HABER

Atatürk ve İnönü okul isimlerine ne oldu?

CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak'ın yazılı soru önergesini cevaplayan Ömer Dinçer, Atatürk İlköğretim Okulu ile İnönü İlköğretim Okulu'nun isimlerinin neden değiştirildiğine cevap verdi.

Atatürk ve İnönü okul isimlerine ne oldu?
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
"Atatürk İlköğretim Okulu imama hatip ortaokulu olarak planlandığından Atatürk'ün isminin yaşatılması amacıyla Niğde Endüstri Meslek Lisesi ek binası olarak kullanılan bölümde açılan okula Atatürk Ortaokulu ismi verilmiştir.
Niğde Endüstri Meslek Lisesi'ne 900'e yakın öğrenci kaydının olacak olması ve mevcut okulun bu yükü taşıyamayacağı düşünüldüğünden bitişiğinde bulunan İnönü İlköğretim Okulu binası Niğde Endüstri Meslek Lisesi'ne devredilmiştir."
Cevabın tam metni ise şöyle:
![](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/1463587/640xauto.jpg)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
FETHULLAH GÜLEN İHL YAPSAYDINIZ BÜLENT ARINÇ ORTAOKULU DA OLURDU!!!
arın haberi yok..Atatürk sayesinde babası belli..gerci gene şüphelerim var onlarla ilgili ama..vatan topragı satanın anası belli babası 150 dir..
OHHOOOOOO FETULLAH GÜLEN BALONU GÜMÜLEDİ... HENÜZ HABERLERİ YOK... İNGİLTERE SİHİR BOZULUNCA İPİ MAKASLAR ANINDA...İLERİDE ANLAYACAKSINIZ....
DESENİZE KARDEŞİM BİZ KAFAMIZIN ARKASINDAKİNİ HAYATA GECİRİYORUZ , YOK ÖYLE YOK BÖYLE DEMEYE GEREK YOK. BİZ ATATÜRK VE İNÖNÜYÜ CHP İLE AYNI GÖRÜP KİNDARLIK YAPIYORUZ DİYEMİYORLAR OLAY BU KADAR BASİT, HERKESE YAPTIKLARI GİBİ İTİBARSIZLAŞTIRIYORLAR
FEVZİ ÇAKMAK VE KAZIM KARABEKİR OLDU....TABİ SİZ SÖZDE LAİKLER TANIMAZSINIZ BU ADAMLARI.SİZE OKUTULAN TARİH KİTAPLARI YAZMAZ BU İKİ ŞAHSİYETİ VARSA YOKSA M.KEMAL İ. İNÖNÜ OYSAKİ FEVZİ ÇAKMAK KAZANDIĞI SAVAŞLAR YÜZÜNDEN MAREŞAL OLMUŞTUR.FAKAT BİZLERE BİR TANESİNİ BİLE ÖĞRETMEMİŞLERDİR
yooo derslerde hep anlatılır.. öğrenmediysen bu senin eksikliğin.. kendi bilmezliğini memlekete mal etme..
SEN NE TARİH ÖĞRENMİŞSİN AMA YA SÜPER BİR TARİH BİLGİN VAR GERÇEKTEN...KAZIM KARABEKKİRİN KURMUŞ OLDUĞU İTHAT VE TERAKKİ PARTİZANI SENİ..AFERİN 2012 YILINDA HALA ATANIN NE OLDUĞUNU ÖĞRENEMEMİŞ KENDİNİ OKUMUŞ ZANEDEN CAHİL SENİ.
Geri Dön