Astana görüşmelerinin bir sonraki toplantı tarihi belli oldu

Astana'da Suriye görüşmelerinin bir sonraki toplantısı 14 Mart'ta yapılacak.

Astana görüşmelerinin bir sonraki toplantı tarihi belli oldu

Suriye'de 6 yıldır devam eden iç savaşa siyasi çözüm bulmak amacıyla Astana'da yapılan barış görüşmelerinin dördüncü turunun 14 Mart'ta yapılacağı belirtildi. Suriye'deki ateşkesin güçlendirilmesi için Astana'da Türkiye, Rusya ve İran 3 kez bir araya gelmişti.

DAHA ÖNCEKİ TOPLANTILARDA SONUÇ ÇIKMAMIŞTI

Kazakistan'ın başkenti Astana'daki daha önce yapılan Suriye toplantısı ciddi bir ilerleme sağlamadan sona ermiş. Suriye'deki cihatçı grupların itirazları nedeniyle bir gün geç başlayan toplantıda Rusya, Türkiye ve İran, Suriye'de ateşkesin izlenmesi ve uygulanmasının sağlanması için bu ülkede "üçlü bir görev gücü" oluşturma kararı almıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
TÜRKİYENİN TEK ŞARTI OLMALI ODA sURİYE KUZEYİNDEN KÜRTLERİN TEMİZLENMESİ, AKSİ HALDE BU FIRSATÇILAR BAŞIMIZIN BELASI OLMAKTAN KURTULAMAYACAĞIZ. SURİYENİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ ÖNCELİKLİ OLMALI ASLA ABD NİN KUZEY IRAK GİBİ KUZEY SURİYE OLUŞTURMASINA ASLA İZİN VERİLMEMELİDİR.
Türk yetkililer bir an önce Esad hükümetiyle aralarını düzeltme yoluna bakmalılar yoksa ABD ve Rusya nın istediği olacak yine ama Esad ila istenen konuları görüşmek için üçlü zerveler yapılırsa bu daha kolay ve herkezin çıkarına olacaktır ama diğer görüşmelerde ABD ve Rusya nında çıkarları söz konusu olacaktır
Güzel haber.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler