Asker alma kanun teklifinin 1. maddesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, Askeralma Kanun Teklifi'nin ilk iki maddesi kabul edildi. Kabul edilen maddeler, teklifin "amaç" "kapsam" başlıklarını taşıyor.

Asker alma kanun teklifinin 1. maddesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Teklifin "amaç" başlığını içeren birinci maddesi "Yükümlülük esasına göre silah altına alınacakların yoklama, sınıflandırma, celp, sevk, erteleme, muafiyet, muvazzaflık işlemleri ile cezalı yükümlülere yapılacak işlemler, Türk Silahlı Kuvvelerinden çeşitli statülerde görev yaparken ayrılan personel dahil olmak üzere yedeklik dönemleri ile Türk Silahlı Kuvvetlerine çeşitli statülerde katılan personelin askerlik yükümlülüğünü yerine getirmiş sayılması ve bunlardan askerlik hizmetini tamamlamamış bulunanların işlemlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektedir." ifadelerini içeriyor.

Teklifin "kapsam" başlıklı ikinci maddesinde "Bu kanun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her erkek için uygulanır." ifadesi yer alıyor.

İkinci maddenin kabul edilmesinin ardından, TBMM Başkanvekili Levent Gök, birleşime ara verdi.

18 HAZİRAN SALI GÜNÜ 15.00'TE TOPLANACAK

Gök, aranın ardından komisyonun yerine oturmaması üzerine, birleşimi, 18 Haziran Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
ne hale getirdiler askerligi ben 19 ay yaptım 1 sene normaldı türkiyenin başka sorunu kalmadı başka yazık yazık ...!
Yazık olacak Tsk ya bu yasayla
yapılacak iş aslında bellidir. Askerliğini yapmamış yaşı gelmiş olan herkesin e devleti var bir anket düzenleyip. fiyatının pahalı olup olmadığı. 6 aydan sonra devam etmeyi düşünür mü? fiyatı yeterli buldu mu gibi basit bı kaç soruyla nasil birseyle karşılaşacakları ortaya cikar. ona göre yol izlerler. pürüz ortadan kalkar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler