HABER

Atölye Kazaz iddialı hazırlanıyor

Şubat ayı başında gerçekleştirilen İsveç Rallisi'nden bir hafta önce 2006 model Ford Fiesta Süper 1600'ü teslim alan Atölye Kazaz ekibi, ilk Dünya Gençler Ralli Şampiyonası (JWRC) sınavında küçük sorunlarla boğuşmasına rağmen yeni otomobillerine ilk Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) finişini göstermeyi başarmıştı.

İsveç Rallisi sonrası M-Sport ile yapılan anlaşma gereği otomobilin eksiklerinin giderilmesi ve geliştirilmesi kapsamında İngiltere - Cockermouth'a gelen Atölye Kazaz, bir hafta süren hazırlıklar sonrasında Lowther Park'ta Arjantin Rallisi için teste başladı.

M-Sport ile ortaklaşa sürdürülen bu testte, BP Ford World Rally Team test pilotu Roman Kresta ile Atölye Kazaz pilotu Jaan Mölder aracın dayanıklılığını arttırıcı çalışmalar yaparken, Arjantin'in zorlu koşulları içerisinde otomobilin dengesi ve yol tutuşu üzerinde odaklanıldı. Atölye Kazaz ekibi ile birlikte test yapan bir diğer pilot Kosti Katajamaki ise, 2005 Ford Focus WRC'sine ısınmaya çalıştı.

Test sırasında konuşan Ercan Kazaz şunları söyledi : "Bu sene ekip arkadaşlarımız maalesef evlerinden uzun süre ayrı kalacak ancak özellikle Dünya Gençler Ralli Şampiyonası'nda aldığımız bu büyük sorumluluk, onların dolayısıyla Atölye Kazaz'ın geleceği için çok önemli. M-Sport ailesinin yeni bir parçası olarak bu projeden yüzümüzün akıyla çıkmamız ülkemiz otomobil sporları tarihine yeni sayfalar eklememize sebep olacaktır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler