Asırlık çeşme şifa dağıtıyor

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Beyce köyündeki asırlık çeşmeden su içenlerin şifa bulduğunu belirtildi.Beyce köyde yaşamını sürdüren 77 yaşındaki Hüseyin Arslanalp, köylerindeki kaynak suyunun başta mide ve kadın hastalıkları rahatsızlıkları olmak üzere bir çok hastalığa şifa olduğunu ifade etti.Gençliğinde nakliyeci olduğunu söyleyen Arslanalp “ Köyümüzün bu şifalı suyu, 1970’li yıllarda İbrahim Uludağ tarafından yapılan çalışma sonunda, yeniden restore edilerek şimdiki yerine getirildi.

Asırlık çeşme şifa dağıtıyor

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Beyce köyündeki asırlık çeşmeden su içenlerin şifa bulduğunu belirtildi.
Beyce köyde yaşamını sürdüren 77 yaşındaki Hüseyin Arslanalp, köylerindeki kaynak suyunun başta mide ve kadın hastalıkları rahatsızlıkları olmak üzere bir çok hastalığa şifa olduğunu ifade etti.
Gençliğinde nakliyeci olduğunu söyleyen Arslanalp “ Köyümüzün bu şifalı suyu, 1970’li yıllarda İbrahim Uludağ tarafından yapılan çalışma sonunda, yeniden restore edilerek şimdiki yerine getirildi. Ramazan ayında bu çeşmeden su doldurmak için sıra bulmakta zorluk çekiyoruz. Hem kendi köylülerimiz, hem de çevre köylerden ve Simav’dan gelen vatandaşlar kaynak suyumuzun abonesi oldu” dedi. (MEİ-EFE)

Asırlık çeşme şifa dağıtıyor

Asırlık çeşme şifa dağıtıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler