Arınç, aslında o türküyü seviyormuş

Balkan Göçmenleri Federasyonu'na da bayram ziyaretinde bulunan Arınç'tan, Bulgaristan Kültür Bakanlığı'nda ses sanatçısı olduğunu söyleyen Fahriye Güney isimli kadından ilginç bir istekte bulundu.

Arınç, aslında o türküyü seviyormuş

Balkan Göçmenleri Federasyonu'na da (BAL-GÖÇ) bayram ziyaretinde bulunan Arınç'tan, Bulgaristan Kültür Bakanlığı'nda ses sanatçısı olduğunu söyleyen Fahriye Güney isimli kadından ilginç bir istekte bulundu. Yurtdışındaki etkinliklere gitmek istediğini söyleyen Güney'e Başbakan Yardımcısı Arınç, kadından bir şarkı söylemesini istedi. Söylediği iki Balkan şarkısına 10 üzerinden 7 puan veren Arınç, 'Vardar Ovası' türküsünü söylemek isteyen kadına, "Onda rakı falan geçiyor. Başka birşey söylesin. Ben yokken söyle onu" dedi. Daha sonra Güney'den başka bir türkü dinleyen Arınç, Güney'e 10 üzerinden 11 puan verdiğini söyledi.

AYNI TÜRKÜYLE İLGİLİ TWEET ATMIŞ

Öte yandan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın aynı türkü ile ilgili 2011 yılında attığı tweet dikkat çekti. Arınç, daha önce aşağıdaki tweeti takipçileriyle paylaşmış:

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 46 yorum
Türküye bile düşman olunabiliyormuş demek ki..
O ancak amerika milli marşını sever...
riyakarlığın daniskası
kadın sesi cinsel istek çağrıştırmışmı kendisine bunuda sormak lazım
Ya gündemi şarkılarla , türkülerle nasıl da yönlendiriyorlar. Pes doğrusu!
Konuşacak bir şey bulamayınca , türküler. Banane kardeşim , sen sevmezsen , biz seviyoruz. Naşşşş!
nasıl bir zihniyet tarafından yönetiliyoruz ya....
dansöz gibi böyle biri nasıl millet vekili olur
Hayatımda bu kadar kolay insanların gözünün içine bakarak yalan söyleyen biri görmedim üstelik oynuyor bir aktör gibi timsah gözyaşlarıyla.. kesin oyunculuk dersi almış bu adam..
banaz yobazbaşı bülent arınç türküden ne anlar anladığı ilahidir onun gerçi onuda söylediğini görmedim en azından birilerinin bişeyler okurken tv lerden duydum sesini
Vay be düsünceye bakin türküde iski gecdigin icin iynemek istemiyormus kolay kolay kimse Böyle düsünemez yakinda bu türkü diynenecek su türküde diynenmiyecek diye bir kanun cikarirlarsa sasirmiyalim bunlrdandan her sey beklenir uydurduklari bahanelerle vatanina hizmet etmis insanlari iceri atmadilarmi
dedeni biz iyi tanırız sayın arınç çok severdik kendilerini
atatürk seviyor diye dinlememiştir.
Bırak türküyü, bırak ağlamayı gözlerinzi açın YTunanistan Ege Denizindeki bütün boş adalarımıza bayrağını çekip askerini çıkardı kimseden tık yoki. Kardak kayalığında fırtınalar koparan ordumuz güney doğuda olduğu gibi körler ve sağırları oynuyor.
Cumhuriyet tarihinin en büyük yavşağı..
Bu adam sahtekar ya.. daha manisada verdiği yemeğin parasını vermemiş. Polisler aralarında para toplayıp ta vermişlerdi..
gündemde her gün gezi parkımı olacak insanlar espiri yapamazmı gündemde hergün terör ,katliammı olması lazım
Eger Atatürk seviyorsa , sizin sevmememiz çok doğal :))
şimdi ATATÜRK'ün sevdiği türküleride yasaklayacaklar.yarın Atatürk'e de ağırlaştırılmış müebbet hapis verirler.nasıl bir zihniyet hala çözemedim.
bu memleket size kaldıya bize yazıklar olsun
1500 yüzlü dansöz cumhuriyet ve atatürk düşmanı ağlayan adam zavallı...
Bunlar, din, iman, kuran, ramazan, insanlık, ahlak demezler. Her şeyi siyasete ve menfaatlerine alet ederler.
banaz yobaz başı bülent arınç bir türküde ben söyleyimmi
Sayın arınç onun bir adıda aslan sütüdür onu kediler içemez onun için sana zaten kimse ne ikramda bulunur nede onu içmek için aynı masdaya oturur.senin bünyen onu kaldırmaz onu içebilmen ve Atatürkün masasına oturman için hala 40 fırın ekmek yemen gerek. tamammı zavallım sen burnunu çekmeye devam et.
Vantilatörün pervanesi bunların hızını yakalayamaz dönmekte....
e getirirlerse sende içersin be bülent bey.bu kadar işlediginiz günahın yanında o sevap kalır.
Şarkıda rakı geçiyor diye dinlemeyen bir beyin yapısına sahip bu tanımlanamayan şey ülke yönetiminde söz sahibi.Yazıkki ne yazık...
insan yobaz olunca birşey denemez daha doğrusu boşuna dememişle oynama colukcocukla küstürürsun okumuş cahillede hiç muhabbet olmazz
Ya bu nasıl bir politika , bu nasıl bir kuyruk acısıdır ki, milli bayramlar zaten kutlama gündemlerinden çıkartıldı , 19 Mayıs kutlanmayan 19Mayıs stadında , millete inat ''Türkçe Olimpiyatları'' kutlandı , Gezi Parkı olaylarıyla gündemde pek kalamadı , ama gördük , unutmadık. Gün ola ,devran döne....
yanar döner bu olsa gerek :)
ulen bunlar ne fırıldak insanlar ya.......
pis dönekler
bilmediği yok sanki güzel sanatlar mezunu...
sen mollamısın arıç.türküde raqkı lafı geçiyormuş bu ne gewri kafalılık böyle
m azrail birinin canını almaya gelmiş adam yalvarmış yakarmış azrayile rica etmiş bana bugüne kadar müsade verin azrayilde canabu allaha söylemiş çok işleri var bu kulumuz şu kadar zaman istedi nedersiniz diye sormuş ve onayıo almış uzatmış süreyi o zaman geliyor tabi adam korkmaya başlamış uçağa binersem beni bulup canımı alamaz demiş binmiş uçağa havada azrail geliyor yanına işleri tamamı diyor tmm da diyor bir benim için bu kadar insanın canınımı alcan demiş evet demiş ben ne çektim bu kadar insanı bir araya toplamak için demiş bu iktidarıda bir araya toplamak için çok uğraşmıştır azrail
her işi bitirdinizde sıra şarkılara türküleremi geldi bide ağlasaydınız sayın arınç tam olurdu
gerçek zihniyetlerini yansıtmaya başladılar, atatürk'ün sevdiği şarkı olduğu için lafı nereye getiriyor. siz pkk'nın bi taraflarını yalamaya devam edin.
günün birinde yüce divana çıkcaskınız ama 10 sene sonra ama mezardayken sizi motive etmek için o şarkıalr çalıncak
İnadına internetten indirttim peşpeşe evdede arabamdada dinlemeye başladım,çekemiyenler çatlasın,
bir türküler kalmıştı içine fesat sokmadığınız...dokunmayın Anadolu Kültürüne..1000 yıllıktır..Kolay lokma olmaz..
Diğer Haberler