HABER

Araba kirlenmesin diye işçisini bagajda taşımıştı! Bu görüntünün bedeli belli oldu

Türkiye'nin tepkisini çeken olayda o patrona ceza kesildi. Antalya'da işçisini alışverişe otomobilinin bagajında getirip götüren inşaat şirketi sahibine araç dışında yolcu taşımaktan 1665 lira ceza ödeyecek.

Araba kirlenmesin diye işçisini bagajda taşımıştı! Bu görüntünün bedeli belli oldu

Gazipaşa ilçesinde Şehit Ast. Kd. Üçvş. Süleyman Gür Bulvarı'ndaki yapı market önünde, çarşamba günü saat 16.00 sıralarında, işverenin, çalışanını otomobilin bagajında taşıdığı anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

işçi3

ÇALIŞAN BAGAJDAN ÇIKTI

Görüntülerde, inşaatlarda boya işi yapan işveren, otomobiliyle bulvardaki yapı marketin önünde durdu. Sürücü otomobilinden inerken, çalışanı ise bagajdan çıktı.

bagaj4

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Yapı marketten ayakkabı alıp çıkan kişi ve işçisi tekrar otomobile yöneldi. İşçi yine bagaja bindi. Bulvardaki bir kişi ise işçinin girdiği bagajın kapağını kapatmasına yardım etti. O anlar ayrıca güvenlik kamerasına yansıdı.

bagaj3

AKRABA OLDUKLARI BELİRLENDİ

Savcılık talimatıyla kamera kayıtlarını inceleyen Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, işveren ve işçiye ulaştı. Polis merkezinde ifadeleri alınan ve isimleri açıklanmayan bu kişilerin akraba olduğu belirtildi. İşveren ile işçi ifadesinde şikayetçi olmadıklarını belirtti.

bagaj2

PARA CEZASI KESİLDİ

İşverene Trafik Tescil Büro Amirliği tarafından araç dışında yolcu taşımaktan 1665 lira para cezası kesildi. (DHA)

bagaj1

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Türkiye'de çalışana-işçiye verilen değer
Passat sahibinin haberi yok galiba. Herkes birgün aynı toprağın altına girecek.
'Araç dışında yolcu taşımak' mı? Aracın bagajı, aracın dışı mı?
Geri Dön