Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci gözaltına alındı

Ankara Başsavcılığı'nca Anıtkabir'de çektiği videoda Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında soruşturma başlatıldı. İnci, kararın ardından gözaltına alındı.

Anıtkabir'de çektiği video ile Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci isimli kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılık, Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci için yakalama kararı çıkardı.

Yapılan açıklamada, "Anıtkabir'de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği video görüntüsü sosyal medyada yer alan şahıs ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından soruşturma başlatılmıştır. Şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Anıtkabir'in önünde Atatürk'e hakaret ettiği videoyu internette paylaşan Safiye İnci, sosyal medyada infiale neden olmuştu. Videonun yayınlamasından sonra yüzlerce kişi Safiye İnci'yi protesto ederek tutuklanmasını istemişti.

GÖZALTINA ALINDI

Hakkında soruşturma başlatılan Safiye İnci, Ankara Yenimahalle'deki ikametgahında göaltına alındı. İnce ifadesi alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 338 yorum
Tutuklayacaksın abi halkı kin ve düşmanlığa yöneltenlere ne ceza veriyosan aynısını yapacaksın.
göstermelik bir gözaltına alma ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest. demedi demeyin
@thepain Erdoğana hakaret edenler sanki yıllarca hapis yatıyor boş atmayın işinize bakın
@thepain hakaret ederken utanmıyorda özür dilerken yüzünü kapatıyor işte bunların edep ahlak anlayışı her konuda olduğu gibi tersine
@thepain ne yapacaklar ya müebbetmi verecekler!!!! ALLAH a küfür et peygambere küfür et adı özgürlük olsun birisi atatürke sövsün kıyamet kopsun! özgürlükse buda özgürlük!!!! ben bunların hepsine karşıyım bu kadar özgürlük olamaz!!!
@thepain Bir kişi düşünün farklı günlerde aynı cümleler ile hem Tayyip Bey'e hemde Ulu Önder Atatürk'e hakaret etmiş olsun. Sonrası şu; Tayyip Bey'e hakaret etmekten içeri girer sadece...
Evet olay VAR HAKEMLERİ tarafından inceleniyor ve karar açıklanıyor. Çarşaflı karı, kız, mahlukat neyse işte provakatör çıkıyor. Türk halkı artık bu hareketleri yemiyor. Ve cezası en kısa zamanda kesilmek üzere mahkeme yoluna gidiliyor
TC Cumhurbaşkanlığı nda kim görev yaparsa yapsın devletin temsilcisidir. Hiç birine küfür edemezsin. Tutuklama kararı çıkmazsa buna benzer bölünme yandaşları çok artar.
@emir_polat_p7 GÜZELİM ÜLKEMİN HERTARAFINDAN AKLI 7 KAT MAHLUKLAR FIŞKIRIYOR
@muro1950 Allah'a küfür ediyorsa bir kişi onunla Allah'ı arasındadır Allah onu ahirette cezalandırır ve ya cezalandırmaz velhasıl kelam bayrak ve toprak bizim için ne ifade ediyorsa bu cumhuriyetin kurucusu da aynı şekildedir. Atatürk düşmanlığı yaparak bu toplum bir yere gelemez milli değerlerle oyun olmaz
@thepain DOSTUM ÜLKE NE HALE GELDİ BAKARMISIN HER YÖRE BİRBİRİNE DÜŞMAN SANKİ
idam edilsin safiye inci.
Ohhh canima degsin pis ninja
BUNUN NERESİN FLAŞ KARAR OLMASI GEREKEN DEĞİL Mİ?
Nerden buluyorşae bu özgüveni emir öi geliyor biryerlerden
Allaha peygambere küfür edersen hiçbir şey yok.. Atatürk'e hakaret edersen soruşturma başlıyor.. bu ülkede bir kesimin ilahı gerçekten Atatürk..!
bakıyorumda ilk cumhurbaşkanımıza hakaret edilince herkes haklı olarak tepki gösteriyorken.son cumhurbaşkanımıza hakaret edilirken nerdeydiniz omurgasızlar.
@jokerr_tr_2 ATATURK KURTARDI BILMEM NE YAPTI O OLMASA SEN OLMAZDIN O OLMASA BILMEM NE OLURDUN BUNLARI DIYEN ZATEN CAHILSIN BEN GAZIANTEPLIYIM BENIDEMI ATATURK KURTARDI ?KENDI TARIHINI BILMEYEN CAHIL YARATIKLARSINIZ
Gerizekalı örümcek beyin o sadece cumhurbaşkanı değildi sen bu kıyaslamayı bile yapamazsın ki... Sizin gibiler yüzünden memleket bu halde zaten.
@paten54 gerizekalı şu yorumunu yaparken bu şıllıktan ne farkın kaldı.Çok rahatsızsanız ATATÜRK'TEN TC. Cumhuriyetinde yaşamıycaksınız.
@paten54 sen ATATÜRK ü sadece cumhurbaşkanı görüyorsan sende bi tuhaflık var o ülkeyi kurtaran türkiyeyi türkiye yapan lider önce bi kendini geliştir
@erdal_yilidz_1986 lan salak Gaziantep başka ülkedemi
son cumhurbaşkanı senin baban sanırım.
benim belden aşağıdaki çocuk bile senden daha akıllı.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edenler elini kolunu sallayarak geziyor, oh ne ala memleket. yazık çok yazık...
@iyisef nerde geziyo kaç öğrenci içerde bir tane karikatür taşıdı diye uyuyormusun cahil
@iyisef senin içeri atılanlardan haberin yok galiba. Marsta mi yaşıyorsun?
@iyisef yaptıracak hapishane kalmadı ondandır.
ister sağcı ol ister solcu önce insan olacaksın.
ohh içimin yağları eridi, seçme secilme hakkı tanıyan, seni 2. sınıf insan olmaktan kurtaran atatürke hakaretin elbet bir cezası olur.
bu safiyeden olsa olsa sermaye olur.. boyalı kaşar.
Bu tipler ülkede iç savaş çıkartır..alın bunu içeri..böyle beyinsizlerin bu ülkede işi yok.
ne güzel bir haber.inş hakim bey de gereken cezayı verir
inşallah bi 4 5 ay tıkarlar içeri aklı başına gelsin
SAFİYE İNCİ ATATÜRK OLMASAYDI SEN ANANDAN YİNE DOĞARDIN AMA ADI N SAFİYE,ŞU ANDA MENSUP OLDUĞUN DİNİN VE ALTINDA ÖZGÜRCE YAŞA DIĞIN AYYILDIZLI BAYRAĞIN OLMAZDI.SEN EĞER BENİ KIZIM OLSAYDIN SE NJ DERHAL EVLATLIKTAN RET EDERDİM.SENİ BU ALÇAKÇA SÖZLERİN VE OL MAYA HAYSİYETİN İLE BAŞ BAŞA BIRAKIYORUM.LANETLİYORUM VE AYNI YERDE BÜYÜK ÖNDERİMİZDEN ÖZÜR DİLEMEDİKÇE DE HAKKINDAKİ BU DÜŞÜNCELERİM ARTARAK VE ŞİDDETLENEREK DEVAM EDECEKTİR.YAZIK LAR OLSUN.BİRDE BURADA ÖNEMLİ BİR AYRINTI DAHA VAR.ODA ŞUDUR.BU RADA RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN İSMİ GEÇİYOR.ODA BÜTÜN ULUSUMUZA BU SÖZÜ LANETLEDİĞİNİ SÖYLEMELİDİR.
Boş yapma kamal! Evlatlıktan reddedermiş :))) Berakara karı boşamak kolay tabi.. Ya birde bırakın şu hans yorgo olayını da gidin İlber ortaylı dinleyin, kıçı kırık bir şair sözünü ısıtıp ısıtıp getirmeyin
Ahlak ahlak ahlak, okusan ne olur, insalık yoksunu mahlukat, sistemde buna el verir duruma gelmiş
bu ülkede atatürk hariç herkes eleştirilebilir, o bizim tabumuz
soruşturma neyin nesi,suç alenen drek tutuklayacaksin.yeter artik ülkenin çivisi çikti.verin kal...a cezasini
Cezası ne ise vereceksin. yoksa böyle kendini bilmezler sürekli çıkar ve küfür hakaret sıradanlaşmaya başlar
haketmiş
Türkiye cumhurriyetinin kurucu liderine hakaret etme cesaretini nerden buluyorsun kevaşe bunun cezasını ve bedelini ödiyeceksin ve ayrıca artık Türkiyede nasıl yaşıyacaksın? Yallah arabistana yalla
Cumhurbaşkanına hakaret madem ki suçtur, bu pislik de suç işlemiştir, cezasını çekmesi gerekir.
bu kişiye verilecek en güzel ceza atatürkün nutuk kitabını komple ezverleyip her yıl on kasımda anıtkabirde noktasını atlamadan okutmalı o zaman atatürkü tanımış olur
NİNJA DİŞİ KAPLUMBAĞA
en aşağı 3 yıl yasa gereği yatarın var o sahte özür videon seni kurtaramayacak kansız
ATATÜRK OLMASYADI ŞİMDİ İNGİLİZLERİN KUCAĞINDA OTURUYOR OLURDUN.
cehalet en güçlü silahtan bile daha tehlikelidir
Kızın yüzünün gösterilmesi hukuka aykırı. tarkanın kızı değil ki böyle afişe ediliyor yüzü. eleştri boyutunda bi söz. arkadaşıyla samimiyetinden söylemiş. ne ortalığı yıkıyorsunuz.
yerin dibine gir inşallah
normalde tutuklanmasi gerekmiyor mu?
uydurma kaydırma bir ceza ile geçiştirilir..Tc ye karşı kurulan kumpas davalarında savcı olanların Gazi Kemal Atatürk hakkındaki hakaretleri göbeğini kaşıyarak seyrettiklerini göreceğiz bir kez daha..bu cahil nesli ecnebi,bizzat ve bileisteye dindar nesil yaratacağız diyenlerle beraber yaratmıştır.Maalesef Türk Gençliğinin hatırı sayılır bir çoğunluğu bu cahil kızımızın geldiği duruma çok yakındır..Allah Yüce Türk Milletini korusun..
Allaha küfür edene birsey yok. Öteki tarafta kurtarcakmi Atatürk bakalım zizi
@mehmet_ak_1985 ataturk sayesinde yunana yatmaktan kurtulup dinini yasayan millet haline geldin. Sizin derdiniz o zaten. Yunandan oldunuz
@mehmet_ak_1985 Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama diye bir suçtan haberin var mı senin. Allah'a küfür eden birini gördüysen git savcılığa ver bakalım ceza alıyor mu almıyor mu? Birde sen insanların öteki tarafını boş ver kendi ahiretin ile ilgilen seni kim kurtaracak ahirette onu düşün.
işte güzel haber
Bu tamamiyle Atatürkçülerin oyunu ve sahte bir videodur. İnanmayın! Bu ve benzeri videolar daha önce de çekildi. Sözde Atatürkçü geçinen kişilerin yaptığı iştir!
Şu ufacık beyinlerinize Atatürk gerçeğini kazıyın artık. Allah'ın varlığı nasıl inkâr edilemez ise, bu ülkenin tek kurucusu ve bütün dünyanın saygı duyduğu tek lider Atatürk'tür. Bunu bir tarafınıza sığıdırın artık.
Meczup bunlar yani DELİ akli melekeleri yerinde değil.Aklı başında bir Türk ATATÜRK hakkında kötü konuşamaz. Cezasız kalmamalı.
@ali.saydan Yani ceza almasın mı? diyorsun. Yerken içerken gezerken akıllı Atatürk'e hakaret edince deli ne güzel bi dünya demi.
@namehalil arkadas yazmis sonunda cezasiz kalmamali diye. Onun gozunde deli olabilir ama kanun onunde ceza i ehliyeti vardir. On yargili okuma tam oku...
madem çarşaflısın yüzünde makyaj ne, madem Atatürkü sevmiyorsun Anıtkabirde işin ne, madem müslümansın küfür ne, madem küfredeceksin kamera ne, madem çektin fetö nün sitesine göndermek ne.. provakatör pislik
inşallah gereken en ağır cezayı alır. yeter artık bu atatürk düşmanlığı
Kör cahillik.
Beyler azıcık mantıklı olalım. Atatürk’e hakaret edecek olanın Anıtkabir’de ne işi var? Apaçık bir oyun bu. Eski oyunların tekrarı.
Diğer Haberler