Atatürk'ün cenazesinden görüntüler! TBMM'ye böyle götürüldü

20 Kasım 1938'de Mustafa Kemal Atatürk'ün trenle Ankara'ya getirilen cenazesi garda top arabasına konularak, oluşturulan kortej eşliğinde TBMM'ye götürüldü.

10 Kasım 1938'te ebediyete uğurlanan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 20 Kasım'da trenle Ankara'ya getirilen cenazesi garda top arabasına konularak, oluşturulan kortej eşliğinde TBMM'ye götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Günümüzdeki putperesetleri gördükçe Kaninatın Efendisi Muhammed Aleyhisselam cahiliye putpereslerini 10 yılda nasıl bitirmiş hayret ediyorum. Bu bile onun peygamberliğine delildir.
Kâinatın efendisi Allahtır.. Muhammed, onun elçisi ve kiymetlimizdir. Atatürk, bir numaralı Türk milliyetçisi ve Kur-an, peygamber aşığı bir hafızdır. Elmalılı ya; şu kitabı kur-an ı türkçeye çevir de, bu millet bu yüce dini doğru anlasın diyen de Atatürk 'ün bizatihi kendisidir. Bugün başta olanlar ise o yüce kitaptan sadece maun süresini okuyup anlasalar millete bugün bu kadar zulm etmezlerdi. Söylemlere dikkat etmek ve Allahın kitabında sayısız yerde "hiç düşünmez misiniz? Hiç aklınızı kullanmaz mısınız?" dediği gibi kafayı biraz kullanmak gerek..
helal Kardeş çok güzel bir tespit
Reis Atatürk ten çok Osmanlıyı anlattı oysa Osmanlı bu toprakları bırakıp İngilizlere sığınmıştı!!!
@atam001 putperslikle ne alakası var ? bugün bile müslüman cenazenin arkasından yüzlerce kişi gitmiyor mu ? karalama yapacan ya nasıl olursa olsun dimi ? Allahtan senin gibi düşünenler sadece burda da ülkemizin bekasına bi bela gelmiyor.
@atam001 sende Haydar başı geçtin kardes.Atatutke dindar demek en büyük hakarettir .büyük komutan büyük devlet adamıdır.dinle imanla alakası yoktur
@atam001 Atatürkçüler anıtkabire gidip çaput bağlamaz üni. sınavını kazanayım evde kalmıs kızım koca bulsun cocugum olsun demez. Gider duasını eder ve evine döner evet Atatürkçüler putperest dimi simdi at kafası
sizin gibi putperestler ise biliyoruz bı Kerbela haftası oldumu insanlar birbirlerini zincirlerle dovuyo bu nasıl bir gericiliktir ya hiç yoktan biz sadece atamızın arkasindan 1dk saygı duruşunda durup istiklal marşı okuyoruz bunu kabullenmek bu kadar zor olmamali
müthiş sin
sen peygamberliğe inanmayıp yada şüpheye düşüp delil mi arıyordun.
@atam001 cahillikte zirveden bi kerede inin be kardeşim
ÖLÜMÜNDEN 81 YIL SONRA ULUSU ARKASINDAN SAYGI DURUŞUNA GEÇEN DÜNYADA BİR LİDER OLMAMIŞTIR. OLAMAZ DA. SAYGI, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM. RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN.
Bir Atatürkçü şöyle anlatıyordu O gunu; "Cenaze korteji Karaköy den gecerken Binaların pencerelerinden Yahudi tüccarlar ceketleri den bir düğme kopartıp atmışlar. _Sensiz Eksigim_ demekmiş"
Şapka İnkilabında ; İtalya'dan Gemilerle Şapka getirip, Bir memurun bir aylık maaşına denk gelen Fiyatla satıp köşe dönen Vitali Hakko yu herkes bilir.. İstersen alma ,kelleni verirlerdi eline
siz bu olayı nasıl yorumladınız.
vay be..mesaj gayet net
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler