Askerlik yolunda at sırtında 225 kilometre

İzmir'in Buca ilçesinde yapacağı kısa dönem askerlik vazifesi için memleketi Sivas'tan Ankara'ya at sırtında yola çıkan Ahmet Turan Duman (28), 9 günde 225 kilometre yol kat ederek, Yozgat'a ulaştı. Ankara'ya kadar at sırtında gidecek olan Duman, buradan otobüsle İzmir'e geçerek birliğine teslim olacak.

Yiğidolar Atlı Spor ve Binicilik Kulübü'nde 4 yıldır eğitmenlik yapan Ahmet Turan Duman, İzmir'in Buca ilçesinde yapacağı kısa dönem askerlik vazifesi için, birliğine uzanan yolun Ankara'ya kadar olan kısmını at sırtında gitmeye karar verdi. Duman, kulüpte bulunan kendisine ait 'Yıldız' adlı atını süsleyip Türk bayrağı asarak, 9 gün önce yola çıktı. Olumsuz hava şartları nedeniyle at sırtında 9 günde 225 kilometre yol kat eden Duman, Yozgat'a ulaştı. Atı 'Yıldız' ile E-88 karayolu güzergâhını takip eden Duman, sürücülerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

'Yoldaki en büyük zorluk hava şartları'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
bi manyak daha!!!
Yahu eğitmen isen bu hayvana eziyetin nedir.SİVAS da sat tren,otobüs ile yolculuğunu yap.Reklam için ata eziyetin yanlış.
@ilhansafa lavuk fazla ertuğrul seyretmiş, hala etkisinde anlaşılan. Ama askere gidince de ayrıcalıklı muamele göreceği de kesin. Zaman ertuğrul zamanı çünkü, kıyısından köşesinden kim bulaşırsa fayda sağlıyor, amerikan vatandaşı olsan bile...
Derdi gündem olmak. başka ne olacak. bu arada çantanın reklamı olmuş mynet ekibi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler