HABER

A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde gerginlik

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde iki sol grup arasında gerginlik yaşandı. Birbirlerine taşlarla saldıran öğrenciler, polisin okula girmesi üzerine fakülte binalarına çekildi.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde TKP'li bir grup öğrenci ile Demokrat Yurtsever Gençliği adlı örgüt üyesi öğrenciler birbirine girdi. İletişim binası önünde toplanan grup ile Siyasal Bilgiler Fakültesi önünde toplanan grup, söktükleri kaldırım taşlarıyla birbirlerine saldırdı. Öğrenciler okul dışında toplanan polise de taşlarla saldırarak, polisin okula girişini engelledi. Atılan taşlardan kampüs içindeki araçların ve binaların camları kırılırken, bazı güvenlik güçleri ve öğrenciler de yaralandı.

Çevik kuvvetin kampüs içine girişi sırasında öğrencilere 'Taş atmayın, polise mukavemet edenler gözaltına alınacak' uyarısı yapıldı. Çevik kuvvetin kampüs içine girmesinin ardından öğrenciler fakülte binalarına çekildiler. Cebeci Kampüsü'nde gerginlik devam ederken, okul dışında çok sayıda ambulans bekletiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön