HABER

Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci için istenen ceza belli oldu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anıtkabir'de çektiği provokasyon içerikli görüntüyü sosyal medyada paylaşmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında Safiye İnci hakkında 4 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açtı.

Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci için istenen ceza belli oldu!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik Anıtkabir'de çektiği provokasyon içerikli görüntüyü sosyal medyadan paylaşan Safiye İnci hakkında "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Ahmet Dalgalı'nın hazırladığı iddianamede, Safiye İnci'nin Instagram hesabından paylaştığı görüntüdeki sözleri aktarıldı ve bu sözlerin, "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret niteliğinde olduğu" ifade edildi.

1 YIL 6 AYDAN, 4 YIL 6 AYA KADAR HAPİS

Safiye İnci'nin, soruşturma aşamasında alınan ifadesinde, "bir anlık düşüncesizliği nedeniyle böyle bir şey olduğunu" söylediği ve pişmanlığını dile getirdiği bildirilen iddianamede, sanığın "Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun" uyarınca "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.

İddianameyi kabul eden Ankara 28. Asliye Ceza Mahkemesi, Safiye İ'nin tutukluluğunun devamına karar verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 106 yorum
ALLAH'a Peygambere küfür edene ses yok ceza yok Nasıl ülke olduk
al bendende o kadar
Kufur et sosyal medyada paylas bak bakalim var mi yok mu. Dini ve milli butun hepsi bizim buyugumuz. Sorun bizden olup olmamakta...
Malmisin la sen Allah ve peygamberi Atatürk'le kiyasliyorsun
@mstfgazioglu once varligini ispatla sonra konus. Oraya buraya degilde ilime bilime inan. Somut seylere inan. Bu sayede ileriyi gorebilirsin
Kufur et sosyal medyada paylas bak bakalim var mi yok mu. Dini ve milli butun hepsi bizim buyugumuz. Sorun bizden olup olmamakta...
ya arkadas bir kerede yanlis olan bir seyi kinayin. yada sesinizi kesin...illaki baska ornekmi vermekmi gerekiyor...din ayri bir olgu ejdat ayri bir olgu. sen once buna bir yanlis de...dine kufur edilirse onu ayri tartisiriz.
bu kufur eden dediklerin zaten kafasi degisik insanlar cezai ehliyeti olmuyor
@mstfgazioglu Allah kendini korur peyğamberinide din,inide korur ..ama devlat adamını devlet ve millet korur...
kim se soyle acikla alenen ALLAH'Asoven gereken yapilsin
niye illa bu tip olaylarda sen ve senin gibi bir beyinsiz cikip, yanlisi baska bir yanlisla kiyaslama yapar.. varsa gördügün bildigin git sikayet et Allahá Kutal Kitabimiza hakaret eden varsa.. yok diyorsanda cek kendini videoya Allah Kitap küfrederken koy internete bakalim ne olacak..
İYİ OLDU HERKES HADDİNİ BİLECEK ŞIMARIKLIGIN SONU BU UMARIM 8 SENE ALIRSIN
Hapse falan gerek yok. Bir düşünün Atatürk olsa bu kızın hapis yatmasını istermiydi? Anıtkabirde personel olarak zorunlu görev verilain hapis yerine ve Atatürkün kim olduğu konusunda eğitim verilsin.
@kadirfenerli Atatürk zamanında bu kız gidip birinin mezarının önünde şov yapsa mezar dayatan kişi hakkında ileri geri konuşsa eminim ki hapise girerdi kardeş. o yüzden Atatürk hapise atmazdı falan boş hümanistlik yapmaya gerek yok. gayet de atardı. cahil olmak farklı terbiyesiz olmak farklı bir şeydir.
Geri Dön