HABER

Arınç, Selendi olaylarını değerlendirdi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Arınç Selendi'de yaşanan olayın günü birlik bir olay olduğuna dikkat çekti.

ANKARA (ANKA) -Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa’nın Selendi’de bir kahvehanede sigara içme yüzünden çıkan kavga sonucu Roman vatandaşların güvenlik gerekçesiyle başka bir ilçeye götürülmelerini değerlendirdi. Arınç, yaşanan olayın günü birlik bir olay olduğuna dikkat çekerek, “Kendini bilmez birkaç kişinin eylemi olarak görüyorum. Programlı planlı ve başka bir partiye mal etme iddialarına katılmıyorum” dedi.

Arınç, Meclis’te bir grup gazetecinin Manisa Selendi’de yaşanan olaylarla ilgili sorularını yanıtladı. Arınç, olayla ilgili vali ve ilgili kişileri aradığını ve bilgi aldığını belirterek, çıkan olayların ne anlama geldiğini savcılığın yapacağı araştırma sonucunda ortaya çıkacağını söyledi.

Söz konusu ilçenin Manisa’ya en uzak ilçelerden biri olduğuna dikkat çeken Arınç, en az nüfuza sahip, mazbut ve muhafazakar az gelişmiş bir ilçe olduğunu vurguladı.

-YEREL BİR OLAY-

Yıllardır bu ilçede romanlarla bir uyum içerisinde yaşandığını ifade eden Arınç, çıkan olayları şöyle yorumladı:

“Çıkan olay eski bir meseleden kaynaklanabilir. Vali ve savcı gerekli çalışmaları yapıyorlar. Yargı süreci başlayacaktır. Çıkan olayların planlı programlı olmadığına inanıyorum. Yerel bir olay olarak görüyorum. Orada yaşayanların romanlara zarar vereceğine de inanmıyorum. MHP’nin organize ettiği yönündeki iddialara kanaat getirmiyorum. Kendini bilmez bir kaz kişinin eylemi diye düşünüyorum. Gerçekten bu olay bir siyasi partiye mi mal edilmek isteniliyor onu da savcılık araştıracak.”

ANKA

Geri Dön