Arabanın arka koltuğunda bırakılan çocuk öldü

Diyarbakır'da otomobilin arka koltuğunda unutulan, sıcak havanın yanında oksijensizlik nedeniyle akciğerleri iflas eden ve beyninde hasar oluşan 4 yaşındaki çocuk hastanede yaşamını yitirdi.

Arabanın arka koltuğunda bırakılan çocuk öldü

Bismil ilçesine bağlı Tepe beldesine bayram ziyaretine giden akrabalarının arabanın arka koltuğunda unuttuğu Ramazan Korkmaz, solunum yetmezliği ile bilinç kaybı şikayetiyle Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi'ne kaldırıldı. 1 hafta önce hastaneye getirilen çocuk yapılan tedavilere olumlu cevap verdi. Akciğer ve böbrek yetmezliği hastalıkları iyileşirken beyinde oluşan hasar ciddiyetini korudu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen küçük Ramazan yaşam mücadelesini kaybederek hayata gözlerini yumdu.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Ramazan Korkmaz'ın havasızlık ve sıcağın etkisiyle karaciğeri ve böbrekleri ile kaslarının zarar gördüğünü bildirdi. Olay nedeniyle çocukta karaciğer ve hafif oranda da böbrek yetmezliği oluştuğunu söyleyen Yakıncı, yapılan tedaviler sonucu bu problemlerde kısmen iyileşme gözlendiğini kaydetti. Ancak beyin solunum merkezinde oluşan hasarın düzelmediğini anlatan Yakıncı, çocuğun tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiğini kaydetti. (CİHAN)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
yok artık daha neler, yahu o sıcakta çocuk arabada bırakılır mı, hiç mi beyin yok bu insanlarda, ben çocuğu 1dk bile bırakamıyorum olmayacak bir yeri karıştırır diye ne cesaret var bu adamlarda
ben anne olmak için can atıyorum olanlar ise kıymetini bilmiyor.hiç çocuk arabada bırakılırmı.bırakılırda nasıl içi rahat eder.anlamıyorum inanınki.eminim onlarda böyle olmasını istemezdi ama birazcık sorumluluk lazım ya.böyle kaç haber duyduk hiçmi duymamışlar.yinede çok üzüldüm allah rahmet eylesin.aileyede sabır diliyorum
Diğer Haberler