Arka koltukta buldu! Siyah poşeti açınca şoke oldu

İzmir'de bindiği takside 60 bin TL unutan M.K., 48 yaşındaki taksici Tarık Mum sayesinde kaybettiğini düşündüğü paraya kavuştu. Parayı arka koltukta bulduktan sonra hızla sahibine ulaştıran taksici, parayı almanın aklından bile geçmediğini söyledi. Değil 60 bin TL 60 milyon da olsa parayı yine gider sahibine teslim ederdim" diyen Mum, M.K.'nın kendisine 19 TL tutan taksi ücreti yerine 50 TL verdiğini ve 31 TL'sini bahşiş bıraktığını söyledi.

Bayraklı'daki bir taksi durağında sürücü olarak çalışan Tarık Mum'un aracına geçen çarşamba günü M.K., yolcu olarak bindi. M.K. araçtan inerken de içinde 60 bin TL olan poşeti unuttu. Mum, kısa sürede fark ettiği çantayı, M.K.'ye teslim etti. M.K. ise parasını aldıktan sonra Mum'a kendisini Altındağ'a götürmesini söyledi.

31 TL BAHŞİŞ BIRAKTI

Gideceği adreste taksiden inerken de verdiği 50 TL'nin üzeri olan 31 TL'yi taksiciye bahşiş olarak bıraktı. Durumdan haberdar olan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı, Mum'a plaket verip, para ile ödüllendirdi. Tarık Mum yaşanan olayı şöyle anlattı:

"Durakta sıramı beklerken M.K. geldi ve acele bir şekilde bankaya gitmesi gerektiğini söyledi. İstediği yere gittikten sonra 100 TL uzattı. Ben de bozuk olmadığını söyleyerek, ileride bulunan taksi durağında bozdurabileceğimizi belirttim. Taksicileri de tanıdığını söyledikten sonra parayı bozdurup taksimetrede yazan 30 TL'yi verdi ve gitti. Ben de yeniden durağa doğru yola koyuldum.

ARKA CAMI KAPATMAK İSTEYİNCE FARK ETTİM

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Allah temiz ve namuslu insanların sayısını arttırsın inşallah.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler