HABER

''Araf'' filmi ABD pazarında

İstanbul (AA)- Yönetmen Biray Dalkıran imzasını taşıyan korku filmi "Araf", "The Abortion/Kürtaj" ismiyle ABD'de DVD olarak satışa sunulacak.

Yönetmen Dalkıran, Türkiye DVD stantlarının yüzde 80'ini Amerikan yapımı filmlerin süslediğine dikkat çekerek, ilk kez bir Türk filminin büyük bir promosyonla Amerika'da DVD stantlarında yerini alacağını bildirdi.Filmin satışa çıktığı dönemin, ABD'de korku filmlerinin yoğun olarak gösterime girdiği "Cadılar Bayramı"na denk geldiğini hatırlatan Dalkıran, DVD'nin, Pathfinder dağıtım şirketi etiketiyle, Amerika'da daha önce "Araf" isimli 4 film bulunduğundan dolayı "The Abortion/Kürtaj" isimiyle satışa sunulacağını ifade etti.

Dalkıran, DVD'nin ilave seçeneklerinde, kendisi ile yapılan özel röportajın, çektiği reklamlar ve video klipleri ile bunların kamera arkası görüntülerinin yer alacağını da belirterek, DVD'nin satış bedelinin 19.98 dolar olacağını söyledi.

Türkiye'de 6 Ekim 2006'da vizyona giren ve gerçek bir hikayeden esinlenerek yazılan filmin konusu şöyle: "Eda ve Cenk, akademi yıllarında tanışıp evlenmiş genç bir çifttir. Genç çiftin mutluluğu, Eda'nın bir bebek beklediğini öğrenmesi ile perçinlenir. Ancak Eda, hamileliğinin ilerleyen aylarında sıra dışı olaylar yaşamaya başlar. Cennetle cehennem arasında, Araf'ta kalmış bir ruh, intikamını almak için dünyaya dönmüştür. Eda, bu kabustan uyanmaya çalışırken, genç çiftin etrafını benzeri görülmemiş bir dehşet saracaktır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön