Artvin merkezli 9 ilde kaçakçılık operasyonu

Artvin - Artvin merkezli 9 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda çok sayıda gümrük kaçağı eşya ele geçirildi.

Olayla ilgili 32 kişi gözaltına alındı, 17 kişinin aranmasına devam edildiği bildirildi.Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Artvin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kaçakçılık faaliyetlerini önlemek amacıyla Hopa İlçesi ile İstanbul, Ankara, Antalya, Trabzon, Konya, Samsun, Giresun ve Rize'de önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtildi.Operasyon kapsamında 32 şüphelinin yakalandığı, 17 şüphelinin aranmasına devam edildiği ifade edilen açıklamada, yakalanan şüphelilerin ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 2 bin 220 paket gümrük kaçağı sigara, 15 fişek, 0,5 gram eroin, 1 muşta ele geçirildiği, 5 mühür ve 1 fatura koçanına incelenmek üzere el konulduğu bildirildi.Açıklamada, Sarp Sınır Kapısı'nı kullanarak örgütlü gümrük kaçakçılığı suçu işlenmesine yönelik operasyonel faaliyetlere başlanmasından bugüne kadar geçen yaklaşık 10 aylık sürede yapılan ara yakalamalarda, gümrük kaçağı 146 bin 219 paket sigara, 2 bin 459 litre akaryakıt, 260 kilo bal, 242 şişe içki, 57 oto parçası, 7 bin 825 kıyafet, 133 elektrikli eşya,346 tesbih, 5 bin 31 kilo kurutulmuş meyve, 4 bin 500 kilo elektrik kablosu ele geçirildiği kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Hopa olması şaşırtıcı değil. Hopa'da sscb özlemiyle yanıp tutuşan komunizm yanlıları kaçakçılık ve uyuşturucu parasıyla kendilerini finanse ediyorlar...
yuru git be.doğuda güney doğudakiler ne halt işliyor o zaman.o kaçakçılar hangi örgütten.sanki hopada daha önceleri kaçakçılık yapılmış gibi konuşuyorsun.
evet yaaa. 0.5 gram eroin kaçırarak zengin oldu bütün şehir. gerçi o kadar çok eroini nereye sakladılar bilmiyorum ama. bu hopalılar mahvetti ülkeyi. ( senin zeka seviyenin enlayacaklarını yazdım. umarım hoşuna gitmiştir idiyot arkadaşım )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler