HABER

“AstraZeneca ve Pfizer aşıları delta varyantına karşı etkili”

Yapılan son bilimsel araştırmada AstraZeneca ve Pfizer-BioNTech’in ürettiği aşıların Corona virüsünün ilk olarak Hindistan’da tespit edilen Delta ve Kappa varyantlarına karşı etkili oldukları belirtildi.

Oxford Üniversitesi’nde yapılan ve Cell tıp dergisinde yayımlanan araştırmada, iki doz aşı yaptırmış olanlardan alınan kan örneklerindeki antikorların virüsün daha bulaşıcı olan Delta ve Kappa varyantlarına karşı etkili olup olmadığına bakıldı.

VARYANTLARA KARŞI KORUMA SAĞLIYOR

Araştırmada, varyantların aşıya karşı önemli ölçüde direnç gösterdiklerine ilişkin bir bulgu olmadığını, bu durumun da şu anki aşıların varyantlara karşı koruma sağladığını gösterdiği belirtildi.

Ancak araştırmacılar kandaki antikor konsantrasyonunun daha düşük düzeyde olduğu ve bunun da bazı enfeksiyonlara yol açabileceği uyarısında da bulundu.

Geçtiğimiz hafta Kamu Sağlığı İngiltere (PHE) tarafından yapılan bir araştırma Pfizer ve AstraZeneca aşılarının Delta varyantı sebebiyle hastanede tedavi altına alınması olasılığına karşı yüzde 90’dan fazla koruma sağladığını göstermişti.

Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri virüsün Delta varyantı hastalığın dünya genelinde hakim olan versiyonu haline geldiğini belirtmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
İLAÇ SANAYİ SOYGUN LOBİSİ İŞ BAŞINDA HABİRE AŞI REKLAMI YAPIYORLAR AŞILAR İSİMSİZ OLUR PARAYLA SATILMAZ BUNLAR NE YAPTI ÜLKELERE SATIP SOYUP SOĞANA ÇEVİRYORLAR..
aşıyı çıkartığınızda o varyant daha doğmamıştı . millet tedirginlikten cahillikten demiyorum bak,endişelenmekten denize düşüp yılana sarılır misali vücuduna sonuclarinin daha analizi yapilmadan piyasaya sürülen igneyi kendisine çuvaldızı yani aşıyı methetme çabalarını bize monteliyor. aşı tüccarı 2020 yılında 50 milyon dolar zarar aciklarken mali tablolar analizinde simdi 1 milyar dolar kâr acikliyor. ve asi olanlar diyorki asi firmasi sorumlu degildir diye kagida imza atiyormuslar.tazminat diye secenek yok yani
yav he he karın ağrısına da iyi geliyor benda vuruldum daha karnım ağrımıyor. her derin olacı yani. tavuklarda habşuruyo onlarada vereceğiz yoksa siz hala vurulmadınızmı aaaa
Geri Dön