Ardahan'daki yatılı okulda korkunç olay! Kız öğrenci hayatını kaybetti

Ardahan'da kaldığı yatılı okulda üzerine dolap devrilen küçük kız öğrenci hayatını kaybetti.

Karagöl Mahallesi 75. Yıl Caddesi'nde Kazımkarabekir Yatılı Bölge Ortaokulunun yatılı kısmında kalan 5. sınıf öğrencisi Zerrin Koç (10), akşam odasında arkadaşlarıyla oynarken üzerine elbise ve kitap koymak için kullandıkları dolap düştü. Yaralanan küçük kız, görevlilerin haber vermesi sonucu ambulansla Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Koç, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

1

Olayın ardından Ardahan Vali Yardımcısı Salih Kalkan, İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir ve Koç'un yakınları hastaneye gelerek konuya ilişkin bilgi aldı.

2

İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, küçük kızın üzerine dolap düştüğü için hayatını kaybettiğini belirterek, "İlk aldığımız bilgi arkadaşlarıyla oynarken kaldığı odada kullandığı dolap üzerine düşüyor. Dolabın altında kalan küçük kızımız yaralanıyor ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybediyor. Olayla ilgili adli soruşturma başlatıldı, idari yönden de soruşturma başlatacağız" dedi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Ne diye önlem alınmaz, şu dolapları iki tane aparatla duvara sabitlemek çok mu zor, aklınıza mı gelmiyor, illaki birilerinin canı mı yanacak, eğitim alsın diye gönderdiğimiz yerden çocuklarımızın cenazesi geliyor, kim verecek hesabını, giden geri gelecek mi, acılı anne babanın acısı dönecek mi, aileye Allah sabır versin, çocuğumuza Allah rahmet eylesin, canım ülkemde bu kadar degerli çocuklarımız, buralar hiç mi kontrol edilmez, riskler hiç mi göz önüne alınmaz vs.......
kamu kurumlarında dolapları kazalara ve depreme karşı duvara sabitlemek zorunlu. bu kaza değil cinayettir
çok acı allah sabırlar versin ailesine
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler