gibi farklı teknolojilere yönelmesi de hissedarların ilgisini çekmiş benziyor. Eğer Apple eski günlerine dönmek istiyorsa biraz daha farklılık yaratması gerekiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler