Arabanın deposunu 'evden' dolduruyor!

Kahramanmaraş’ta sokak arasında insanların dikkatini çeken esrarengiz cihazın, bir vatandaşın otomobiline dolum yaptığı doğalgaz pompası olduğu ortaya çıktı.

Arabanın deposunu 'evden' dolduruyor!

Alınan bilgilere göre, İsmetpaşa Mahallesi Gazeteci Ali Çelik Sokak içerisinde bulunan bir cihaz, çevre sakinlerinin dikkatini çekti. Yaklaşık bir hafta önce apartmanın yan kısmına konulan cihazı fark eden vatandaşlar, bir şahsın cihazdan aracına dolum yaptığını görünce, durumu polise ve zabıtaya bildirdi.

Olay yerine gelen polis ve zabıtanın yaptığı incelemede, cihazın otomobile doğalgaz dolumu yapmaya yarayan portatif pompa olduğu belirlendi. Evindeki doğalgaz hattından pompaya bağlantı yapan ve aracının yakıt ihtiyacını buradan karşılayan ismi açıklanmayan vatandaş, zabıtalar tarafından bilgisine başvurulmak üzere Kahramanmaraş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yetkili doğalgaz firması çalışanları da cihaz üzerinde inceleme yapıp, pompanın doğalgaz bağlantısını keserken, çevre sakinleri yapılan işlemin yasal olmadığını savundu. Doğalgaz dolumu esnasında cihazın ısındığını ve tehlike saçtığını öne süren vatandaşlardan Mehmet Kara, “Arkadaş 4 gün önce bu cihazı buraya getirdi. Anladığımız kadarıyla zeki bir kişi. Evdeki doğalgaz hattından buraya aktarma yapıyormuş. Ama tehlike arz ediyor ve kaldırıldı” dedi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Vatandaş arabasına gaz doldurmuşta suç mu işlemiş, kaçak gazmı kullanmış, arabaya doldurduğu gaz saatten geçmiyormu, kullandığı gazın parasını ödedikten sonra ister ocakta kullanır, ister kombide ister arabada, nerede kullandığından kime ne, parasını ödedikten sonra ve arabaya doldurduğu sırada patlama tehlikesi yoksa hiçbir sorun yok bence. Bir alıntı söz; "bir balıkçı dostum tuttuğu yengeçleri saklamak için kovanın kapağının olmasına gerek olmadığını söyledi, çünkü birisi yukarı doğru tırmanıp kurtulmaya çalışırken diğer yengeç bacağından tutarak onu aşağı doğru çeker ikiside dibe düşer" ...
devlet dügün olsa insanlarda dürüst olur böyle yollara başvurmaz helal sana birader
başka ülkede olasa bu adama patent verirler bizim cahiller de ceza verir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler