HABER

"Arazileri değerlendirip bir karar vereceğiz"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılacak Türkiye'nin ilk 'Futbol Köyü' projesinin tanıtımı için Van'a gelen Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Futbol Federasyonu Araştırma-Planlama, Eğitim, Geliştirme (AR-PEG) Genel Koordinatörü Gündüz Tekin Onay ve beraberindeki heyetle birlikte arazi incelemesi yaptı.

Eminpaşa Mahallesi Fidanlık Sokak ile Molla Kasım Köyü mevkiindeki arazilerde incelemelerde bulunan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Van Vali Yardımcısı Ömer Özcan ve Van Defterdarlık İl Müdürü Mehmet Erkınay'dan bilgi aldı. Her iki arazinin çok güzel olduğunu ifade eden Terim, "İkisinin de avantajları ve dezavantajları var. Bunları değerlendirmeye alıp bir karar vereceğiz" dedi.

Arazilerin merkeze yakın olmalarına öncelik vereceklerini ifade eden AR-PEG Genel Koordinatörü Gündüz Tekin Onay ise, arazinin büyüklüğü, küçüklüğü ve yerinin önemli olmadığını belirtti. Düşüncenin çok önemli olduğunu vurgulayan Onay, "Biz bu projemizi bir sosyal düşüncenin ürünü olarak ortaya attık. Bunların içerisinde kültürel faaliyetler, ödüllü yarışmalar olacaktır. Çocuklar bir çatı altına toplanıp kendilerini tarif edeceklerdir. Bu köye milli oyuncular, bakanlar, siyasiler, sanatçılar ve diğer yöreden çocuklar gelecektir. Ama bu köy sadece burada kalmayacaktır. Buranın çocukları bu özgürlüklerini belki önümüzdeki yıllarda Riva'da açacağımız köyle İstanbul'u tanıyacaklardır. O bakımdan sosyal amaçlı olan bu köye herkesin katılması, proje içerisinde çalışması lazım. Yarın bu köyü açarsak inanıyorum ki birçok milli futbolcuyu da buraya getirme şansı bulacağız" diye konuştu.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 'Futbol köyü' arazisinde yaptığı incelemelerin ardından Belediye Başkanlığı ve Van Valiliği'ni ziyaret edecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler