HABER

Atlasjet, İstanbul-Tokat seferini 3 güne düşürüyor

TOKAT (İHA) - İstanbul-Tokat seferi yapan Atlasjet Havayolları, haftanın 6 günü olan sefer sayısını 3 güne düşürüyor.

Atlasjet Havayolları Tokat Bölge Müdürü Adnan İkikat, 29 Aralık 2007 tarihinden itibaren İstanbul-Tokat sefer sayısının 3'e düşürüleceğini kaydetti. İkikat, Isparta'da düşen uçak ve düşen uçağın aynı modelinin de geri gönderilmesi nedeniyle filoda eksiklik olmasından yeni düzenlemeye gidilmiş olabileceğini söyledi. Hava şartları nedeniyle yaşanan iptaller konusunda ise tepkileri değerlendiren İkikat, "Konu ile ilgili pazartesi günü teknik anlamda yaşananlar basın toplantısıyla kamuoyuna yansıtılacak. Bu anlamda kış sezonunda iptaller yaşanmaması için kendilerine uçağın Sivas'a indirilmesini teklif ettim. Buradan yolcuları servisle Sivas'a götürüp-getirerek hizmet vermeyi istedik. Bu yöndeki teklifimiz değerlendiriliyor. Yapılan araştırmaya göre bir sonuç alacağız. Ayrıca bulutlu ve sisli hava nedeniyle görüş mesafesi düştüğü için sorun yaşanıyor. Bir kaç defa uçak havaalanına kadar geldi ve inemedi ve Ankara'ya inmek durumunda kaldı. Veriler uçağın inmesine müsait olmuyor. Çıplak gözle gökyüzüne bakıldığında hava açık gibi görülüyor ama gökyüzünden aşağıya bakıldığında o şekilde görünmüyor" dedi.

Yolcu sayısında iptaller nedeniyle güvensizlikten dolayı çok az düşüş olduğunu belirten İkikat, "Bugün İstanbul'dan uçak, 89 yolcuyla Tokat'a gelecek. Buradan ise 66 yolcuyla tekrar İstanbul'a dönecek. En kötü ortalamamız yüzde 55'in üzerinde. Tokat'ta yolcu sayısı Türkiye ortalamasının üzerinde" diye konuştu.
Atlasjet Havayolları'nın İstanbul-Tokat seferi ise şu şekilde olacak:

"Haftanın 6 günü olan sefer sayısı 29 Aralık tarihine kadar 4'e düşürülerek pazar, salı ve perşembe günleri uçak seferi yapılmayacak. 29 Aralık 2007 tarihinden itibaren ise pazartesi, çarşamba ve cuma günleri uçak seferi yapılabilecek."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön