HABER

Aşı randevusu nasıl alınır? Koronavirüs aşı randevusu alma işlemi nasıl yapılır? MHRS aşı randevu ve e-devlet ekranı

Türkiye’de şu ana kadar toplam 2 milyon 887 bin 533 kişi koronavirüs aşısı oldu. Aşılama süreci devam ederken vatandaşlar aşı randevusu nasıl alınır sorusunun yanıtını merak ediyor. Bakan Koca son olarak bugünden itibaren 70 yaş üzeri, cuma gününden itibaren de 65 yaş üzeri vatandaşların aşı olmaları için sisteme tanımlanacağını belirtti. Peki, koronavirüs aşı randevusu alma işlemi nasıl yapılır? İşte MHRS aşı randevu ve e-devlet ekranı

Aşı randevusu nasıl alınır? Koronavirüs aşı randevusu alma işlemi nasıl yapılır? MHRS aşı randevu ve e-devlet ekranı

Türkiye’de koronavirüs aşılama süreci devam ediyor. Güncel verilere göre toplam aşılanan kişi sayısı 2 milyon 887 bin 533 kişi oldu. İkinci doz aşıların bugün uygulanmaya başlanacağı duyurulurken vatandaşlar ise MHRS randevusu nasıl alınır sorusunun yanıtını araştırıyor. Öte yandan bugünden itibaren 70 yaş üzeri, cuma gününden itibaren 65 yaş üzeri vatandaşların aşı olmaları için sisteme tanımlanacağı belirtildi. İşte aşı randevusu e-devlet ekranı ile ilgili tüm merak edilenler...

MHRS AŞI RANDEVU ALMA İŞLEMİ

Koronavirüs aşısı için Merkezi Hastane Randevu Sistemi yani MHRS üzerinden randevu alınarak başvuru yapılabiliyor. MHRS sisteminde şu anda siteye girildiğinde “Covid-19 Aşılama Programı öncelikli gruplarla başlamıştır. Aşılama için önceliği bulunan gruplar sırasıyla Ulusal Basın ve Medya organları ile kamuoyuna duyurulacak ve bu duyurudan sonra randevu verilecektir.” açıklaması yer alıyor.

Bunun yanı sıra 182 üzerinden de randevu alınabiliyor. MHRS sistemine e-devlet üzerinden ya da turkiye.gov.tr adresinden de girilebiliyor. Turkiye.gov.tr veya e-devlet mobil uygulamasından giriş yapılarak ve arama alanına MHRS yazarak ilgili randevu alanına ulaşmak mümkün oluyor. Koronavirüs aşı başvuru işlemi e-devlet, e-nabız ve MHRS mobil uygulamaları üzerinden de yapılabiliyor.

MHRS GİRİŞ EKRANI

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Koronavirüs aşısı için hastaneden randevu oluşturmak isteyenler için iki seçenek bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ALO 182 hattını aramak. Aynı zamanda MHRS internet sitesi olan mhrs.gov.tr adresine giriş yapılarak T.C. kimlik numarası ve şifre ile beraber randevu alınabiliyor.

MHRS aşı randevusu alma işlemi için henüz üye olmamış vatandaşların öncelikle “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra “Üye Ol” seçeneğine tıklayarak üyelik işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra da “Randevu Al” bölümüne gelerek T.C. kimlik numarası ve şifreyle beraber istenilen hastaneden randevu oluşturulabiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön