HABER

'Avatar' 'Titanic'i batırdı

Yönetmenliğini James Cameron'ın yaptığı 'Avatar', 'Titanic'in hasılat rekorunu kırarak tüm zamanların en fazla izlenen filmi oldu.

Halen gösterimde olan James Cameron imzalı 'Avatar'ın, dünyada en çok gişe geliri getiren film ünvanını Titanic filminin elinden aldığı bildirildi.

'En İyi Film' ve 'En İyi Yönetmen' Altın Küre ödüllü filmin dağıtımcısı 20th Century Fox şirketi, Cameron'ın yönettiği 'Avatar'ın dünkü satışlardan sonra, toplam hasılatının 1 milyar 859 milyona ulaştığını açıkladı.

Titanic ise, 1997-98'de 1 milyar 843 milyonluk hasılat elde etmişti.

'Titanic', 'Aliens' ve 'Terminator' filmlerinin yönetmeni James Cameron'ın çığır açan filmi Avatar'da, sinema tekniklerinde son teknolojiden hiçbir masraftan kaçınılmadan faydalanıldı. Üç boyutlu olarak da izlenebilen film, Na'vi adlı bir halkın yaşadığı Pandora adlı gezegende geçiyor.

Aralık ayında gösterime giren film, ilk günlerinde büyük bir başarı yakalamasına karşın, Will Smith'in oynadığı 'I Am Legend'in 77.2 milyon dolarlık ABD rekorunu kıramamış, 3 boyutlu film sektöründe 'Up'ın 68,1 milyon dolarlık rekorunu geçmekle yetinmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön