Aslan burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, Aslan burcu okurları için 2018 yılının yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberini yazdı.

Aslan burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Aslanlar, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, duygularınızı dışa karşı belli etmemeye, bu nedenle zorlanmaya yol açabilir. İş veya özel yaşantınızdaki sorunlar nedeniyle kendinizi kısıtlanmış hissedersiniz. Kişisel beklentileriniz ile uyuşmayan şartlar sizi rahatsız edebilir. Ancak elinizden bir şey gelmediği için üzülürsünüz. Tabii ki sadece bununla kalmayıp, finansal, ailevi, sağlık anlamındaki sorunlar da buna eklenince bir çıkış yolu bulmak kolay olmaz. İki hafta önceki Yeniayda verilen kararlar şimdi olgunlaşıyor ve sizin kendinizi toparlamanız için uyarıda bulunuyor. Geçmiş meseleler, duyarlılık nedeniyle fiziksel ve ruhsal olarak sizi yorsa da, ilgilenmeniz gereken işler ve sorumluluklarınız var. İşlerinizi düzenlemeniz, tek başınıza ayakta durmayı başarmanız gerekiyor. Geriye çekilmek, kendinize acımak zamanı değil. Bilakis hem kendinize özen göstermek hem de tüm gücünüzle mücadele etmeniz lazım.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY

17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, kendinizi bir an önce toparlamanız, şartlar ne olursa olsun pes etmeden mücadelenizi sürdürmeniz gerektiğini vurguluyor. Geriye çekilmek yok. Siz Güneşin özel insanlarısınız. Zorluklar da hayata dairdir. Ancak her yeni doğan gün bir umuttur. Bu Yeniay, kariyer yaşantınızı, özel hayatınızı ve bilhassa bulunduğunuz durumu gerçekçi bir şekilde ele almanın önemini işaret ediyor. Sağlık kontrollerinizi yaptırınız. Beslenmenize dikkat ediniz. Hazırlık aşamasında olduğunuz işlerinizi titizlikle gözden geçiriniz. Bu bir karar dönemi olabilir. Daha iyi şartları olan iş imkanlarını araştırınız. Bu Yeniay, gizli bir ilişki veya sizi derinden etkileyen bir meselenin iç yüzünü öğrenmenizde yardımcıdır. Belki de hiçbir şey sandığınız gibi değildir.

ASLAN BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, kendi öz kimliğinizi kabul ettirme, kişisel kararlarınızı kendinize göre alma ve ihtiyaçlarınızı elde etme arzunuzun işaretçisidir. Bu ilişki konularında da önem taşıyor. Sadece kendine göre düşünen, özgürce karar veren, keseri kendinden yana yontan bir kişiye tahammül etmeyiz. Böyle bir durumda kendimizi merkeze koyarak bir tavır belirleriz. Tabii ki olumlu, paylaşıma dönük bir ilişki ise, taraflar olarak bunu sürdürürüz. Bekar bir Aslan bu tutulmada, tercihlerini kendine göre yapacaktır. Yılların ona kattığı tecrübeyi unutmadan karar verecektir. Bu tutulmada önemli olan, ilişkinin niteliğidir. Biraz önce belirttiğim gibi karşılıklı sevgi, saygı, güven sorgulamasında Aslanlar asla taviz vermeyecekler. Bu tutulmanın görünümleri, sizin kendi ilkelerinizi, hayata bakış açınızı, kendinize verdiğiniz önemin göstergesi olduğundan, fiziki anlamda da değişiklik mümkündür. Farklı bir imaj, çekici bir görünüm, başkalarını etkileme isteğiniz yükselir. Eğer siz, ilişkinizde yanlış bir tutum içindeyseniz, bu durumda kendinize bir ayna tutulacağını biliniz. Sorgulanırsınız, yanlışlar söylenir, düzeltmeniz beklenir. Eğer bir çift olarak sevgi birliğiniz kuvvetliyse, hiçbir sorun çıkmayacaktır.

ŞUBAT

KOVA BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Aslanlar, 15 Şubat saat 23:52 Kova burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, ilişkinizle ilgili konularda geleceğinizi düşünmeye sizi çağırır. Bu beraberlikten memnunsanız yola devam edersiniz. Eğer sorunlar varsa, oturup nedenleri üzerinde düşünürsünüz. Eğer bekarsanız, ilişki tercihlerinizi gerçekçi bir şekilde ele almalısınız. Gökyüzündeki diğer oluşumlar gösteriyor ki, bizler bu Tutulmada hassasiyet içindeyiz. Kime güveneceğimize, kiminle hayatımızı sürdüreceğimize, mevcut durumumuza mantıklı değil duygusal bakıyoruz. Tamam belki güvenmek istiyoruz. Fakat yanlış olduğunu bile bile devam ediyoruz. Gizli bir ilişki yaşıyorsak, hem şikayetçiyiz hem de sürdürüyoruz. Oysaki gerçekler ortada ise, görmezden gelemeyiz. Yenilenmek lazım. Yeniden bir bakmak lazım. Bu Tutulmada finansal, iş ve sağlıkla ilgili konular da önem taşıyor. Ağır yüklerin altında ezilmemek lazım. Sorumluluk bilinciyle hareket ederken, hakkımızı kimsenin yemesine izin vermememiz gerekiyor. Birilerine güvenmek güzeldir ancak söz ile değil sözleşmeye dayalı çalışmak en doğrusudur.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Aslanlar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, alacak-borç konularında hesabımızı iyi yapmanın, bütçemize göre hareket etmenin önemini vurgulayacak. Evin ihtiyaçları, çocukların giderleri, kira-taşınma veya onarımla ilgili harcamalar veya sizin özel gereksinimleriniz nedeniyle bir miktar zorlanabilirsiniz. Aslında bu zorlanma, sizin için bir uyarıdır. Dengeli bir bütçe için, kredi kartlarına yüklenmemek için, yüksek faizli bir borca girmemek için bir ikazdır. Bu Dolunayda hesap kitap biraz şaşabilir. Merkür-Balık burcunda paraya kimi zaman boş vermeye, dikkatsiz davranmaya, bazen de gelirimizi yetersiz görüp üzülmeye neden olur. Eğer bizde bir yanlış varsa, o zaman aklımızı başımıza almalıyız demektir. Çok da fazla kendinizi hırpalamayın. Bazen de öylesine aşırı endişeli olursunuz ki, sanki her an parasız kalacakmışsınız gibi. Bu kadar olumsuz düşünmek yanlış. Ancak tabii ki ayarımızı bileceğiz. Kazancımızı önemseyeceğiz. Birkaç gün sonra, bu Dolunayın yöneticisi Koç burcunda ilerleyecek. Bu sizin bugün yaşadığınız sıkıntılara yeni çözüm yolları bulmanız için destek olacak. Fakat benim tavsiyem bugünlerde lütfen cüzdanınıza sahip çıkınız. Gereksiz şeylere para harcamayınız. Yapılacakları ihmal etmeyiniz ki, bazı şeylerin astarı yüzünden pahalıya gelmesin.

BALIK BURCUNDA YENİAY

17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, finansal açıdan doyurucu ve sosyal güvencesi, şartları iyi olan bir işe başlamanızı sağlayabilir. Mevcut işinden memnun olanlar arzu ettikleri maaş yüksekliği, terfi ve atama gibi olumlu gelişmelerle karşılaşırlar. Mal bölüşümü, hukuksal alacaklar, miras bölüşümü, ev kiralama, satın alma, restorasyon işleri bu Yeniayda gündemimizde yer alır. Bu Yeniay ilişkide geleceğe dönük düşünmemizi sağlayacak. Gelir geçer aşklar veya sorunlu beraberlikler yerine kalıcı olanı önemseyeceğiz. Bir şey yoruyorsa, bir fayda sağlanamıyorsa onu devam ettirmeyeceğiz. Mars-Oğlak geçişiyle örtüşen bu Yeniay, günlük hayatta disiplin ve sorumlulukla hareket etmemizi sağlayacak. Belki bu sizi yorabilir ancak başarı sizden yanadır.

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, uluslararası çalışmalar, yeni projeler ve tüm yeni girişimlerin, uzaklara gitmenin, başka şehirde yaşamanın, hakkımız olanı alma arzumuzun işaretçisi olsa da, bir şeyler bizi şu andaki mevcut alanda tutabilir. Bu yakınlarımızdan ayrılamama veya alıştığımız düzeni bırakamama şeklinde olabilir. Bir nedenle dururuz, bekleriz, anlamaya çalışırız. Bu mecburiyetten veya bir şeyler tam olgunlaşmadığı için olabilir. Merkür-koç burcunda gerilediği için, tabii ki beklemede kalıyoruz. Aceleyle karar vermemiz yanlış olabilir. Belki de gözden kaçan noktalar bizi düşündürüyor olabilir. Başka bir yere yerleşmek, eğitim görmek, iş yapmak, bir değişimi başlatmak tabii ki de iyi analiz gerektirir. Onun için bu durum sizi üzmesin, sinirlendirmesin, sabırsızlığa yol açmasın. Her zaman bir hayır vardır diyelim. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs, bugün Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu gösteriyor ki, evet şu an bekliyoruz, içerliyoruz, birilerine anlayış gösteriyoruz veya tekrarlanan görüşmeler, çalışmalar bizi yoruyor ama bu boşuna değil. Bunun ödülünü alacağız. Arzu ettiğimiz garanti, huzur, maddi-manevi açıdan bizi tatmin edici gelişmeler yaşanabilir. Biraz sabırlı olmak, sağlam olanı elde tutmak, uzun vadeli tekrar düşünmek lazım.

NİSAN

KOÇ BURCUNDA YENİAY

16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, iletişim ve haberleşmenin, aktif şekilde girişimde bulunmanın, benzetme yerindeyse karanlıktan aydınlığa doğru bir ilerlemenin işaretçisidir. Şimdi atak zamanı, harekete geçme zamanı ve girişimde bulunma zamandır. Merkür geri hareketini sona erdiği için, bu Yeniay geçtiğimiz Mart ayı itibariyle yürürlüğe koymak istediğimiz işlerimizi şimdi hızla uygulamanın, yolculukların, görüşmelerin işaretçisidir. Uzun zamandır düşünülen işleri şimdi dışarıya sunacaksınız. Sürpriz haberler, gelişmeler yaşanır. İş hayatınız, sorumluluklar yönünde de bu Yeniayda sağlam, güvenilir projelere başlanır. Beklenen bir para elinize geçer. Bu Yeniayı yöneten güç Mars-Oğlak burcunda ilerliyor. Bu sizin sağlığınızla ilgili konularda kendinize daha fazla dikkat etmeniz anlamına geliyor. Şikayetleriniz için gerekli tedaviye başlarsınız. İstikrarlı işler bu Yeniayda önemli. Güvenilir, sağlam, köklü olana yöneliniz. Bu işler belki yavaş gelişir ama temposu zamanla yükselir ve sizi memnun eder.

AKREP BURCUNDA DOLUNAY

30 Nisan saat 03:58 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, odak noktanızı aileniz, yuvanız ve güven olgularında topluyor ve aynı zamanda iş hayatınız, dış dünya ile maddi-manevi bağlantınızı test ediyor. Bunlar kolay değil belki ama altından kalkılmayacak meseleler de değil. Öncelikle aileye ait taşınmazlar (mal, mülk v.b) bunların gelirleri, satışı veya düzenlenmesi, pay edilmesi konuları gündemde yer alacak. Ancak kişisel çıkarlardan ziyade, aileyi ilgilendirici tarafına önem vermek gerekecek. Kısaca ben şunu alırım, onlar bunu alır hesabı tutmayabilir. Birlikte hareket etmek, ortaklaşa düşünmek zorunluluğu var. Kendinizi merkeze koymak isterken, birileri biz de varız diyebilir. Aileyle alakalı konularda içe yönelik bir büyüme gerçekleşebilir. Düşündüğünüz bir plan veya proje birkaç ay sonra veya daha uzun bir süre içinde halledilir. Mars-Oğlak burcunda ilerliyor. Bu durum sağlığınıza özen göstermenizi işaret ettiği gibi, size çalışkanlık, sorumluluk ve enerjinizi doğru şekilde kullanmak yönünde görev veriyor. Venüs-İkizler burcunda. Bu dostlarınız, dünyayla iletişiminiz, uygun çözüm yolları bulmak için çaba sarf etmeniz yönünde etkiliyor. Dağılmayan, kendine güvenen Aslanlar için gayet olumlu bir geçiş. Beden ve zihin sağlığınız, başarılı olmanızda önemli bir faktör olarak ön planda yer alıyor.

MAYIS

BOĞA BURCUNDA YENİAY

Sevgili Aslanlar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, kariyer ve ailevi konularda sizi başarılı olmaya teşvik eder. Yaptığınız işin getirisi, manevi hazzı, geleceği önemlidir. Yeni bir işe başlamak, mevcut işinizde yükselmek, bulunduğunuz ortamda takdir edilmek için çabalarsınız. Bu Yeniayda işiniz kadar ailevi konular da önem taşır. Sözgelimi bir mirasın paylaşımı, aileyi ilgilendiren bir meselenin çözüme kavuşması mümkündür. Yeniayın yöneticisi Venüsün, cumartesi günü itibariyle Yengeçte ilerleyişi, huzur ve güvencenin öncelikle kendi içinizde oluşturulmasını sağlayacak. Aşırı duyarlılık yerini kendinizle barışık olmaya, sürekli bir şeyleri kafanıza takmak yerini üretime dönük düşünmeye yöneltecektir. Zaten yararlı olan da budur. Yoksa fazlasıyla hassas oluruz ve dışarıdan kendimizi soyutlarız. Hayaller tabii ki güzeldir. Ancak bu Yeniayda aşırı hayalcilik yerine gerçekleri önemsemek, farkındalık geliştirmek, gizli saklı işler yerine, hakikaten işe yarar bir şeylerle uğraşarak dış dünyada yer almak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCUNDA DOLUNAY

29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, yüzeysel baktığımız belki de derinleşmek üzerinde fazla düşünmek istemediğimiz konuları gündeme taşır. Bir projenin daha dikkatli ele alınması, bir ilişkinin ciddiye dönüşmesi, dostlarınızla çok özel bir paylaşımda bulunulmasını, işlerin mercek altına alınmasını sağlayıcıdır. Siz buna gönüllü olursunuz veya olmazsınız. Ancak bundan hoşlanacağınızı söyleyebilirim. Bu bir deneyimdir, tecrübedir. Sözgelimi arkadaşlık duygusuyla başlayan, bir yerde tanışılan, bir etkinlikte karşılaşılan kişi sizi epeyce etkiler. Daha sonra bu gelişir, palazlanır. Bir proje karşınıza çıkar, önce pek önemsenmez, ancak şimdi umut verir. Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. Hem sosyal dünya ile ilişkinizi yine güçlendirecek hem merak ettiğiniz bilgiye ulaşmanızı, başkalarının beğenisini sağlayacak. Mars-Kova burcunda ilerliyor. Hem ortak çalışmaların hem sizi destekleyen kişilerin işaretçisi olacak. Farklı, sıra dışı ürün ve çalışmalar ortaya çıkar. Özel hayatınızda ise, hem sizin aşk yönünüzü besleyen hem de sizi fikirleriyle etkileyen bir kişi karşınıza çıkabilir. Devam eden ilişkinizde sorunlar konuşularak çözüme kavuşabilir. Bu Dolunay yeniliklere açık, hevesli, yaratıcı ve zeki Aslanlar için gayet olumlu gelişmeleri ve başarılı sonuçları işaret ediyor.

HAZİRAN

İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Sevgili Aslanlar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, işlerinizi yeniden planlamada, tekrar gözden geçirmede etkilidir. Hatta öyle bir yenilik düşünürsünüz ki, sizi bir anda mutlu etsin, rahatlatsın. Bu Yeniay dostluklar, sosyal yaşam veya hayatın genelinde duyarlı olduğumuzu vurguluyor. İnsan kardeşleri, arkadaşları, ailesi veya sevdikleriyle ilgili geçmişe ait anıları, tecrübeleri, belki de kırgınlıkları hatırlıyor. Bir hedef belirlemek, kendine gelmek, bir yenilikte bulunmak farklı bir şeyler yapmak istiyor. Evet, bunlar güzel ama şartlara iyi bakmak lazım. Düşünülen şeyin artı ve eksileriyle ele alınması gerekiyor. İş mi değiştirmek istiyoruz, kredi çekmeyi mi düşünüyoruz, önümüze çıkacak bir teklifi hemen kabul etmekten mi yanayız. Bunlar iyi güzel de, ne derece doğru olacak. Her şeyin akıllıca ele alınması lazım. Çok umutsuz düşünülmemeli, sağlığımıza önem vermeli, güvenilir olanla olmayan ayırt edilmelidir.

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, duygusal yanlarınızı, güvence arzunuzu işaret ettiği gibi, başkalarına karşı sorumluluğunuzu, işlerinizi düzgün ve disiplinli şekilde ele almak gerektiğini işaret ediyor. Dolunayın yöneticisi Satürn geriliyor. Bu gösteriyor ki, sağılımız, çalışma şartlarımız ve günlük hayatımızda sorumluluklarımız bir hayli önemli taşıyor. Bunlar zaman zaman bizi yoruyor, zorluyor. Bunlara bir bakacağız. Bizden kaynaklanan bir durum mu, sözgelimi çalışmak istememek, sağlık nedeniyle verimli olamamak gibi. Bir başka durum, uzun zamandır çaba verdiğimiz ve sorumluluk aldığımız işlerin bitirilmesi zorunluluğudur. Bu daha sonra sizin yükselmenizi sağlayacaktır. Sabırlı olmanız gerekebilir. Belki siz, aylar önce yeni bir işe girdiniz ve alışma dönemindesiniz. Bunun zorluğunu yaşıyorsunuz. Böyle bir durumdaysanız, lütfen kendinizi de ihmal etmeyiniz. Sorumluluklar gereklidir ancak kendinizi perişan edecek kadar değil. Mars-Kova burcunda geriliyor. Bu durum, evlilik-boşanma veya ilişki konularında değişimlerin ve yenilikleri işaretçisidir. Fakat bunların tam olarak yerine oturması, doğru bir kararın verilmesi Eylül ortasını bulabilir. Aceleye getiremeyiz. Finansal konularda evinizin ihtiyaçları, alış-satış gibi konularda tabii ki dikkatlice hesabımızı yapmalıyız. Çıkarlarımızı korumalıyız.

TEMMUZ

YENGEÇ BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Aslanlar, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, önünüzdeki bir yıllık sürecin, sağlık-çalışma hayatı-güvence ve doğru kararların tespitinde önem taşıyacak. Sizi belli bir sınır içinde yaşatan veya yaşamaya mecbur kılan koşulları aşmak için mücadele edeceksiniz. Fiziksel ve ruhsal anlamda pes etmek yerine, ayakta duracak şekilde hayatınızı ele alacaksınız. Bazen hayaller insanı gerçeklerden uzaklaştırır. Şimdi idealler önem taşıyacak. İnandığınız bir yol, dava veya özel konuda kendinize hedef belirleyeceksiniz. Silkelenerek, kendinizi toparlayarak, birey olarak sahip çıkarak ilerlemenin, birilerine güvenip yaşamaktan daha önemli olduğunu anlayacaksınız. Vücudunuza, kişisel sağlığınıza, görüştüğünüz insanlara dikkat edeceksiniz. Belki bazen zorlanacaksınız. Ancak iç görünüz, sezgileriniz, sağlam kökleriniz, karakteriniz size yoldaşlık edecek. Bu Tutulmada dikkat edilecek nokta, iş hayatınızla ilgili konularda agresif tepkilerde bulunmamak. Sakinlikle, mantıkla duruma bakalım.

KOVA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

27 Temmuz saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, her ne kadar ilişki hayatınızı düzenleme, sorunları çözümleme, yeni birisiyle tanışma, iş ortaklığı kurmak gibi kişiden kişiye değişen bu konuları işaret etse de, bunların henüz tam olarak yerine oturmayacağını söylemeliyim. Yeni başlayacak veya devam etmekte olan beraberlikleri mercek altına almamız gereken bir Tutulma yaşıyoruz. Mars iki ayrı burçta gerilediği için, sizler de hem çalışma hayatınız hem de ilişki konularında şu an beklemedesiniz. Karşınıza yeni birisi çıktığında, mutlaka onu iyice tanımak lazım. Devam eden ilişkinizdeki problemleri tekrar ele almanız gerekiyor. Bu konularda hemen karar vermek doğru olmaz. Eylül ayına kadar durum bu. İş hayatınızla ilgili değişim ve gelişmeler bu Tutulmanın yöneticisi Uranüsün, Boğa burcundaki ileri-geri hareketleriyle biraz zaman alacak. O nedenle ortaklık, iş değişimi, maddi-manevi açıdan doyuma ulaşmak Aslanlar için önümüzdeki yıllara damgasını vuruyor. Bu tutulmada bazı gelişmeler, bitişler, yeni başlangıçlar olsa da, bunların pişmesi, olgunlaşması zamanla olacak. Benim sizlere tavsiyem, ilişkinizi kendi kriterleriniz dahilinde olduğu gibi, mevcut durumunuzu göz önüne alarak tekrar gözden geçirmenizdir. Böylece daha doğru bir karar vermiş olursunuz. Boşanmak, evlenmek, iş ortaklığı gibi hayati konulara içgüdüsel ve aceleci bir gözle ele almayınız. Gerçekçi olunuz. Zamanı önemseyiniz.

AĞUSTOS

ASLAN BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Aslanlar, 11 Ağustos saat 12:47 burcunuzda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, kendinizi her alanda güçlü hissetmek, ailevi sıkıntıların üstesinden gelmek, ilişki sorunlarını halletmek, sizi zorlayan meseleleri kökten çözüme kavuşturmak arzunuzun işaretçisidir. Tutulmanın oluştuğu bugün uzun süredir devam eden Mars ve Merkür gerilemesi özellikle sizleri bir hayli yoruyor biliyorum. Bu nedenle insanlar, olaylar, durumlar size karşıymış gibi hissetmenize yol açıyor. Biz kendimizi ifade etmek istersen, başkaları üstümüzde baskı kuruyor. Ancak unutmayalım ki, geri hareketler tüm burçlar için geçerli. Sizin, ilişkide, çalışma hayatında sakin olmanız, geçmişle alakalı meseleleri tekrar ele almanız, tecrübeniz ışığında bakmanız lazım. Çünkü bu sorunlar yeni değil. Eskiye ait ve şimdi yüzleşmede bulunmanıza neden oluyor. Gerçekçi olmalıyız. Egonuza yenilmeyiniz. Aynı şekilde başkalarının da böyle davranarak sizi üzmesine müsaade etmeyiniz. Ailevi konularda da abartılı tepkiler, kararlar almayınız. Ay sonuna bir gelelim. Yavaş yavaş kendinizi göstererek, ifade ederek her işin, durumun üstesinden geleceksiniz. Şimdi lütfen pişman olacağınız kararlar almayınız.

BALIK BURCUNDA DOLUNAY

26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunayda, bir şeyler bizi hem parasal açıdan hassaslaştırır hem de iş hayatımızla ilgili konularda gerçekçi olmaya zorlar. Doğaldır ki, biz öncelikle yakın çevremiz ve ilişkimizde gücü ve kontrolü elimizde tutmaktan yanayız. Ancak şartlar bazen bizi başkalarını düşünmeye zorladığında canımız sıkılıyor. Bugünkü Dolunayda iş hayatımızı, ilişkimizi, yatırım ve ortaklaşa olan her şeyi gözden geçireceğiz. Kim sadece kendini düşünüyor kim başkasından ne alırım peşine düşüyor. Anlamak lazım. İyi niyetin kullanılmaması için bizim de hesabımızı bilmemiz gerekiyor. Eğer biz bencil davranıyorsak birileri karşımıza çıkıp kendimize gelmemizi söyleyebilir. İş hayatı şu sıralar bir değişim süreci yaşıyor. Farklı bir şeyler yapmak istiyoruz. Ancak bunun geri dönüşü nasıl olur, bunu bilmek gerekiyor. Ne gibi yeteneklerimiz, tecrübemiz var bunu bilirsek ona göre bir yol belirleriz. Sorumluluk bugünlerde hem iş hayatında hem de kişisel sağlığımızla ilgili konularda etkili. Kendimize bakmalıyız. Yatırım, kazanç, kredi, başkalarıyla ortaklaşa her türlü bağlantının dikkatle ele alınacağı bir gündeyiz. İyi niyet tabii ki önemli. Fakat endişeye neden olan durumları da, yok saymak yanlış olacaktır. Sonradan şikayetçi olacağımız işlere kalkışmayalım.

EYLÜL

BAŞAK BURCUNDA YENİAY

Sevgili Aslanlar 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay ve yöneticisi Merkürün gücü, kazanç elde etme ve akıllı şekilde değerlendirme, paranıza sahip çıkma ve ekonomik şekilde bütçenizi düzenlemede yardımcı olacak. Siz bugünlerde işinizden veya mevcut durumunuzdan memnun değilseniz, şimdi yeni yollar, yeni iş girişimi ve kazanç kapılarını zorlama vaktidir. Mantıklı şekilde iyi bir analiz yaparak, muhasebede bulunarak hareket edeceksiniz. İhtiyaçlarınızı tespit edeceksiniz. Harcamalarınızı düzenli yapacak, kredi kartı, borçlanma veya bir girişimde bulunurken daha titiz davranacaksınız. Dünyanın bin türlü hali var diyeceksiniz. Aileniz, eviniz, çalışma hayatınız, ideallerinizi önemseyeceksiniz. Yaş tahtaya ayak basmayacaksınız. İş görüşmelerinde en doğru tercihinde bulanabilirsiniz. Venüs-Akrep burcunda ilerleyeceğinden siz bu Yeniayda maddi-manevi anlamda tutkulusunuz. Yakınlarınız, çevreniz, önem verdiğiniz her şey kıymetlenecek. Ailenizi koruyacak, evinizi bir kale gibi göreceksiniz. Hiç kimsenin sevdiklerinize, size ait bir şeye kötülük yapmasına izin vermeyeceksiniz. 16 ve 21 Eylül tarihlerinde maddi görüşmeler, çalışma hayatı ve sağlıkla ilgili işlerinizi halledebilirsiniz. 23 Eylül sonrası yeni tanışmalar, güzellikler, estetik ve sanatsal anlamdaki çalışmalarda şansınız yükselecek.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, çevremizle ilişkimiz, sosyal proje ve girişimlerimiz, eğitim veya iş konularındaki görüşmelerin önemini vurguluyor ve biz bunları bugün halletmek isteyeceğiz. Yüksek eğitimle ilgili işler, tercih, sınav veya yönetmenlikler, bitirilmesi gerekenler hepsi gözden geçirilecek. Yerli yerine konulacak. Tabii ki hızlı hareket etmek, girişimci olmak vaktidir. Elimiz ayağımız birbirine dolaşabilir. Eksikler tamamlanmalı, evraklar yerine ulaştırılmalıdır. Yurtdışında veya başka bir şehirde yapılacak organizasyon, sunum, toplantı, görüşmeler bugün yine gündem maddemizde yer alacak. Oradan oraya seyahatlerimiz olabilir. Haberleşiriz, konuşuruz, yazışırız. Sakin ve bilinçli şekilde bunları halletmeliyiz. Aceleye gelmemeli ancak zamanı da iyi kullanmalıyız. Nerelerde zorlanabiliriz. Biz tam yoluna koyduğumuz bir iş, başkaları tarafından beğenilmez veya eksik bulunur. Kurallara uygun değildir veya daha fazla sorumluluk alınmalıdır. Birileriyle görüşme ertelenebilir veya şimdilik istediğimiz kişiye ulaşamadığımız için beklememiz gerekebilir. Bir yakınımızın bize ihtiyacı olabilir. Yolculukla ilgili vize, pasaport işleri erkenden halledilmelidir. Bir evrak için koşturabiliriz. Bir kargomuzun takibi gerekebilir. Bütün bunlar çok zorlayıcı değil, ancak fazlasıyla dakik, biraz da sakinlikle ele almamızda yararlı olur.

EKİM

TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Aslanlar, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir aylık dönemde yakınlarımızla ilişkimiz, girişim ve planlarımız, çalışma hayatımız ve ailemizle ilgili konuları tekrar gözden geçirmemizi sağlayacak. Yeniayın yöneticisi Venüs gerilediği için, şu sıralarda arzu ettiğiniz gibi ilerlemiyor, bundan dolayı sıkılıyorsunuz. Fakat bu yavaşlamayı olumsuz görmeyiniz. Bilakis, daha önce fark etmediğiniz, belki de önemli bulmadığınız noktaları görme fırsatı yakalarsınız. Bunlar doğru bir çözüm ve karar için faydalı olabilir. Sözgelimi başka bir yere taşınmayı, yeni bir çevrede yaşamayı düşünüyordunuz. Şimdi tekrar bir bakalım. Ne derece doğru olur veya başka seçenekler var mıdır? Bunları araştıralım. Bu Yeniay bize derinlikli düşünmenin, zorlama ve inatlaşmaların aile ilişkilerinde, kardeşinizle ilgili mevzularda önemini vurguluyor. Yanlış anlamalar bu dönemde bir hayli yoğun olabilir. En ufak bir mesele içinden çıkılmaz hale gelir. Şimdi etrafı gözlemleme, duruma bakma vaktidir. İş girişimleri ve işe başlama, iş yerinizin değişimi, başka bir yere yerleşme konuları da yine aynı şekilde incelenir. Öyle bir gelişme olur ki, şu anda sizi düşündüren mevzular kendiliğinden çözülür. Onun için sakin olunuz, keskin kararlar vermeyiniz. Bırakın su aksın, yolunu bulsun.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

24 Ekim saat 19:45 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, dış dünyada bilinen özelliklerimiz, işimiz, gücümüz ile iç dünyamızdaki biz arasındaki çelişkiyi yüzeye çıkarabilir. İki yönlü yansımaya sahip bir Dolunay yaşayacağız. Çünkü Venüs iki ayrı burçta geriliyor. Bizi bir yanıyla içe yönelterek özelimizi gözden geçirtiyor. Diğer taraftan, görev ve sorumluluklarımızı, değer yargılarımızı, başkalarıyla bağlantımızı sorgulatıyor. Tabii ki günümüz dünyasında, başarı olgusu, kazanılan para ve sahibi olduğumuz güce bağlanıyor. Kısıtlı, verimsiz, yetersiz bir işte çalışıyorsak hayattan keyif almamız mümkün mü? Ailemizle sorunlarımız varsa ve mutsuzsak başarılı olmamız mümkün mü? Bunları düşüneceğiz. Dolunay hem içerden hem dışarıdan bir yüzleşme hali. Geçmişimiz, yaşadıklarımız, aile bağlarımız, bizi bir arada tutan veya bir türlü tutmayan sorunlarımız, bunların ele alınması gerekiyor. Sosyal hayattaki kartvizit ne kadar güçlü olursa olsun, özelimizde bir şeyler bizi yoruyorsa, bunlara bakacağız. Kararlarımızı gözden geçireceğiz. Ailemiz veya iş hayatımızla ilgili davalar veya yatırımlarımız, miras gibi paraya dayalı tüm işlerimiz, geçmişimiz ve geleceğimizle ilgili konular problemler, üstü kapatılmış sorunlar tekrar karşımıza çıkabilir. Bunların yenilenmesi, pürüzlerin giderilmesi, temizlenmesi, çözüme kavuşturulması Aralık ayına kadar bizi meşgul edecektir. Ondan sonra netlik kazanır ve doğru bir karar verilir.

KASIM

AKREP BURCUNDA YENİAY

Sevgili Aslanlar, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, ailemiz-yuvamız ve değer verdiğimiz her şeyi koruma dürtümüz, sahiplenme arzumuzdur. Daha fazla kazanmak, güçlenmek, yarınları garanti altına almak isteriz. İdeallerimiz doğrultusunda bir gelecek için çabalarız. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda ilerleyecek. Ev sahibi olmak, farklı bir yere taşınmak, ailemizin geleceğini düşünmek ve ona göre bir planlama yapmak lazım. Burada hayalci veya kendimizden ödün verici, birilerine güvenip yola çıkan kişi olmamalıyız. Yüksek borçlar altına girmemeliyiz. Venüs geri hareketi bu Yeniayla örtüşüyor. Yakınlarımızla ilişkimizde paylaşım, sevgi alışverişi, uyum çok önemli. Yeni biriyle tanıştığımızda öncelikle bu kişiyi tanımamız gerekir. Merkür-Yay burcunda gerileyecek. Bu da gösteriyor ki, geçmişe ait konular gündeme gelecek. Bu bir aşk ilişkisi olabilir veya çocuklarımızla ilgili bir konu olabilir. Abartılı bir karar vermemek için, enine boyuna düşünmekte yarar var. Çalışma hayatında olanlar için bu Yeniay, sosyal güvenlikleri ve alacakları hususunda daha dikkatli olacaklar. Hiçbir şeyi şansa bırakamayız. Ona göre iş tercihinde bulunmak gerekiyor. Sağlık kontrollerimizi de ihmal etmeyeceğiz.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, öncelikli işlerimizi, plan ve projelerimizi yeniden gözden geçirmemizi işaret ediyor. Merkür gerilediği için hızlı ilerlemek ve bir sonuç almak kolay olmayabilir. Yeni bir hedef belirlemek, bu hedefe uygun kişilerle ekip veya grup çalışmaları yapmak, belli kişilerle bir araya gelmek, beklentilerimize uygun ilerlemek birkaç ayı alabilir. Bu süreyi göz önüne almakta yarar var. Daha önce başlanmış işler bazı nedenlerle aksayabilir. İletişim ve koordinasyon sağlamak sabır gerektiriyor. Size yardımcı olacağını söyleyen kişiler, birlikte hareket ettiğiniz insanlar düşündüğünüz gibi davranmayabilir. Bu Dolunayda görülen aksamalar bir yanıyla faydalıdır. Çünkü daha sonra olacak yanlışlıkların, engellerin önüne geçer. Kimi bu Dolunayda belki çocuğu, eşi veya tanıdığıyla ilgilenmek zorunda kalır. Aklımız oraya takılıdır. Bu yüzden yavaşlayabiliriz. Bunları dünyanın sonu gibi görmeyelim. Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar, bir amaç için bir araya gelmek, sözgelimi sanatsal, sportif, iletişimle alakalı mesleklerde yoğun bir çalışma dönemi olabilir. Bunlar bir hazırlığın işaretçisidir. Yavaş yavaş yoluna girecektir. Bu Dolunayda dikkat edilecek nokta problem varsa, bunun üzerini örtmemek, birilerini memnun edeceğim diye kendinizi üzmemektir. Önemli olan neyin sebep olduğunu tespit ederek üzerinde düşünmektir. Geri hareketle örtüşen Yeniay, geçmişi bizim önümüze getirir ve sözgelimi ayrıldığınız kişi geri döner veya sizi arar. Tekrar bir araya gelirsiniz. Benim tavsiyem, karar ve yön değiştirmenize neden olabilecek buna benzer durumlarda hemen bir adım atmamanızdır. Geçmiş tecrübeleri unutmayalım.

ARALIK

YAY BURCUNDA YENİAY

Sevgili Aslanlar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, yeteneklerinizi değerlendirmenizi, projelere, girişimlere, aktivitelere yönelmenizi destekliyor. Maddi-manevi açıdan rahatlamak için buna ihtiyaç var. Hayatı sadece zorlu yüzünden görmek yerine, bizi mutlu edebilecek yanlarını da yaşamak lazım. Siz gururlu bir insansınız. Kimseye eğilmek istemezsiniz. Bu Yeniay size farklı bir pencere açarak kendinizi yenilemenizde destek sunacak. Tabii ki dikkat edeceğimiz noktalar da var. Yeniayın görünümleri, cömertliğin, vericiliğin, insanlara destek olmanın sınırlarını bilmenizi söylüyor. Siz de bir insansınız. Sizin de ihtiyaçlarınız var. Tamam, önyargılı düşünmeyin ancak sizi üzenlerin, sadece kendini düşünenlerin de farkına varın. Yeniayın görünümleri, aşk-çocuklar-finansal konularda belli bir direnç ve zorluk yaşandığını, bunların giderilmesi için bilinçli olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Kredi, borçlanma, miras, hukukla ilgili konularda hesabı bilmek lazım. Beklediğimiz destek uzun vadeli zorlanmaya neden olmasın. Hayal kırıklığı yaratan ilişkilerden uzak durun. Size gerçekten değer veren, sizi düşünen kişilere yönelin. Bu kişilerle bağlantı kurun. Maddi konularda sizi kimsenin kullanmasına veya zor durumda bırakmasına izin vermeyin. Bu noktalara dikkat etmeniz halinde Yeniay, yüklerinizden sizi kurtarır, farklı yollarla sizi rahata kavuşturur.

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığımızı, sosyal ilişkilerimizi, hedeflerimizi gerçekçi bir şekilde görmemizi sağlayacak. İnsan bazen öyle zorlanıyor ki, birileri veya bir nedenle kendini cenderede hissediyor. İş ortamı, yaşanan yer, koşullar, finansal sıkıntılar bizi dış dünyadan uzaklaştırıp bir tür inzivaya çekiyor. Tabii ki Güneşin insanlarının Yengeç dolunaylarında yaşadıkları hemen hemen aynı döneme denk gelir. Bir tür, kaçış ve gerçeklerden uzaklaşma halidir. Sevgiye, ilgiye ihtiyaç duyarız ancak bunu dile getirmekten kaçınırız. Fakat siz de biliyorsunuz ki, hayat ihmale gelmez. Yorgunsanız, kendinizi iyi hissetmiyorsanız bir mola vermek ve toparlanmak, plan ve projeleriniz üzerinde çalışmak niyetindeyseniz sözümüz yok. Fakat dramatik tavırlar, dünyadan el ayak çekmeler size hiç yakışmaz. Bu Dolunayda Mars-Balık burcunda ilerliyor. Başkalarıyla her türlü ilişkinin, ortaklığın gerçekçi ve ileriye dönük şekilde ele alınması gerekir. Kimsenin sizi üzmesine, yanlışa sürüklemesine ve hayat amacınızdan uzaklaştırmasına izin vermeyiniz. Bilakis çok olumlu bir görünüm var. Yeni yollar, yeni yöntemler, eğitimden iş hayatına kadar ve farklı bir yerde yaşamınızı kurmak gibi fırsatlar bu Dolunayda görülüyor. Demek ki, hemen toparlanıp duygusallığı bir yana koyup, hayatımızı organize edeceğiz. Kararsızlıktan uzak duracağız.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler