Arslan Bulut yazdı: Erdoğan bu hataları neden yapıyor?

Yeniçağ gazetesi yazarı Arslan Bulut, bugün kaleme aldığı 'Erdoğan bu hataları neden yapıyor?' başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili olay yaratacak iddialarda bulundu.

Yeniçağ gazetesi yazarı Arslan Bulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bindiği dalı kestiğini iddia ettiği yazısında dikkat çeken tespitlerde bulundu.

İşte ses getirecek o yazı;

"Tayyip Erdoğan, bindiği dalı kesiyor! Şeker fabrikalarını satmaya kalkışmak, sadece pancar üreticisinin ve bu fabrikalarda çalışanların değil, bütün Türkiye'nin aleyhinedir! Hayvancılığı ve tütün üretimini büyük ölçüde yok ettikleri gibi şimdi küresel şirketlerin çıkarlarını korumak için "atanan" Amerikan başkanlarının taleplerini yerine getiriyorlar. (Amerikan başkanlarını önce şirketler seçer, sonra halkın onayı sağlanır.)

Meral Akşener, şeker fabrikalarını satma kararının, Tillerson ile yapılan ve kayıt tutulmayan görüşmede alındığını iddia ediyor. Tayyip Erdoğan, bu konuda tek kelimelik bir açıklama yapmadı. Kararın arkasında duramıyor, bakanlarını veya parti yetkililerini konuşturuyor! Bu ülkede Tayyip Erdoğan'ın izni olmadan herhangi bir devlet malı satılabilir mi?"

Global hırsız istemiyoruz!"Taksiciler ile İnternet üzerinden lüks araç çağırma sistemi UBER arasındaki gerilim büyüyor. Konuyla ilgili bir davayı takip etmek için Çağlayan adliyesine gelen taksiciler burada pankartlar açarak eylem yaptı. Pankartlardan biri "Global hırsız istemiyoruz" şeklindeydi.

UBER sistemin arkasında yabancı bir şirket var... Peki ama haksızlığı bir Türk şirketi yapmış olsaydı, yerli hırsıza eyvallah mı denilecekti. Her neyse, artık taksiciliği de yabancılar mı yapacak? Bütün işler, yabancı tekellere devrediliyor. Bunun neresi millî ve yerli?

36 bin yardımcı doçente tenzili rütbe!

Tayyip Erdoğan, bir süre önce "yardımcı doçentliği kaldıracağız" dedi. 36 bin yardımcı doçent, "doktora öğretim üyesi" oldu. Yani 36 bin kişinin rütbesi düşürüldü! Bunların içinden sadece iktidara yakın olanlar, doçentliğe yükseltildi! Maksat da buydu herhalde. Üstelik geçmiş yıllarda FETÖ'nün çaldığı sorularla hazırlanarak yabancı dil sınavından yüksek not alanlar, doçent ve profesör olmuştu. Sınavdan geçer not alması gerekenlere ise düşük notlar verilmişti. Yani akademisyen dünyasında da bir yığın haksızlık, adaletsizlik var. Bunları telafi etmek varken, niçin yine aynı yollara başvuruluyor? Bunun neresi millî ve yerli?

Ege'deki Türk adaları niçin korunmadı?

Ünlü 6. Filo, yine gündemde. Rum yönetimi, sondaj için Doğu Akdeniz'e ExxonMobil'i davet etti. Daha önce İtalyanlar gelmiş, Türk deniz kuvvetleri tarafından kovalanmıştı. ExxonMobil ise yalnız gelmedi, 6. Filo'yu da peşine taktı öyle geldi.

ABD Savunma Bakanlığı, ABD 6. filosunun ExxonMobil şirketine koruma sağlayacağı iddialarının "asılsız" olduğunu, İsrail'de üç hafta sürecek planlı bir tatbikata katılmak için gönderildiğini açıkladı ama bu da Suriye'ye müdahale hazırlığı işareti gibi görülüyor. 

Kıbrıs'ın güneyindeki deniz alanında tespit edilen petrol ve doğal gaz rezervinin 30 milyar varil ve yaklaşık 1,5 trilyon dolar değerinde olduğu açıklanmıştı

Türk Deniz Kuvvetleri, Yunanistan ve Rum kesiminin, Kıbrıs adasının güneyindeki enerji kaynaklarının bulunduğu alanlarda emrivaki yapmasına izin vermiyor!

İyi de aynı kuvvetler, 2004 yılından itibaren Ege'de Türk ilçeleri olan 18 adayı Yunanistan'ın işgal etmesine neden izin verdi? Bu işin arka planı neden açıklanamıyor?

Üstelik Erdoğan, Suriye sınırına da NATO'yu çağırıyor!

Millî ve yerlilik bunun neresinde?

Fırat'ın doğusu, terörist yatağı olarak kalacak mı?

AKP iktidarı, ABD'den, Menbiç'deki teröristlerin, Fırat'ın doğusunu geçmesini istedi: Onlar da kabul etti. Peki Fırat'ın doğusundaki 600 kilometrelik sınır boyunca kurulan terör devleti ne olacak? Bu politikanın neresi millî ve yerli?"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
bu adam israil ve abd adamıdır gelinen noktada 18 senede ülkenin içine etti hep taktik ve biliçli adım adım yaptı herşeyi allah kurtarsın bu ülkeyi bunun elinden
Inşallah AKŞENER Gelecek kaos terör kutuplaşma ıhanet hırsızlık rüşvet yalan talan BOP taşeronluğu küresel güçlerin piyonlugu PAPA dostluğu TÜRKLÜK düşmanlığı son bulacak... Ne Mutlu Türküm Diyene!.
@serdar_1981_alcym iyi partinin amblemi bir kere vatikan sembolü bir araştır canım
Haberi yapan "yeni çağ" gazetesi olunca tıpkı sözcü ve cumhuriyet gazetelerinde olduğu gibi haber tersten okumak gerekiyor, düşman kaleminden iyi bir söz dökülmesini beklemek aptallık olur..
Demokrasi aşığı bir insan olarak bu soruların altına imza atarak bende sormak istiyorum acaba neden?
tarım T sinden anlamayan cahiller bildiğiniz işi yapın lütfen maşallah memlekette herkes her iş den anlıyor bu nasıl bir iş böyle.
Dış politika ve dış ticaret üzerine YÜKSEK TAHSİLİMİ YAPTIM. RTE nin yaptığı hataları ve İHANETİ 1 sınıf talebesi yapmaz. RTE nin bu ülke için asla samimi ve hayırlı iş yaptığını düşünmüyorum. BİR ÜLKE BAŞI HALKINI KAMPLAŞTIRIYORSA,HALKINA ÇAAPAÇULCU DİYORSA,YANINDA HAİN BESLEYİP SONRA ALAKASI OLMAYAN MASUMLARI HAİNLİKLE SUÇLUYORSA O O O SUÇUNU BAŞKALARINA ATAN EN FENA KİŞİDİİİR. ONDAN HER FENALIK BEKLENİİİR. DEĞİL ÜLKE BİR ÇAKIL TAŞI TESLİM DEİLMEYECEK GÜVENİLMEZ BİRİDİİİİR.
hepinize karşı hazırlıklıyız.egede adalar ismet inönünün lozanda bıraktığı yerlerdir.6.filo değil direk abd israil gelsin ki topunu imha edelim nasıl olacak diyenler izleyip göreceksiniz havlamayı kesin atarı olan varsa sahaya insin yoksa sussun Allahtan başka kimseden korkmayız bize saldırırlarsa sonucunada bütün devletler katlanmak zorunda kalacaktır ülkelerinin hepsini yakarız islamın kılıcını döşlerine basarız
Önemsemek ve dikkat etmek gerek.. Çünkü YENİÇAĞ gazetesinin yazarı bu neticede. bırakın Türkiyeyi, Dünyanın her ülkesinde okunan kenyada plu pulu kabilesinin bile hergün abone olduğu, marsta uzaylıların dahi takip ettiği dünyanın ve ülkemizin en çok satılan tanınan gazetesi ve gazetecisi yazmış. Evet dikkat etmek gerek önemsemek gerek yazdıklarını.
Sayın Arslan BULUT dön de bir arkana bak..... siz o eski günleri iyi bilirsiniz...
İsraelin madalya takıp bize gönderdiği bu adam Türkiyenin felaketini hazırlıyor.Esnaf bile müşteri çekmek için virtin yapar.Bunun vitrini yol köprü tünel vs.Peki vitrinin arkasında ne var.?feto işbirliği pkk seviciliği kamu mallarını yabancılara satmak dış borcumuzu eskiden imf'ya oranla yüzlercek kat fazlalaştırmak,kendilerini ve yandaş hısım akrabayı zenginleştirmek,milli kaynaklarımızı azaltıp (şeker,bakliyat,hububat,saman,fındık vb.) dışa olan bağımlılığımızı arttırmak.Bunların hepsi de herkesin görüp bildiği ve inkar edemeyeceği gerçekler..
FETO APO BARZANI SALİH MUSLIM PAPA HAÇLILAR ile ittifak olup TÜRK milletine ihanet edenler keşke YUNAN kazansaydı diyen bizans kalıntıları TÜRKLÜK düşmanları adaleti liyakati yok eden hirsizlar kahrolsun... Ne Mutlu Türküm Diyene!.. (Papa çocukları begenmeyecek
AKEPE BİTELİ ÇOK OLDU ŞÜKÜR AMA TÜRKİYEDE BİTTİ .
İsraelin madalya takıp bize gönderdiği bu adam Türkiyenin felaketini hazırlıyor.Esnaf bile müşteri çekmek için virtin yapar.Bunun vitrini yol köprü tünel vs.Peki vitrinin arkasında ne var.?feto işbirliği pkk seviciliği kamu mallarını yabancılara satmak dış borcumuzu eskiden imf'ya oranla yüzlercek kat fazlalaştırmak,kendilerini ve yandaş hısım akrabayı zenginleştirmek,milli kaynaklarımızı azaltıp (şeker,bakliyat,hububat,saman,fındık vb.) dışa olan bağımlılığımızı arttırmak.Bunların hepsi de herkesin görüp bildiği ve inkar edemeyeceği gerçekler.
suan ulke deki gucler neden malup durum da. cunku gurur ve kibirlerini kabul etmediler. hep ben ben dediler. suan da guc zehirlenmesini tum destekciler ile birlikte yasiyorlar. gucun zehirledikleri er gec tarihin tozlu raflarinda yerini alacaktir
bu yazı insanların aklını başına alması için yeterlidir fakat beyin var ama içi su dolu çalışmıyor maalesef
ağzı olan konuşuyor.... bu konuşanlar bu ülke için ne yaptı icat mı çıkardınız nobel ödülü mü aldınız. yoksa kimsenin bilmediği yeni bir güç mü keşfettiniz. bu dünya düzenine yeni bir yol mu çizdiniz. tabiii oturduğu yerden bol keseden atmak kolay. 20 yıl önce daha özgürdük daha mutluyduk daha zengindik bunlar bize battı bizde bunu değiştirelim mi dedik. insan bir şeyi iddaa ederken kanıtını ve daha iyisini önermeli eleştirmek kötülemek kolay nasıl olsa karışan yok. ama insafını vicdanını kıraya verenler bu tür bir gamı taşımaz. onlara bir görev verilmiş onu icra eder. yahu bi etrafınıza bakın
hata değil at sahibine gör kişner kardeşim .chp benim vatandaşım bana oy verecek , mhp benim tabanım bana oy verecek akp benimn tabanım bana oy verecek mantığıyla hareket ediyor biz eğitimsiz toplum ise koyun gibi güdülmeye mecburuz.atatürk çizgisinden cumhuriyet ten uzaklaşma tablosu değil şey tarikat ülkesi bu tablonun göstergesi değilmidir.kandırılan onlar değil biz olduk , timsah gözyaşları nı avını yakalamak için döker.
Diğer Haberler