Ataman inanıyor

Basketbolda ULEB Kupası'nın 3. turunda, Sırbistan'ın KK Kızılyıldız Belgrad takımını eleyerek çeyrek finale kalan ve Galatasasaray Cafe Crown ile eşleşen Beşiktaş Cola Turka'da, antrenör Ergin Ataman, kupada şampiyon olacaklarına inandığını söyledi.
Ergin Ataman, BJK TV'deki "Gündem" programında yaptığı açıklamada, Galatasaray Cafe Crown ile çeyrek finalde eşleşmelerinin Türk basketbolu açısından önemli olduğunu vurgularken, "Tahmin ve umut ediyorum ki finalde Dinamo Moskova'yı devirerek bu kupayı kaldıracağız. Buna, takım olarak inancımız tam" dedi.
Gelecek sezonlarda basketbola yapılacak yatırımların, çok önemli başarıların sürmesini sağlayacağını dile getiren Ataman, "Önce Torino'da ULEB Kupası, daha sonra da Akatlar'da lig kupasını kaldıralım, sonrası kolay" diye konuştu.
ULEB Kupası'nda şampiyon olmaları durumunda otomatikman gelecek sezon ULEB Avrupa Ligi'ne çağrılacaklarını ifade eden Ataman, yalnızca Beko Basketbol Ligi'ne şampiyon olsalar bile bu lige mutlaka davet edilecekleri görüşünü savundu.