'Artık ben de normal yaşamak istiyorum'

Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde yaşayan 18 yaşındaki Murat Ötünç, doğuştan yakalandığı ’Bülloz’ adlı cilt hastalığının tedavisi için yetkililerden yardım istiyor.

'Artık ben de normal yaşamak istiyorum'

Kızıltepe Koçhisar Mahallesi’nde oturan Murat Ötünç, babasının şoförlük yaptığı için sık sık il dışında olduğunu, ev kadını olan annesinin de kendisiyle uğraşmak zorunda kaldığını söyledi.Türkiye’deki çeşitli tıp merkezlerinde muayene olduğunu ve çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmasına rağmen bir türlü iyileşmediğini kaydeden Ötünç, hastalığı nedeniyle eğitimine 6’ncı sınıftan sonra devam edemediğini belirtti. Sürekli olarak kaşındığı için her tarafı yara ve bere içerisinde kalan Ötünç şöyle dedi: "Doğuştan beri böyleyim. Güneşe çıkamıyorum. Yemek yerken, yatarken ve banyo yaparken çok zorlanıyorum. Yaralarım kabuk tutuyor. Bunlar kanıyor. Çok acı çekiyorum. İyileşmek istiyorum. Pencereden izlediğim yaşıtlarım gibi dışarda koşmak arkadaşlarımla oynamak istiyorum. 18 yaşıma geldim ama sanki bir mahkum gibi ev hapsi yaşıyorum."

’YARALARI KANIYOR’

Oğlunun tedavisi için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyen anne 35 yaşındaki Sabiha Ötünç de şunları söyledi: "Yaraları kaşıyor ve kanıyor, yatarken zorluk çekiyor. Vücudunda çıkan baloncukları makasla patlatıyorum. Defalarca doktora götürdük, ’tedavisi yok’ diyorlar. Merhem veriyorlar. Merhemleri sürüyoruz ama iyileşmiyor. Başbakanımız’dan yardım istiyorum. İyileştirsin. Avrupa, yabancı devletlere göndersin. İyileşsin ki o da askerliğini yapsın. Oğlumun hastalığından dolayı arkadaşları da yoktur. Yani çok zorluk çekiyorum." (DHA)

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Doktorum diyenlerin kulağı çınlasın.Sağlık işleri duayla,okumayla,üflemeyle olmaz.
ALLAH ŞAFİİ ADIYLA ŞİFA VERSİN ALLAH YARDINCIN OLSUN MURAT DUALARIMIZ SENİNLE EN KISA ZAMANDA İNŞAALLAH İYİLEŞİRSİN AMİN
Hastanın ensesi kalın olunca yüce Rabbim klivint diyor hasta gariban olunca (parasız) sağlık ocağını geçemiyor. Türkiye de çaresi bulunmayan bu hasta yavruya da klivınt nasip olamaz mı acaba? Cenab-ı ALLAH yardımcısı olsun inşallah iyileşir Rabbimize duacıyız.
öyle kızıyorumki bazı yazılanlara herkes bedava şeyi diliyor.sanki yaradan bu yavruyu görmüyor gibi.nasıl bir millet oldukki yardimi bile unuttuk.
dua yada ihtiyacı var tedaviyede.bu çocuğa neden bir kampanya başlatılmıyor en azından tedavi olabiliyormu olamıyormu belli olur.
Tayyip değil mi bütün ambulansları Bursa mitinginde görevlendirip de küçücük bebeğin yanıklarıyla 5 saat acı çekmesine sebep olan. Tayyipten gelecek hayır Allah'tan gelsin.
Hayir zaten Allahtan gelir. Tayyip kim oluyor.
Allah'ım sen bu genç kardeşimize şifa ver Yarabbi, onun da diğer çocuklar gibi büyüyüp gençliğini yaşamasına, evlenmesine ve hayırlı bir insan olarak hayırlı nesiller yetiştirmesine vesile ol Yarabbi. Sen her şeye kadirsin, Merhamet et yarabbi... Amin.
EYÜB AS SABRINI VERSİ RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAM AMİN
çok yazık.
CENABİMEVLAM ACİL ŞİFALAR VERSİN TEZ ZAMANDA İYİ OLLUR İNŞALLAH
devlet murat a sahip çık
işte eğer zenginsen böyle yardımlara başvuracaksınki o paranın fitresi zekatı hatta daha fazlası çıksın yoksa o kadar paranın hesabını veremezsin biz üç kuruşun hesabını bile nasıl vereceğiz Allah yardım etsin.İnşallah zengin bir aile görür duyarda insafa gelir.
yüce rabbim tez zamanda şifanı verir inşallah... Allah yardımcın olsun...
Büyük arsin sahibi olan en yüce allahtan sana şifa vermesini istiyorum . Amiiinnn
"Ya Şifa" ismi inanarak sürekli tekrarla yavrum. Şifa Allahtan sen O'na güven.
allahım sen yar ve yardımcısı ol YARABBİM
Rabbim yardımcısı olsun.
Allah!ım sen şifa ver...
çaresizlik birşey yapamamk çok kötü.Bunları devletin kurumları saglık bakanlıgının görmesi lazım
Hasss. Allah kimsenin başına vermesin. İnşallah şifa bulur tez zamanda
Allah acil sifalar versim umarim yetkililerde durumu fark ederlerde yardim eli uzatirlar
allah yardımcısı olsun, düşmanıma bile vermesin, tez zamanda iyileşir umarım, bizde devlet bu konularda çok pasif, böyle nadir görülen ciddi hastalıklarda gerekiyorsa dünyayı gezdirmesi gerekir vatandaşını
Diğer Haberler