HABER

ATO'da yıllık aidat ve kayıt ücretine zam yok

ADANA (İHA) - Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu, yıllık aidat ve kayıt ücretine zam yapılmamasını kararlaştırdı.

Küresel krizi ve Adana'ya etkilerini dikkate alan ATO, 2009 yılı bütçesini hazırlarken, yıllık aidat ücretlerine ve kayıt ücretlerine zam yapılmamasını ve 2008 tarifesinin 2009 yılında da sürmesini kararlaştırdı. ATO Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan konuyla ilgili teklif, ATO Meclisi tarafından da aynen kabul edilerek, 2008 yılı aidat tarifesi ve 2008 kayıt ücretleri tarifesinin 2009 yılında da uygulanmasına karar verildi. Bu karar kapsamında, ATO tarafından 2008 yılında uygulanan en düşük 90 TL, en
yüksek 250 TL aidat ve kayıt ücreti 2009 yılında da sürdürülecek.

ATO Başkanı Şaban Baş, küresel krizin etkilerinin hissedilmeye başlanmasından itibaren üyeleri için neler yapabileceklerinin arayışı içerisinde olduklarını kaydetti. Piyasaların bir nebze de olsa rahatlatılabilmesi ve canlandırılabilmesi için Aralık ayı başında Alışveriş Günleri etkinliğini hayata geçirdiklerini ifade eden Baş, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Üyelerimizden aldığımız ilk mesajlar, 31 Aralık tarihinde sona eren Alışveriş Günleri'nin hedeflenen amaca ulaştığını göstermektedir. Üyelerimiz son derece sıkıntılı bir dönemde yapılan etkinliğin satışlarına önemli miktarda katkıda bulunduğunu bildirmekte ve kampanyanın önümüzdeki dönemde de yeniden uygulanmasını talep etmektedirler. ATO olarak üyelerimizin menfaatine olan her türlü çalışmayı yapmakta kararlıyız. Krizin etkisindeki üyelerimizin rahatlatılabilmesine yönelik kampanyalarımızı önümüzdeki dönemde de etkili bir şekilde hayata geçirmenin hazırlığını yapıyoruz. Ancak üyelerimize kısa dönemde somut bir katkı sunmak isteyen odamız, son derece anlamlı bir karar alarak yıllık aidat ve kayıt ücretlerine zam yapılmamasını ve eski tarifelerin devamını kararlaştırmıştır. Bu durumun oda hizmetlerine olumsuz yansımalarda bulunabileceği de dikkate alınarak, konuyla ilgili önlemler odamız bünyesinde hayata geçirilmiştir. Böylelikle ülkemiz ve bölgemiz ekonomisinin gelişimi için katkı sağlayan üyelerimizin zor günlerinde yanında olduğumuzu bir kez daha göstermek istedik. Devletimizin üyelerimize henüz somut bir destek vermediği dikkate alındığında, sıkıntıların giderek büyüyeceği açıktır. Cansuyu Projesi piyasaların rahatlatılabilmesi konusunda son derece yetersiz kalmıştır ve geniş kitleleri kucaklayacak önlemlerin hayata geçirilmesinin zamanı gelmiş, hatta geçmektedir. Bu anlamda yetkililerin piyasalardan yükselen sesi iyi tahlil etmeleri ve can kulağı ile dinlemeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön