HABER

Askerdeki kuzene ‘banyoda tecavüz' suçlaması

Samsun'da, 15 yaşındaki S.T., amcasının oğlu 20 yaşındaki Sertan T.'nin kendisine tecavüz ettiğini iddia ederek şikayetçi oldu.

Askerdeki kuzene ‘banyoda tecavüz' suçlaması

Bugün yapılan duruşmaya genç kız gelirken tutuksuz yargılanan Sertan T. askerde olduğu için katılmadı. S.T. ifadesinde, “Ailem tarlada çalışırken eve gelip, beni zorla banyoya sürükledi. Elbiselerimi çıkardı. Karşı koymaya çalıştım ama bana tecavüz etti” dedi.

Canik İlçesi Hacınabi Köyü'nde meydana gelen olay, geçen Mart ayında ortaya çıktı. Ailesiyle birlikte oturan 15 yaşındaki S.T. amcasının oğlu Sertan T.’nin kendisini rahatsız etmesi üzerine ailesine durumu anlattı. Genç kız, 2 yıl önce amcasının oğlunun kendisine banyoda tecavüz ettiğini söyleyince babası İsmet T. ile birlikte jandarma giderek şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan Sertan T. çıkarıldığı nöbetçi mahkemede suçlamaları kabul etmeyince, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ancak sanık hakkında Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 15 yıldan az olmamak üzere ceza istemiyle dava açıldı.

Bugünkü ilk duruşmaya katılan S.T. ifadesinde amcasının oğlundan şikayetçi olduğunu söyleyerek, “2 yıl önce ailem tarlada çalışırken amcamın oğlu olan Sertan T. eve geldi. Lavobaya girdi. Çıkınca yanıma gelip ‘Sana para vereceğim soyun’ dedi. Kabul etmeyince de beni kolumdan sürükleyerek banyoya götürdü. Elbiselerimi çıkardı. Karşı koymaya çalıştım ama bana tecavüz etti. Sonra da bir şey olmamış gibi tekrar tarlaya gitti. Daha sonra tehditlerini ve tacizlerini sürdürmeye devam etti. Dayanacak gücüm kalmayınca olayı aileme anlattım” diye konuştu.

Diğer taraftan olayın ortaya çıkmasının ardından S.T.'nin Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden alınan raporunda, hafif derece zeka bozukluğu olduğu, uğradığı tecavüz nedeniyle ruh sağlığının bozulduğu belirtildi. Mahkeme heyeti, askerde olduğu için duruşmaya katılmayan Sertan T.’nin talimatla ifadesinin alınması için duruşmayı erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön