Arınç: 2015 seçimlerinde biz olmayacağız

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "2015 seçimlerinde biz olmayacağız. Belediye ve milletvekili seçimlerinde böyle düşünüyorum. Bunun çok doğru olduğuna inanıyorum'' dedi.

Arınç: 2015 seçimlerinde biz olmayacağız

AK Parti tüzüğünde yer alan ''En fazla 3 dönem üst üste vekil seçilebilirler'' hükmü gereği aralarında Başbakan Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Arınç, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın da olduğu 73 isim yeniden vekil seçilemeyecek.

"BAŞARIYA ULAŞIRSA TÜRKİYE KORKULARDAN, TEHDİTLERDEN KURTULMUŞ OLACAK"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Haber Türk televizyonunda yayınlanan programa katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. PKK'nın çekilme sürecini değerlendiren Arınç, şöyle konuştu:

"Çözüm sürecinde çok çalışıyoruz. Başarıya ulaşırsa Türkiye korkulardan, tehditlerden kurtulmuş olacak sabırlıyız. Aralık ayında başlayan süreç, neredeyse 8 ayını doldurdu. Eylemsizlik hali eyvallah. Adeta bir bahar havasının olması herkesi mutlu etti. BDP de Öcalan da diyor ki, 'insanlar ölmeyecek, silahlar ülke dışına çıkacak. Silahların konuşmadığı, fikirlerin, siyasetin konuştuğu bir alan olacak.' Buna kimse hayır diyemez. Öcalan'ın 21 Mart'ta yankılanan sözüydü. Evet denildiğini toplumlar tarafından gördük. Öcalan'ın hitap ettiği kitle, bizim irademiz, önderimizin iradesi diyen kitleler birden fazla. Bunların her birinin evet demesi gerekiyor. Şu ana kadar biz evet denildiğini gördük. Öcalan’ın kesin ve kati olarak artık silahlı eylemelerin son bulması. Kandil’e baktığımız zaman kendileri evet demiş olsa bile bir ikna süreci gerektiğini söylediler. Ne yazık ki örgüt fikir ve eylem olarak şiddetten kolay kolay uzaklaşmıyor" diye konuştu.
Kandil’de yapılan bazı açıklamaların sürece zarar verdiğini ifade eden Arınç, "Öcalan’a karşı mesaj gönderiyor. Ben daha fazla Öcalancıyım gibi. Öcalan’a karşı bir liderlik mücadelesi içerisinde" dedi. PKK'nın tamamen çekilmesine ilişkin kesin bir tarih vermenin doğru olmadığını söyleyen Arınç, çekilmenin en kısa sürede olması gerektiğini belirtti.

"ÖCALAN KRİTİK BİR ROL OYNUYOR"

Öcalan'ın çözüm sürecinde stratejik bir konumda olduğunu belirten Arınç, "Bizimle bir alışverişi yok. Biz onunla herhangi bir pazarlık yapmadık. Ama Türkiye'de terörün bitmesi konusunda Öcalan kritik bir rol oynuyor. Bu rolünde başarılı olursa, Türkiye çok önemli bir meseleyi çözmüş olacak. Sabırlıyız. Bu işe bağcıyı dövmek için çıkmadık. Üzüm yemek istiyoruz. Çekilme süreci bitmedi. Başbakanımız doğru söylüyor. Nefes alışlarının bile hesabının yapıldığı nerede ne kadar insanın çıktığını bilebilecek bir istihbarat gücümüz var. Yüzde 20 demişse Başbakanımız öpsünler başına koysunlar. Yüzde 80'nin hala çıkmadığı, belki hemen çıkabileceği, belli yerlerde beklenildiği toplanıldığı bütün bunların bilgisi de var bizde. Çıkma iradesinde bir geciktirmeye yönelik oluşumun varlığını da hepimiz bilmeliyiz. Bunun nedenlerinden biri Öcalan'a karşı bir tavır içerisindeler, iki hükümetin belli konularda belki bir yol açmasını veya hiç yapılmayacak bir takım söylemlerde bulunmasını istiyorlar. Hayır bizim böyle bir niyetimiz yok. Demokratikleşme adına çok önceden attığımız, atmayı planladığımız adımlardır" şeklinde konuştu.

"AFFI DÜŞÜNMÜYORUZ"

Genel af olup olmayacağına yönelik bir soru üzerine Arınç şöyle konuştu: "Hiç birimiz, hükümet üyesi olarak, Başbakanımız olarak affı düşünmüyoruz. Gündemimizde af yok. Rahatlıkla ve samimiyetle söyleyebilirim. İkincisi bu sürecin başından itibaren ne Öcalan ne de Öcalan ile bağlantı kuranlar da affı söylememişlerdir. Geçmişte söylemişlerdir. Ama af artık bu süreç içerisinde kesinlikle gündeme gelmemektedir."

Demokratikleşme paketinde Ruhban Okulu'na yönelik bazı hazırlıkların da olduğunu söyleyen Arınç, hükümet olarak olumlu yaklaşım içerinde olduklarını dile getirdi.

"KÜRT KONFERANSI’NA CHP’DEN KATILIM OLACAĞI SÖYLENİYOR"

Erbil'de yapılacak olan Kürt Konferansı'nı değerlendiren Arınç, "Bu konferans, Öcalan'ın da istekleri arasında. Zannediyorum 4 tane konferans toplanması talimatını vermişti. Biz, bu konferansa ne parti olarak, ne hükümet olarak katılmayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nden katılım olacağı söyleniyor. Ona bir şey diyemem. Konferansa, çok renkli, fikir ve siyaset olsun demenin dışında başka unsurların da katılacağı bir toplantı halinde geldi. Biz üşüdük. Üşüdüğümüz için biz Ak Parti olarak bu konuda kesinlikle kimsenin katılacağını düşünmüyoruz. Katılmasını da arzu etmiyoruz " ifadelerine yer verdi.

"KERKÜK ‘Ü ZİYARET EDEMEDİLER "

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Irak ziyaretine de değinen Arınç, “Gitmesi açısından olumlu bakabiliriz. Gidiyor da ne yapıyor? Niçin gidiyor? Kimlerle görüşüyor? Bunları görmemiz lazım. Irak güvenli olmayan bir ülke. Dışişleri Bakanlığımız istihbarat olarak gidilmemesi gerektiğini güvenliğin olmadığını söyledi. Ama onlar kahramanlık tasladılar. Gittiler ama yeşil bölgenin dışına çıkamadılar. Kerkük’ü ziyaret edemediler" dedi.
Kılıçdaroğlu’nun Malik’i ile görüştüğünü belirten Arınç, Malik’i ile Türkiye ilişkilerini iyileştirmeye yönelik görüşmeleri halinde bunun takdir edileceğini, Ancak Irak ile ilgili ortada somut bir netice görmediğini dile getirdi.

"YENİ BİR TEZKEREYİ GÜCÜMÜZ YETERSE BİZ ÇIKARIRIZ"

Başabakan Yardımcısı Bülent Arınç, İngiltere, Fransa, ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye’ye müdahaleyi gündeme getirdiklerini kaydetti. Arınç, "Yeni bir tezkere gerekirse, o zaman CHP karşı çıkar. MHP’de umarım karşı çıkar. Çünkü ağızlarının çalımına bakarsak onlar da böyle bir operasyonun içerisinde Türkiye’nin yer almasını istemiyor olabilirler. Gücümüz yeterse biz çıkarırız. Böyle bir koalisyonun içerisinde yer alırız" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Arınç, Türkiye’nin Suriye politikasına ilişkin olarak şöyle konuştu: "İngiltere, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri başı çekmek suretiyle böyle bir organizasyonu müdahaleyi gündeme getirdiler. Bu açıklama bence olumludur. Ve Obama’nın gerçek düşüncelerini aksettirdiğini de zannediyorum. Yani bir koalisyon olursa Güvenlik Konseyi’nin dışında, dışişleri bakanımız Türkiye’nin de bunun içerisinde yer alabileceğini söyledi. Bu 3-4 ülkeli bir koalisyon olmaz. Nereden baksanız 20-25 ülkeli bir koalisyon olur. Bu koalisyonun içerisinde, Türkiye yine hem bir görev olarak hem de insani amaçlarla bu katliamın sona ermesi için yer alır. Şüphesiz buna meclisin karar vermesi gerekir. Bunun için de elimizde bir tezkere var. Yeni bir tezkere gerekirse, o zaman CHP karşı çıkar. MHP’de umarım karşı çıkar. Çünkü ağızlarının çalımına bakarsak onlar da böyle bir operasyonun içerisinde Türkiye’nin yer almasını istemiyor olabilirler. Gücümüz yeterse biz çıkarırız. Böyle bir koalisyonun içerisinde yer alırız."

PKK’NIN ELİNDE KİMYASAL SİLAH YOK

PKK’nın elinde kimyasal silah olmadığını söyleyen Arınç, "Hayır yok. Böyle bir istihbarat yok. Bence bu biraz propaganda amaçlı veya dezenformasyon amaçlı. Biz kimin elinde az çok ne olduğunu biliyoruz" dedi.

HAYVANLAR BİLE AĞLAR

Başbakan’ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında duygulanarak göz yaşı dökmesinin insani bir durum olduğunu söyleyen Arınç, "Bilirim ki hayvanlar bile ağlar. Çok tabii şeyler bunlar. En çok bana söylendiği için ben bu işin mağduruyum. Yapmacık değil duygusal bir insanım. Başbakanımız daha metin bir insan, daha cesur, ağlamamak için kendisini belki de zorlayan bir insan. Ben basit olaylar karşısında bile zaman zaman duygulanabiliyorum. Bundan dolayı yerli yersiz bazen de şikayetçiyim. Ama bu yapay olamaz. Hiç ağlamam diyen bir insana acırım. Sen de hiç mi merhamet yok?" diye konuştu.

MAVİ MARMARA TAZMİNAT KONUSUNDA HENÜZ ANLAŞMADIK

Mavi Marmara olayının haksız bir fiil olduğunu belirten Arınç, "Biz kendileri ile tazminat konusunda henüz anlaşmadık. Buna uygun bir tazminatı biz ancak konuşabiliriz. İrtibatı kesmiş değiliz. Bu işin sonuçlanmasını istiyorum. Böylece diplomatik ilişkiler de normalleşecek. Süreç devam ediyor" dedi.

Ak Parti’yi kapatma davasını değerlendiren Arınç, "Önümüzde uzun bir süreç var. Beğenmediğimiz noktaları temyiz etme hakkımız var" dedi.

Önümüzdeki seçimlerde başörtülü milletvekili olup olmayacağı konusunda ise henüz bu konuda yerleşmiş bir beraberlik olmadığını, yapılacak düzenlemelerle bunun mümkün olabileceğini ifade etti. Arınç, yapılacak düzenlemelerle 2015 yılından önce, başörtüsü kullanmak isteyen milletvekillerinin başörtüsünü kullanabileceğini söyledi.

YENİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Arınç, yeni Anayasa değişikliğinin seçimden önce TBMM’den geçip geçmeyeceğine ilişkin olarak şunları kaydetti; "Anayasa değişikliği süreci çok uzadı. Süheyl Batum’un oradan alınıp yerine başkasının verilmesidir. İnanınız bunun psikolojik etkisi kadar, bir yol açıcılığı da olacaktır. Çünkü o şahsın oradaki tek görevi kendi partisinden iki kişiye rağmen süreci çıkmaza sokmaktır. Sayın Kılıçdaroğlu yeni Anayasa konusunda samimi çabalarını halka göstermek istiyorsa, başka önemli görevler versin."

2015 SEÇİMLERİNDE BİZ OLMAYACAĞIZ

2015 seçimlerinde aday olmayacağını söyleyen Arınç, "2015 seçimlerinde biz olmayacağız. Belediye ve milletvekili seçimlerinde böyle düşünüyorum. Bunun çok doğru olduğuna inanıyorum. Sayın Başbakanımızın bu üç dönem kuralının her parti için keşke geçerli olması gerektiğinin düşünüyorum. Ama maalesef benden başka da kimse, bir 30 sene daha olsa fena olmaz diyecek noktada. Kendi, nefsimde artık bu kadar yeter benim için" dedi.

ADI ÇARKÇI KEMAL’E ÇIKMIŞ

Bekir Bozdağ’a karşı yapılan yumruklu saldırıyı ile ilgili olarak Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının yerinde olduğu belirten Arınç, "Hep doğruları söylesin. Siyasetçiye sahip çıksın. Adı çarkçı Kemal’e çıkmış bir adamın bundan hükümet sözcüsü olamaz demesini ben hazmedemem. Nasıl genel başkan olduğunu da biliyoruz. Söyletmesin beni. Benden hükümet sözcüsü de olur, meclis başkanı da olur. Genel başkan da olur. Her şey olur. Ama kendisinden bugüne kadar hiçbir şey olmadı" diye konuştu. (DHA)

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 81 yorum
Sayın Bülent ARINÇ, SİZ ATATÜRK ve TÜRKİYE CUMHURİYETİNE VURMADAN YAPAMAZSINIZ.....KİNDARLIĞINIZ SON NEFESİNİZE KADAR SÜRECEK....ATATÜRK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ TÜRK GENÇLİĞİNE EMANET ETTİ....SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ.......
babayı yaşatırsın.sende onun gibi cehennemi boylarsın inşallah. ne mutlu islam,ne mutlu müslümanım diyene.geberip gitsin islam karşıtları...
evet ama ak parti gençliğine , senin gibi soytarılara değil.
yani diyorsun sonsuza kadar dinsizliği yayacaz demi
Numan Kurtulmuş, Erdoğan'ı aratmaz. Başarılı işlere imza atacaktır. Ak parti bu şekilde kendini yeniliyor, Chp kaset ile...
Ayyyy şimdi bak gerçekten çok üzüldüm,üzüntümden bu gece çorapsız yatcam.Cehenneme kadar yolunuz var.
Bir paket yağ almak için bakkala ilişkiyi özleyenler gitsinler diyorlar yada yaşları çok genç bu milletin neler çektiklerini bilmiyorlar.
o cehenneme senin gibi soyu belli olmayanların yeri var kesin ALEVİSİNDİR SEN YADA YAHUDİ YADA ERMENİ 3 SOY TEK İNANC NASILSA BİR ATATURK DAHA CIKSADA KATLETSE SİZİN GİBİ SOYSUZLARI.....50 YIL SONRA ONADA TAPARSINIZ ...
vay be a.acar başından bir bakkal olayı geçmiş demek ki buna sebeb yokluk değil karakterindir.yokluk yaşayan karekterli ise acından ölür yine yapmaz onu ama karekterinde sorun var ise kiler i dolu iken bile bakkalla oynaşır.. benoyum Alevi Hz. ALİ yi seven onun düstur u ile yaşamaya gayret eden ehl-ibeyt yolunda gidendir soyumuz belli yolumuz aydınlıktır hapsolduğun karanlıktan çık sana kim ne öğretmiş ise yolunu kaybetmiş öfke nefretle zihnini köreltmişsin Hak ıslah etsin seni.
euro 3 tl ,dolar 2 tl ,''ekonomi 1'' numarayken bırakılırmı?
arkadaşım benzini unutmuşsun 5 tl, memura gelen 3+3 zamları unutmuşsun, tabi bi de en önemlisi Türkiye'de artık özelleştirilecek (satılacak) yer kalmadığını unutmuşsun :(
zirvede bırakıyolar :)
Türk lirası diye bişey var onu kullan başın ağrımaz
cehennemde olun tüm islam alemi sevinir aglak
İTİN DUASI KABUL OLSAYDI SENİN GİBİ SOYSUZUN DUASIDA KABUL OLURDU
AK PARTİNİN KENDİ İÇİNDEKİ ŞU BİAT KÜLTÜRÜNE BAYILIYORUM.BAŞBAKANDAN HABERSİZ AĞIZLARINI BİLE AÇAMIYORLAR.
Ne yalan söyleyeyim bana biraz zor bırakırlar gibi geliyor. Bizim buralarda "Koltuk yumşak, aga deli" diye bir söz var. Hem yüce divan korkusu, hem geri planda kalma korkusu... Aha bak buraya çiziyorum, zor bırakırlar zooorrr.
Eh yeter artık.Aynı yüzleri görmekten gına geldi.
ÇOK ZORUNUZA GİDİYO DEMİ
diğer partiler de keşke yapsalar dimi bunu.
ülkeyi terk edin o zaman.hahahahaha
TÜRKİYEDEKİ KALKINMAYI GÖRMEMEZLİK KÖR OLMAKLAZIM.HANGİSİNİ ANLATSAMKİ.OTOBAN YOLLAR.HASTANELER.ELETRİK SANRALLARI.FABRIKALAR.SAĞLIKTA DEVRİM YAŞANDI .AMBÜLANS HELİKOPTERLER.ÖZÜRLÜLERE ÇİFT MAAŞ.BAKICI VE KENDİSİNE.HİZLİ TREN.TÜP GEÇİTLER.AYRİCA ASKERİ DONANIM.YERLİ HELİKOPTER.YERLİ UÇAK.SAVAŞ GEMİSİ.UZUN MENZİLLİ FÜZELER.İNSANSIZ.UÇAKLAR.DAHA NELE NELER.BÜ ÜLKE KİME EMENET ONU ZAMAN GÖSTERECEK.
şişt şişt hayri hayri uyan sabah oldu :))
İlk önce Türkçe'yi öğren öyle gel nutuk at...
2015 de alaylınız Kodesde olacağından seçimde olmamanızda gayet normaldir.
hadiya sen mi atcaniceri???
SEN ONU ANCAK RÜYANDA GÖRÜRSÜN.
Erdoğan haricinde tüm partililer gelip geçicidir. Erdoğan ismi partinin önündedir. Kime sorarsanız sorun hatta AKP'lilere de sorun; AKP denilince akla Erdoğan geliyor direkt. Bu zihniyetten AKP'liler uzaklaşmalıdır. Yani Arınç ve arkadaşlarının gitmesi bir şey değiştirmez.
haberi okusaydın keşke 3 dönem seçilenler üst üste 4. kez aday olmaları yüzük gereği mümkün değil AK partide. 5. dönem aday olur.
Öcalan'ı öve öve bitirememiş :)
Amerika ne diyor bu işe?
tabiki olmıyacaksın cehennemin dibinde olursun inşallah
gidşiniz olsun dönüşünüz olmasın.allah topunuzun belasını versin.hele ordan bir düşün göreceğiz kim ne haltlar yemiş hepberaber.kılıçdaroğluna çarkçı diyorlar.ulan tayyibin çarkları kitap oldu.yazın 2 tayyip diye you tube a görün çarkçı kimmiş.
ZUHAL ERDOGAN SOYSUZ YEZİDİ YORUMLARIN HEP KİN DOLU SİZİN GİBİLERİNİ YÜCE ALLAH ISLAH ETSİN İŞTE YILLAR ÖNCEDE SİZİN GİBİLER CIKTI BÖYLE DERSİMDE ATATÜRK GÖMDÜ SOYUNUZU ORAYA AMA ALLAH IN HIKMETİNE BAK SİZ ONA TAPAR OLDUNUZ ASLINDA UMRUNUZDA DEGİL ATATÜRK TC. SADECE ALKOLUNUZ,RAHAT SEX YAPMANIZ YAPTIGINIZDA O CENİ NASILSA ÇÖPE ATACAK KADAR KORKMAYIŞINIZA BİRAZ SON VERILMEK İSTENDIGI İÇİN BÖYLE HAWLIYORSUNUZ AMA NAFİLE BAK ODTÜ EYLEM ÜSTÜNE EYLEM YAPIYOR AGAÇ BAHANE EDİYOR ÜLKE KARIŞTIRIYOR İTÜ ÜRETİM YAPIYOR VATANA MILLETE HAYIRLI ŞEYLER YAPIYOR....
gidin artık gidin Allah korkunuz yokmu !?
Biz 2015'te bu dünyada da olmamanızı tercih ederdik ama olsun o da bir şeydir.
hele bak kürt konferansına katılmıyor AKP chp katılıyormuş gaiba sünlara bakın ya katille görüş ondan sonra chp ye suçu at ne güzel
MİLLETİ AĞLATACAKSINIZ KEŞKE TEKRAR ADAY OLSANIZ,VEYA YERİNİZE AĞLAYACAK BİRİNİ BULUN
MERAK ETME SEN YERİNE AĞLAYACAK İNSAN ÇOK VE KARŞISINDAKİNİ AĞLATACAK İNSANDA ÇOK HAZIRDA BEKLİYOR DİKKAT ET AĞLIYANLARDAN BİRİDE SEN OLMAYASIN.
ilginç barış adına gerekli hertürlü görüşmeleri yap sonra bir konferans a CHP katılıyor diye tüm yükünü CHP nin omuzlarına at parmakla hedef göster bak onlar görüşüyor diye ya ne tuhaf bir durum
benoyum denen arkadaş,, oturduğun yerden konuşmak kolay,, varsa cesaretin erkekliğin, haysiyetin, al yanına sempatizanları çık basının karşısına, alevilere dersime burda söyledğin lafların aynısını söyle,, varmı cesaretin,, sen anca butarz yerlerde konuşursun,, yobaz yezid emevi müslümanı seni,,,
neden o.zaman 2023.planı yapıyorsunuz..sizlerin anca allah bir dediğinize inanılır.
yuh devanın nalı...
aha ak partiye genel başkan da olur demiş biliyordum recepin yerinde gözü olduğunu allah ono varya üç alilere versin dedesi gibi
dolar 2,10 oldu borsa 60 binlerde sürünüyor herkes borç batağı içinde işsizlik almış başını gitmiş resmi rakamlara inanmayın yalan dolan hikaye hepsi.. AKP lilerde dolmabahçe sarayında sırça köşklerde sultan padişah gibi zevk sefa alemindeler.. Dünyanın hiç bir yerinde halkının bu kadar sefil onların sırtına binen idarecilerinin bu kadar lüks hayat sürdükleri başka bir ülke yoktur yazık..
çarıkçı kemal. çok doğru bi laf. 2015 ten sonra siyasetten çekilirse yerine adam gibi adam bekleriz erdoğan gibi. ama adım gibi eminim bu cehepeliler başa kim geçerse geçsin cehepeye oy verirler. çunku nato mermer nato kafa , dededen toruna oy verme zihniyetiyye yaşıyor cahiller.
yalannnnnnnnn
istesenizde hesap vermeden kaçamıyacaksınız.
yeter artık sayın Arınç...Havadar bir yerden yer ayarlayın kendinize...Yatın
Yetişmiş devleti bilen tanıyan bu insaanalrın harcanması hiçte hoş bir şey değil AKP o tüzükmüdür nedir bir daha gözden geçirse fena olmayacak,bu insanlar yıllarca devletın her kademesınde görev almış adeta tecrüce fışkıran beyınler bu birikimler kolay olamz syn RECEP ağa bırak şu inadı o tüzüğe takılma belkı bunlar daha çalışmak istıyr ama senden korkularına bir şey diyemiyorlar,istersen bu konuda çok gizlı bir parti içi oylama yap bak ne çıkacak ortay,BEN ŞİMDİDEN SÖYLİYEYİM TÜZK DEĞİŞSIN BİZ YOLUMUZA DEVAM EDELİM
ya arkadaş "apo ile biz görüşmedik" diyorlar her seferinde...siz hükümet yani yürütme organı değilmisniz? siz görüşmüyorsanız" abd mi,derin devlet mi,israil mi "görüşüyor.bu nasıl bir yalandır????yalan değilse siz piyonsunuz o zaman....
hani aglamadın hayret...
kaçamıycaksınız bu millet sizi bulup bu yaptıklarınızın hesabını yüce divan da tek tek soracak
ÖCALANDAN MEDET UMUYORSUNUZ. YAZIKLAR OLSUN SİZE.
Putinin izlediği yolumu izlerler,sanmam,Tayyip bey için daha yukarısı açık diğerleri için sanırım bundan sonraki Hükümete bir yıldan erken seçim kararı aldırırlar olur biter.Bu yorumu kaydedin,siyaset bilimcileri ,köşe yazarları.
Cok uzucu gercekten(!)
ALLAHA ŞÜKÜR KURTULDUK
Koltuklara çöreklenenlere duyurulur. Bu muhalefetler var ya az çakal değil içlerinden diyorlar ki adam seçime girse yüzde yüz başbakan olur ama seçime bile girmiyor helal olsun ama dışarı yansıtamıyor kinden kibirden sıkıntıdan patlayacaksınız salın kanallar açık kalsın :)
keşke bütün partilerde bu olsa. 3 seçim ard arda seçilen ara verse. hem dışarda daha güzel analiz yapmış olurlar.
AMAN AMAN AĞZINIZDAN YEL ALSIN.SONRA BİZ SİZSİZ NE YAPARIZ(ağlama ve hıçkırık)BİZİ BIRAKIP GİTMEYİN SONRA BU ÜLKE BATAR.SİZİ BİZE ALLAH YOLLADI (ama sonra pişman oldu)BİZLER SİZE ALIŞTIK,YENİ GELENLERE NASIL ALIŞIRIZ.BASK HER TARAF DÜMDÜZ OLDU.ÜLKE DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ.HER YERİ DÜMDÜZ ETTİNİZ.SAĞOLUN.GİDERKEN HABER VERİN KARPUZ KESELİM.ARAKNIZDAN SU DÖKELİM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Diğer Haberler