HABER

Atlas-Jet, K.Maraş seferlerini iptal etti

KAHRAMANMARAŞ (İHA) - Atlas-Jet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, Kahramanmaraş'ın ancak bir hava yolu şirketini kaldırabildiğini, bundan dolayı İstanbul-Kahramanmaraş seferlerini iptal ettiklerini söyledi.

Vali İlhan Atış, Belediye Başkan Vekili Nedim Tepebaşı ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Balduk, Atlas-Jet'in İstanbul-Kahramanmaraş seferlerinin yeniden başlaması için Atlas-Jet yöneticileriyle bir toplantı yaptı. Valilik Salonu'ndaki toplantının açış konuşmasını yapan Vali Atış, Atlas-Jet'i kendi firmaları gibi gördüklerini belirterek, "Maalesef firma geçen yaz ayında seferlerini aksatarak uçaklarını başka yerlere çekti. Daha sonra ise kış ayında Atlas-Jet buradan uçtu başka yere gitti. Açıkçası ben çok üzüldüm. Kısaca bütün kesimlerimiz çok üzüldü. Yeniden faaliyet gösterebilir miyiz onu konuşacağız. İnşallah Atlas-Jet yeniden Kahramanmaraş seferlerine başlar" dedi.

Toplantı öncesi gazetecilerin sorularını cevaplandıran Atlas-Jet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy ise, "Biz ticari işletmeleriz. İşin sonunda uçuş yapıldığı zaman artı vermesi lazım. Veya çok fazla eksi vermemesi lazım. Kahramanmaraş öyle bir meydan ki ancak bir uçağı dolduracak yolcu var. İkinci uçağı açtığınız zaman ikisi de çok boş kalıyor veya çok ucuza götürüyor. Sadece bir uçağı doldurabilen bir meydanda ikinci uçağın hiç şansı yok. Biri THY'ydi. Bütün kaynaklarıyla bu zararı üstlenebilirdi ama bizim bir yere kadar bu zararı üstlenme şansımız oldu. Daha fazla zararı taşıyacak imkanımız olmadı" diye konuştu.

Uçuşları gündüze çektikten sonra diğer hava yolu şirketinin Kahramanmaraş'a davet edildiğini kaydeden Ersoy, "O davetten sonra fiyat rekabeti başladı. O hava yolu da zarar etmeye başladı, biz de zarar etmeye başladık. Zararımız günde 3 bin Euro'yu geçmişti. Biz daha önce fiyatları verdiğimiz zaman petrol 44 dolardı, şimdi 78 doları gördü. Bizim bütün masraflarımız dövizledir. Kahramanmaraş'ta yer hizmetlerini THY'den alıyorduk, bunlar da fiyatlarını 3 misline çıkarttı. Bu matematik hesabı. Uçağın geliri geliyor, gideri geliyor. Kahramanmaraş'a bir tek hava yolu şirketinin uçması gerekiyor" şeklinde konuştu.
Ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön