HABER

Aragones'e çift forvet baskısı

İspanyol çalıştırıcı, takımın ofansif yönünü artırmak amacıyla Bursaspor maçına Güiza'nın partneri Semih'i ilk onbire hazırlıyor.

Fenerbahçe'de tek forvetli sisteminde inadına devam eden Luis Aragones'e çift forvet baskısı artıyor. Sezon başından beri vatandaşı Daniel Güiza'yı tek forvet olarak kullanan İspanyol teknik adamın gelen tepkiler üzerine önümüzdeki maçlar için farklı planlar yaptığı öğrenildi. Yardımcıları tarafından da bu konuda ikna edilmeye çalışılan Aragones'in sakatlığı geçen Semih Şentürk'ü ilk onbirde düşünmeye başladığı öğrenildi. Takımın ofansif anlamda daha etkili olması gerektiğini savunan otoriteler de çift forvet oynanması gerektiğini savunmaya başladılar.

Emreciksin beklentisi Yönetimin teknik konularda Aragones'e herhangi bir fikir sunmadığı ancak kendi aralarında yapılan sohbetlerde oyun sisteminin değişmesi gerektiğini dile getirdiği biliniyor. Bu akşam basına kapalı yapılacak antrenmanda son kararını verecek olan Aragones'in, yarınki Bursaspor maçına taraftarların da oynamasını istediği Semih'i ideal onbire hazırladığı öğrenildi.

Yeni transfer Gökhan Emreciksin'i hazır olmadığı gerekçesiyle geldiği günden bu yana kadroya almayan Aragones'in kupa maçında nasıl bir karar vereceği de merak konusu. Sağ kanatta görev yapan Emreciksin'in iki alternatifi olan Deivid ile Kazım'ı Trabzonspor maçında aynı anda sahaya süren Aragones ortaya konulan futboldan çok fazla memnun kalmadı. Bu yüzden yeni transferden Bursaspor maçında faydalanmak isteyebileceği ileri sürüldü

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön