Ataman'ın keyfi yerinde!

ULEB Kupası 3. tur ilk maçında Kızılyıldız'la deplasmanda 80-80 berabere kalan Beşiktaş Cola Turka'da Antrenör Ergin Ataman, Kızılyıldız karşısında istedikleri sonucu aldıklarını söyledi.
Ergin Ataman, yaptığı açıklamada, "Galip de gelebilirdik, ama böylesi belki daha iyi oldu. İstanbul'da çok önemli bir maç oynayacağız ve seyirci desteğimiz de yüksek olacak. Artık bir final olacak. Galibiyet de bizi İtalya'daki 8'li Final'e taşıyacak" dedi.
Kızılyıldız'ın önemli oyuncularından Dragicevic'i durdurmakta çok zorlandıklarını, ancak Avrupa'nın en iyi oyun kurucularından biri olarak gösterdiği Cook'u iyi savunduklarını kaydeden Ataman, Sinan Güler'in gösterdiği performansı övdü. Ataman, "Rövanşta şimdi çok dikkatli olmamız lazım. Tam bir ciddiyet içinde olup, İstanbul'da kazanmak istiyoruz" diye konuştu.
Kızılyıldız karşısında deplasmandaki ilk maçta istediklerini elde ettiklerini söyleyen Basketbol Şubesi Genel Menajeri Burak Bıyıktay ise rakibin gücünü vurgulayarak, "Kızılyıldız gerçekten çok güçlü bir ekip. Önemli maçlar çıkarttılar. Benetton Lukoil'i elediler. Bizim için güzel bir sonuç elde ettik, ancak bunun ikinci ayağı İstanbul'da olacak. Tur atlamak için İstanbul'da kazanmalıyız" dedi.