"Artık kaderci değiliz"

Fenerbahçeli futbolcu Uğur Boral, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki hedefleriyle ilgili olarak, "Artık kaderci değiliz, bunu herkes bilsin" dedi. Samandıra'daki tesislerde antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fenerbahçeli futbolcu, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final öncesi son muhtemel rakibin dün Inter'i geçen Liverpool olduğu hatırlatılarak yöneltilen, "Gökhan Gönül final oynama hedefini ifade ettiğinde basında biraz da espriyle karşılanmıştı. Şimdi gidişat bunu gösteriyor. Neler söyleyeceksin" şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:
"Vizyonumuzu yükseltmemiz lazım. Biz futbolcular vizyonunu yükseltirken siz basın mensupları da yükseltmeli. Böyle şeylerle dalga geçmememiz lazım. Biz artık eskisi gibi işimizi kadere bırakmıyoruz. Çıkıp elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Bunu da gösterdik. Avrupa'nın en iyi 8 takımından biriyiz. Liverpool çok iyi, çok mücadeleci, organize bir ekip. Biz de iyilerden bir tanesiyiz. Seyircimizin desteğini, Türk halkının desteğini arkamıza alıp çıkacağız, orada can siperane, elimizden ne gelirse yapmaya çalışacağız. Artık kaderci değiliz, bunu herkes bilsin. Biz oraya başarılı olmak için, maçı kazanmak için, turu geçmek için gidiyoruz."
Uğur, muhtemel rakip konusunda gönlünden geçen takımın Schalke 04 olduğunu, ancak bunun artık bir önemi olmadığı ifade etti.

"LİGDE ŞAMPİYON OLACAĞIZ" Sarı-lacivertli futbolcu, Turkcell Süper Lig'deki mücadelede şampiyonluktan oldukça emin konuştu.
Türkiye'nin üzerinde bir ekip olduklarını savunan Uğur, "Bence şampiyon yine biz olacağız. Kaybettiğimiz maçları nasıl kaybettiğimizi herkes görüyor. Bence Türkiye'nin üzerinde bir ekibiz. Hem oyuncu, hem takım, hem de kulüp olarak. Bence biz şampiyon olacağız, hiç bir sıkıntımız yok. Mücadeleyi tabii ki sonuna kadar 4 takım sürdürsün, ligimiz renklensin. Sonuçta tekrar Fenerbahçe takımı şampiyon olacak, bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.
Şampiyonluk mücadelesinde düğümü derbi maçların çözeceğini düşündüğünü ifade eden Uğur, "Düğüm derbi maçlarda çözülür. Fenerbahçe'nin derbilerdeki başarısı göz ardı edilemez. Şartlar uygun olursa çıkacağız maçlarımızı kazanacağız, kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

"MİLLİ TAKIMA GİDERSEM VARIMI YOĞUMU HARCARIM" Uğur Boral, Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek (A) Milli Futbol Takımı'na çağrılırsa büyük onur duyacağını belirterek, "Gidersem elimden gelen her şeyi yaparım, varımı yoğumu milli takım için harcarım" dedi. Milli takımın son kampına çağrıldığını hatırlatan Fenerbahçeli futbolcu, "Tekrar çağrılır mıyım, bilmiyorum. Çağrılırsam bu bana büyük onur verecektir. İnanılmaz bir arenaya çıkıyorsunuz. Gidersem elimden gelen her şeyi, varımı yoğumu milli takım için harcarım. Kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

"CİDDİYETİ ELDEN BIRAKSAYDIK BU BAŞARILARI ELDE EDEMEZDİK" Uğur, yoğun bir tempodan alınlarının akıyla çıktıklarını belirterek, "Tekrar yoğun bir tempoya gireceğiz. Önemli maçlar bizi bekliyor. Ciddi bir şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" dedi. Takımın havasının iyi olduğunu belirten sarı-lacivertli futbolcu, şöyle konuştu: "Önemli maçlar bizi bekliyor. Derbiler başlayacak, Şampiyonlar Ligi maçları var. Ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Bizler zaten bu ciddiyeti elimizden bıraksaydık bu başarıları elde edemezdik. Havamız iyi, moralimiz, keyfimiz, her şey iyi. Sonraki zorlu maçlardan da alnımızın akıyla çıkacağız, kimsenin şüphesi olmasın."
Kendi performansının yükselişini takım oyununa bağlayan Uğur, "Takım başarılı olmadığı zaman bireysel performansın hiçbir önemi yoktur. Bunu takım olarak çok iyi olmamıza bağlıyorum. Nasıl benim diğer arkadaşlarıma faydam varsa onların da bana çok faydası var. Takım halinde başarılıyız, ben tek başıma ben bunu yapmadım" diye konuştu.

"HEPİMİZ CARLOS'TAN BİR ŞEYLER ÖĞRENİYORUZ" Roberto Carlos gibi bir starın önünde oynamanın kendisine çok şeyler kattığını anlatan Uğur, bu yöndeki soruya ise şu yanıtı verdi: "Sürekli bu soru soruluyor, ben de aynı şeyleri söylüyorum. Artık sıkıldım. Benim burada onu anlatmam doğru olmaz, o zaten kendini yıllardır anlattı. Bana çok faydası oldu tabii ki. Hiçbir zaman inkar etmiyorum. Çok önemli bir insan. Hepimiz ondan bir şeyler öğreniyoruz. Hoca bile bir ara 'Ben bile Roberto Carlos'tan bir şeyler öğrenmeliyim' demişti. Çok şeyler öğrendim ondan. Saha içinde yardımcı oluyor, yapıcı ve gülen bir yüzle tenkitlerde bulunuyor. Onunla oynamak gurur veriyor. Ben onunla büyüdüm, hayrandım ona. Onunla oynamak gurur verici ve çok öğretici." Performansının yükselişinde sürekli oynatılmasının da etkili olduğunu kaydeden Uğur Boral, "Ben de oynaya oynaya, yavaş yavaş bu rahatlığa kavuşuyorum ve stresi üzerimden atıyorum" dedi.

TRANSFER HABERLERİ Sarı-lacivertli futbolcu, özellikle Sevilla maçlarından sonra medyada yer alan transfer haberleriyle ilgili olarak da şunları kaydetti: "Böyle haberler benim gururumu okşuyor sadece. Onun ötesinde hiçbir şey yok. Bir Türk takımıyla Avrupa'da başarılı olmak bana daha fazla onur verir. Fenerbahçe'de görevlerimi tamamlamadım. Bir gün buradaki görevlerimi tamamlarsam ve başarım devam ederse, zamanı gelince her oyuncu gibi ben de oralarda oynamak isterim. Şu anda ortada hiçbir şey yok. Bunları sadece tebessümle karşılıyorum. İki yıllık mukavelem var. Bence teklif şudur: Bir takımın yöneticisi gelir, parayı masaya koyar, 'Biz bu kadar para veriyoruz ve istiyoruz' derse bu bir tekliftir. Yoksa, orada haber çıkmış, taraftarlar istiyormuş gibi şeyler teklif olmaz. Ben şu an sadece oynayacağımız zorlu maçları düşünüyorum. Fenerbahçe'de şu anda çok mutluyum, mukavelem de sürüyor. Kafamı o taraflara yormak istemiyorum."