HABER

''Artık hedefimiz Pekin Olimpiyatları''

Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, 2006 yılının okçuluk branşı olarak eğitim ve sportif bakımdan başarılı geçtiğini söyledi.

Abdullah Topaloğlu, yaptığı açıklamada, 2006 yılında bir çok başarıların elde edildiğini kaydetti.

Özellikle federasyonun özerk olmasının okçuluk için en önemli bir gelişme olduğunu ve federasyonun mali ve idari anlamda hareket alanının genişlediğini ifade eden Topaloğlu, bunun yanında sporcuların ise uluslararası yarışmalarda bir çok madalya kazandıklarını belirtti.

Federasyonun, 2006 yılını başarılarla geride bıraktığını ve bunun 2007 yılında da devam edeceğini anlatan Topaloğlu, şunları söyledi:

"2006 yılı bizim için sportif ve eğitim açısından başarılı geçti. Büyük bayanlar takımı İspanya'da Avrupa şampiyonu oldu. Yıldız erkek takımı Meksika'da dünya şampiyonu, El Salvador'daki Dünya kupasında da büyük bayan takımı yine birincilik elde etti. Büyük erkek takımı ise Çin'deki Dünya kupasında 2. ve bayanlar ise 3. oldular. Bunlar bizim için önemli başarılardır. Bunlara baktığımızda kendimizi başarılı sayıyoruz.

Diğer taraftan, sadece sportif başarı olarak çalışma yapmadık. Bunun yanında antrenör ve hakem eğitimi faaliyetlerinde bulunduk. Ayrıca 2007 Mart ayında Salon Okçuluk Dünya Şampiyonası'nın İzmir'de yapılması için mücadele ettik ve bunu başardık. Güzel bir organizasyonla bu şampiyonayı ülkemizde gerçekleştireceğiz."

-"HEDEF, PEKİN OLİMPİYATLARI"-
2007 yılında ki Dünya şampiyonasında da başarılar elde etmek zorunda olduklarını ve bunun olimpiyat kotası için gerekli olduğunu belirten Abdullah Topaloğlu, sporcuların da bu bilince sahip olduklarını söyledi. Sporculara maddi ve manevi bakımdan gerekli desteği verdiklerini ve sporcuların da Türkiye'yi başarıyla temsil ettiklerini ifade eden Topaloğlu, "Artık hedefimiz Pekin Olimpiyatlarıdır. Sporcularımız bunun bilincinde ve çalışmalarını sürdürüyorlar" dedi.

-"ANKARA'YA OKÇULUK ÇALIŞMA SALONU"-
Öte yandan, 2007'yi eğitim yılı ilan ettiklerini, hakem ve antrenörlere yoğun bir eğitim programı uygulayacaklarını da ifade eden Topaloğlu, Türkiye'de lisanslı yaklaşık 8 Bin okçulukla ilgilenen sporcunun bulunduğunu anlattı. Bunlardan yaklaşık 4 Bin'inin aktif olduğunu kaydeden Topaloğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Gelecek yıl için ise Ankara'ya okçuluk salonu yapılması yönünde çalışmamız var. Cebeci Stadı'ndaki yer artık bize yetmiyor. Ayrıca, hafta sonları da futbol maçlarının olması nedeniyle sporcular sıkıntı yaşayabiliyor. Bu nedenle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile görüşmelerimiz sürüyor. Açık ve kapalı çalışma alanları yapmak istiyoruz."

Topaloğlu, sporcuların motivasyonunda ailelerin önemli rol oynadığını ve bu desteği sürdürmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön