Apple neyin peşinde?

Geçtiğimiz seneden beridir dedikoduların merkezinde olan Apple gündemi yeni iOS cihazlarla meşgul ederken, diğer taraftan ise önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Apple neyin peşinde?

Mobil dünyanın gündeminde iPhone 5S, iPhone 5C, iPad 5 ve iPad mini 2 yer alıyor. Yeni iOS cihazlarla ilgili dedikodular ve sızıntılar tam gaz devam ederken, Apple sessiz ve derinden gitmeye devam ediyor. Son olarak Apple, İsveçli AlgoTrim şirketini satın aldı. AlgoTrim, kayıpsız şekilde veri sıkıştırma konusunda çözümler geliştiren bir firma ki, bu teknolojiyi kullanarak oldukça başarılı işlere imza atmışlardı.

Bu satın alma girişimi özellikle iOS konusunda Apple’ın bir hayli işine yarayacak gözüküyor. iOS platformunun veri tüketimi konusunda önemli gelişmeler gerçekleşecek gözüküyor. Analistler veri sıkıştırma teknolojisiyle birlikte Apple’ın iOS 7′yi güncellemelerle daha iyi hale getireceklerini belirtiyor. Ayrıca bir sonraki iOS sürümünde ise AlgoTrim’in teknolojisinden yararlanarak performansın daha üst seviyeye çekilebileceği söyleniyor. İddialara göre bu teknolojiyle birlikte kamera konusunda da bazı geliştirmeler yapılabilir. Sonuç olarak Apple’ın neler yapacağını ise önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Badland, Anroid ve BlackBerry Platformunda

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler