HABER

Atalay: "Kararımızda değişiklik yok"

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, demokratik açılımı sabote etmek isteyenlerin her zaman bulunacağını, ancak hükümetin bu konudaki iradesi ve kararında bir değişiklik olmadığını söyledi.

Atalay, Ukrayna İçişleri Bakanı Yuri Ludsenko'nun davetlisi olarak geldiği Kiev'de Uluslararası Türk ve Ukraynalı İşadamları Derneği'ni ziyaret etti.

Dernek üyelerinin ısrarla demokratik açılımın son durumunu sorması üzerine Atalay, bu konudaki çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "çalışmalarının hedefinin, tüm vatandaşların kin, öfke ve düşmanlıkla değil, içeride ve dışarıda birbirine sevgi ve kardeşlikle kenetlenmesiyle güçlü bir Türkiye ve Türk milletini meydana getirmek" olduğunu kaydetti.

Bu durumdan, Türkiye'nin "derlenip toparlanmasından" rahatsız olanların her zaman bulunduğuna işaret eden Atalay, "Bunu sabote etmek isteyenler her zaman olacaktır. Bizim irademizde ve kararımızda bir değişiklik yok. Çalışmalarımızı ciddi bir şekilde yürütüyoruz. Genelde de iyi gidiyor. Türkiye giderek güçlenen bir ülke. Dünyada ciddi, hatırı sayılan, önem verilen bir ülke" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön