HABER

Armutlu yatırımcı bekliyor

YALOVA (İHA) - Yalova'nın önemli sayfiye merkezlerinden Armutlu, turizm alanında yatırımcı bekliyor. Marmara Bölgesi'nin denizi ve tabiatı ile adeta incisi olan Armutlu, yaz aylarında 60 binlere yükselen nüfusunu 12 aya yayarak turizmi sezonluk olmaktan çıkarmak için çareler arıyor. Armutlu Belediye Başkanı Celal Göç, ilçenin kapısının yatırımcılara açık olduğunu ve gelecek taleplere sıcak baktıklarını belirtti.

Özellikle Armutlu kaplıcalar bölgesindeki 20 bin metrekarelik alanı yap-işlet-devret modeli ile yatırımcı işadamlarına devretmek arzusunda olduklarını dile getiren Göç, konaklama potansiyelini kaliteli ve yüksek hale getirebilmek için de 4 yıldızlı otellere 30, 5 yıldızlı otellere 49 yıllığına arazi tahsis edeceklerini söyledi.

Armutlu'nun iyi bir tanıtımla Türkiye standartlarının üzerine çıkarak dünya çapında bir turizm beldesi olacağına inandığını belirten Başkan Göç, "İlçemiz, turizm için gerek duyulan her şeye fazlasıyla sahip. Mavi ve yeşilin her tonunu bulmak mümkün. Ancak turizm potansiyelinin artırılması yönünde yapılması gereken daha çok şey var. Bunların en başında da müteşebbislerin ilçeye yatırım yapmasını sağlamak geliyor. Belediye olarak bu yönde gelecek tekliflere destek verececeğiz. Yaz aylarında 60 bini bulan nüfusumuzun, yeni yatırımlar ve iyi bir tanıtımla 2 hatta, 3 katına çıkması işten bile değil. İlçemizin kapıları tüm yatırımcılara sonuna kadar açık" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön