YURTHABER

Ardahan Adliyesinde görev değişimi

Bir süre önce iç ve dış cephesi yenilenen Ardahan Adliyesinin Hakim ve Savcıları da değişti.

Ardahan Adliyesinde görev değişimi

Son çıkan Hakimler ve Savcılar Kararnamesiyle Ardahan'da görev yapan ve diğer illere atanan Hakim ve Savcıların yerine yeni isimler atandı.

Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığına Recai Bilgin atanırken, Zübeyir Tecellli Akbulut, Yeşil Can, Ardahan Cumhuriyet Savcılıklarına atandılar.4 Yeni hakiminde atandığı Ardahan adliyesine atanan Hakim Serkan Karaoğlu, Hakim Ersin Ermurat, Hakim Yusuf Eren ve Hakim Zehra Hilal Bilgin Ardahan'a gelerek göreve başladılar.Ardahan Adliyesine olduğu gibi Göle Adliyesine de 2 Hakim ve 2 Savcı atandı.

İsmail Çelik ve Arda Deveci Göle Cumhuriyet Savcılıklarına atanırken, Özge Deveci ve Sevcan Korkmaz Türe'de Göle Hakimliklerine atandılar.Hanak'a 2 Savcının Posof'a ise 2 Hakimin atandığı son Hakimler ve Savcılar kararnamesiyle Bahattin Emre ve Mustafa İşleyen Hanak Savcılıklarına, Ersin Öztürk ve Özden Gülger Posof Hakimliklerine atandıkları öğrenildi.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz, Başkan Yardımcısı Özkan Karakaya ve Kurucu Üyelerden Yunuz Akçay Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin Gazetecilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni başladığı görevinde Ardahan'a en iyi hizmeti vermeye çalışacaklarını belirtti. Evli ve iki çocuk babası olan Başsavcı Bilgin'in eşinin de aynı adliyede Asliye Hukuk Hakimliği yapacağı öğrenildi.