HABER

AÜ öğrencisi tasarım birincisi

ESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) yüksek lisans öğrencisi Özge Kandemir, Almanya'da yapılan "Uluslararası Fonksiyonel Tasarım" konulu yarışmada birinci oldu.

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışan ve aynı zamanda iç mimarlık dalında yüksek lisans yapan Özge Kandemir, Almanya'da ilk kez düzenlenen yarışmaya, "Kahve Çekirdeği" adlı projesiyle katıldı. Profesyoneller ve tasarımla ilgili eğitim alan öğrencilerin katıldığı yarışmada, 18 ülkeden bine yakın proje değerlendirildi. Yarışma sonunda Anadolu Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Özge Kandemir birinciliği kazandı.
Araştırma Görevlisi Özge Kandemir, ödüllü projesini, yüksek lisans mobilya tasarımı dersi kapsamında ele aldığını ve kahvenin dünya üzerindeki tüm insanları bir araya toplayabilen önemli bir içecek olduğu düşüncesinden hareket ederek projelendirdiğini söyledi.

Bu arada, başarılı bulunan projelerin, Almanya'nın Frankfurt şehrinde düzenlenen EuroMold Fuarı'nda sergilendiği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön