HABER

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci gözaltına alındı

Ankara Başsavcılığı'nca Anıtkabir'de çektiği videoda Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında soruşturma başlatıldı. İnci, kararın ardından gözaltına alındı.

Anıtkabir'de çektiği video ile Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci isimli kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılık, Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci için yakalama kararı çıkardı.

Yapılan açıklamada, "Anıtkabir'de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği video görüntüsü sosyal medyada yer alan şahıs ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından soruşturma başlatılmıştır. Şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Anıtkabir'in önünde Atatürk'e hakaret ettiği videoyu internette paylaşan Safiye İnci, sosyal medyada infiale neden olmuştu. Videonun yayınlamasından sonra yüzlerce kişi Safiye İnci'yi protesto ederek tutuklanmasını istemişti.

GÖZALTINA ALINDI

Hakkında soruşturma başlatılan Safiye İnci, Ankara Yenimahalle'deki ikametgahında göaltına alındı. İnce ifadesi alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 338 yorum
Tutuklayacaksın abi halkı kin ve düşmanlığa yöneltenlere ne ceza veriyosan aynısını yapacaksın.
göstermelik bir gözaltına alma ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest. demedi demeyin
@thepain Erdoğana hakaret edenler sanki yıllarca hapis yatıyor boş atmayın işinize bakın
@thepain hakaret ederken utanmıyorda özür dilerken yüzünü kapatıyor işte bunların edep ahlak anlayışı her konuda olduğu gibi tersine
@thepain ne yapacaklar ya müebbetmi verecekler!!!! ALLAH a küfür et peygambere küfür et adı özgürlük olsun birisi atatürke sövsün kıyamet kopsun! özgürlükse buda özgürlük!!!! ben bunların hepsine karşıyım bu kadar özgürlük olamaz!!!
@thepain Bir kişi düşünün farklı günlerde aynı cümleler ile hem Tayyip Bey'e hemde Ulu Önder Atatürk'e hakaret etmiş olsun. Sonrası şu; Tayyip Bey'e hakaret etmekten içeri girer sadece...
Evet olay VAR HAKEMLERİ tarafından inceleniyor ve karar açıklanıyor. Çarşaflı karı, kız, mahlukat neyse işte provakatör çıkıyor. Türk halkı artık bu hareketleri yemiyor. Ve cezası en kısa zamanda kesilmek üzere mahkeme yoluna gidiliyor
TC Cumhurbaşkanlığı nda kim görev yaparsa yapsın devletin temsilcisidir. Hiç birine küfür edemezsin. Tutuklama kararı çıkmazsa buna benzer bölünme yandaşları çok artar.
@emir_polat_p7 GÜZELİM ÜLKEMİN HERTARAFINDAN AKLI 7 KAT MAHLUKLAR FIŞKIRIYOR
@muro1950 Allah'a küfür ediyorsa bir kişi onunla Allah'ı arasındadır Allah onu ahirette cezalandırır ve ya cezalandırmaz velhasıl kelam bayrak ve toprak bizim için ne ifade ediyorsa bu cumhuriyetin kurucusu da aynı şekildedir. Atatürk düşmanlığı yaparak bu toplum bir yere gelemez milli değerlerle oyun olmaz
@thepain DOSTUM ÜLKE NE HALE GELDİ BAKARMISIN HER YÖRE BİRBİRİNE DÜŞMAN SANKİ
idam edilsin safiye inci.
Ohhh canima degsin pis ninja
Geri Dön