HABER

Atatürk posterini öpen Cevriye teyze konuştu

Bodrum’da, iki gün önce belediye meydanındaki dev Atatürk posterinin önüne gelerek, resimdeki elini defalarca öpme görüntüsü sosyal medyada ilgi gören 76 yaşındaki Cevriye Kartal, "Gençler bugünümüzün değerini bilsin. Yolda yürüyorsak, nefes alıyorsak Atatürk’e borçluyuz. Elini de öperim, ayağını da öperim. Nefesim yettiğince gelip, burada hem dua ederim hem Türk bayrağını ve bize bugünleri armağan eden Atatürk’ümün ellerini öperim" dedi.

Bodrum Belediye Meydanı’na ilçe belediyesi tarafından bir süre önce asılan, 60 metrekare büyüklüğündeki dev Atatürk posterinin altına iki gün önce gelerek, Ata’nın resimdeki ellerini öpen ve bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülenen yaşlı kadının, 4 çocuk ve 4 torun sahibi Cevriye Kartal olduğu ortaya çıktı.

Bir vatandaş tarafından görüntülenen o anlar sosyal medyadan paylaşılınca kamuoyunda ilgi çeken Kartal’a, DHA ulaştı.

Üç yıl önce Ankara’nın Çubuk İlçesi’ne bağlı Karaağaç Mahallesi’nden Bodrum’da yaşayan internet kafe işletmecisi oğlu Kazım Kartal’ın yanına gelen Cevriye Kartal, soruları yanıtladı. Ayağında terlikleri başında başörtüsü ve Anadolu kadını kıyafetiyle dikkat çeken Kartal, "Ben okula gitmeden Atatürk sevgisini annemden babamdan öğrendim. Atatürk olmasaydı bugün nefes alamazdık. Atatürk olmasa ne yapardık biz? Yolda yürüyemezdik, O’nun yaptıklarını nasıl unuturuz! Bize emanet ettiği Cumhuriyet’imizi nasıl korumayız. Elini defalarca öperim, ayağını da öperim. Bu zamanın gençleri O’nun kıymetini bilsin, bilmeyene ne diyeyim ben. Onsuz olmaz, Atatürk’süz olmaz" dedi.

Yaklaşık 15 dakika posterin altında kalan Cevriye Kartal, ilgi odağı oldu, yerli ve yabancı turistler Kartal’ın Atatürk posterindeki elini öpmesini ve dua etmesini izledi.

Kartal’ı gören el sanatları sanatçısı 48 yaşındaki Sema Tunç, "Bu teyzenin elleri öpülmez de kimin elleri öpülür? Öyle bir zamanda öyle bir dönemde o kadar güzel mesajlar verdi ki hepimize ders ve örnek oldu. O nedenle onu bugün burada görünce hemen ellerini öptüm ve teşekkür ettim. Ulu Önder bize bu günleri armağan ettiğini asla unutmamalı unutturmamalıyız" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
KİMSE KİMSEYİ YEMESİN..ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNİN TEZGAHI OLDUĞU AÇIKÇA BELLİ TEYZEYE VERMİŞLER BİŞEYLER SÖYLEYECEKLERİNİ YAPACAKLARINI EZBERLETMİŞLER..İSPATIMI GÖRÜNTÜLERİ TEKRAR İZLEYİN HİÇ ALAKASI OLMAYAN BİR DURUMDA CEP TELEFONUYLA ÇEKİLMİŞ BİR VİDEO:)
@face_face DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVARLAR YAŞASIN 10.KÖY:))
@face_face yani? bu durumdan rahatsız mı oldun
@face_face Sen galiba bedava otobüslerle bir dürüm icin meydanlara gelen çomarlar yada stüdyo binasında çarşaf giyip meydanlar da gibi montaj yapıp kefenimizle geldik diyen troller ile karıştırdın. Kişi kendinden bilir isi aslan
@face_face herkezi kendiniz gibi bilmeyin
@face_face makarna yemekten beynı sulanan bı makarnacı daha
@face_face hangi doğru bahsediyon bu dünyayı bırak bu evrende öyle bir doğru yok
@levo3535 sen kendini kandırmaya kafanda binbir türlü senaryo uydurmaya devam et boş işlerle uğraş bu ülkenin değerlerine hakaret etmeye devam et böyle adam olrusun belki çomar kardeş
@face_face bir günde şu sitede köpek havlaması duymasak..
Helal olsun teyzeye
bu halkın gerçek sevgisidir Atatürk
Geri Dön