Artvin'de şiddetli yağışlar karayolunu trafiğe kapadı!

Artvin'de etkili olan sağanak derelerdeki su seviyesini yükseltti. Yamaçtan gelen sular, karayolunu ulaşıma kapattı. Gündüz başlayan yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelan da bölgede yaşayanları endişelendirdi. Borçka-Güreşen Karayolu'nun ulaşıma kapandığı olaylar sonrası yolun yeniden trafiğe açılması için çalışma başlatıldı. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaşayanlara uyarıda bulunan MGM, yağışların bazı bölgelerde yer yer çok kuvvetleneceğini açıkladı.

Artvin'de şiddetli yağışlar karayolunu trafiğe kapadı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Trabzon, Rize ve Artvin’de, şiddetli sağanak ile gök gürültülü sağanak görüleceğini bildirip, sel, heyelan ve su baskınlarına karşı tedbirli olunmasını istediği uyarısının ardından bölgede bu sabah başlayan yağış etkili oluyor.

ARTVİN'DE YOLLAR SU ALTINDA KALDI

Artvin’in Hopa ilçesinde bazı derelerde su seviyesi yükseldi. Yan derenin taşması sonucu suyla dolan Hopa-Borçka Karayolu'nda araçlar, güçlükle ilerledi. Yamaçtan gelen sular ve heyelan nedeniyle Borçka-Güreşen Karayolu ulaşıma kapandı. Yolun trafiğe açılması için iş makineleri eşliğinde çalışma başlatıldı.

dogu-karadenizde-siddetli-yagis-etkili-oluyor_6778_dhaphoto5

RİZE'DE ŞELALE TAŞTI!

Rize'nin önemli turizm noktalarından olan Çayeli ilçesinde ise Ağaran Şelalesi, zaman zaman şiddetini artıran sağanak yağış nedeniyle taştı. Taşkın nedeniyle bölgede bulunan araç yolu su altında kalınca, trafiğe kapandı.

dogu-karadenizde-siddetli-yagis-etkili-oluyor-2-_6243_dhaphoto1

KUVVETLİ SAĞANAK UYARISI

Rize’nin Pazar ilçesinde de etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Yetkililer, bölge halkından olası su baskını, sel ve heyelana karşı, dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

dogu-karadenizde-siddetli-yagis-etkili-oluyor_6778_dhaphoto3

Trabzon'un doğusu ve Rize çevreleriyle Artvin'in kuzey ilçelerinde yarın yer yer çok kuvvetli sağanak bekleniyor.

dogu-karadenizde-siddetli-yagis-etkili-oluyor_6778_dhaphoto2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Trabzon'un doğusu ve Rize çevreleriyle Artvin'in kuzey ilçelerinde akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli, yer yer çok kuvvetli sağanak bekleniyor.

dogu-karadenizde-siddetli-yagis-etkili-oluyor_6778_dhaphoto1

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Akp 18 ülke talan etti karadeniz kazdağları Ak deniz Antalya 100%85 satılmış Qtar istanbul Satılmış Tüm yerli Milli fabrikalar satıldı Tüm yerli ve Milli Şirketler sarıldı Allah için soruyorum şehitlarin Kemikleri sızlamıyor mu şimdi Bir karış toprağımı Satan Vatan hainidir Açık ne Net
Kendi ülkemde turist Oldum Yabancıya herşey beleş Sağlık Ulaşım Vergi Estra aylık maaş onun için dedim Biz turist onlar yerli oldu Biraz Utanma duygusu olan insan inkar etmez gerçekleri Söyler
Allah yeni bir felaketten korusun...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler