HABER

Aynı pazar, aynı manzara! Avcılar'da pazarın ortasında bırakılan otomobile tepsili operasyon

Avcılar'da semt pazarı kurulan caddeye park edilen ve sürücüsüne bir türlü ulaşılamayan otomobil, pazarcılar tarafından lastiklerinin altına metal tepsi konularak, halatla çekildi. Pazar esnafı daha önce de arabasını pazar ortasında bırakan başka bir kişinin aracını, ''3 tişört alana 1 otomobil bedava'' şeklinde espri yaparak yolun ortasına taşımıştı.

Avcılar Merkez Mahallesi'nde bulunan Ahmet Taner Kışlalı Caddesi'nde semt pazarını açmaya gelen esnaf, tezgahlarını kuracakları caddede park halinde otomobil olduğunu gördü. Esnaf, buradaki binada oturanların kapısını çalarak aracın sahibini sordu.

Otomobil üzerinde herhangi bir telefon numarası bulamayan pazarcılar, sahibine ulaşamadıkları aracın çekilmesi için polis ve Avcılar Belediyesi zabıtasına haber verdi. Saat 10.00'a kadarki tüm çabalar sonuç vermedi.

YİNE AYNI PAZAR

Aracın trafik dosyasındaki iki telefon numarasından birisinin kullanılmadığı, birisinin ise cevap vermediği görüldü. Bir pazarcı, 3 hafta önce de benzer olayla karşılaştıklarını o tarihte yaptıkları "3 tişört alana 1 otomobil bedava" esprisini gerçek zanneden sürücünün aracını buraya bırakmış olabileceğini dile getirdi.

LASTİKLERİN ALTINA METAL TEPSİ KONULDU

Pazarcılar geçici çözüm olarak, aracın ucundan kaldırıp, lastiklerinin altına metal tepsiler yerleştirdi. Böylece otomobili ortaya iterek, tezgahlarını yerleştirmeye başladı. Günün ilerleyen saatlerinde pazara gelenlerin sayısının artacağı göz önüne alınarak, çareler arandı. Bir pazarcı forklift getirip aracı biraz havaya kaldırarak, ön lastiklerinin altına büyük plastik kapakları yerleştirdi. Daha sonra arka lastiklerin jantlarına halatlar bağlandı. Pazarcılar, arka lastiklerinin altına metal tepsi, ön lastiklerinin altına da lastik kapaklar yerleştirdikleri aracı hemen yakındaki bir binanın otoparkına kadar çekip, iterek kaldırdı. Pazarcıların tezgahların ortasındaki otomobili halatlarla çektiğini görenler şaşırdı. Pazarcıların güç birliğini her yerde göstermesini isteyen bir esnaf, "Seyit Onbaşı'nın torunlarıyız. Birlik olsak neler yapmayız ki" dedi.

Screenshot_7

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
bununla ne uğraşıyorsunuz.çağırın trafiği alsın götürsün.bedelini ödetsin.
Tabi ki. Çünkü şu anda araç sahibinin de aracında hasar oluştu ise pazarcılardan talep etme hakkı var
155 hattı arayarak sahibine polis tarafından ulaşılabiliyor. polis çekici çağırmıyor. çekicide yanaşmıyor. arabayıda bırakan mahallenin yabancısı olabilir. bilse koymazdı sanırım
iyi etmişler elinize sağlık adamların haftada bir gün işi var onada barikat olmuş
Fatih sultan Mehmet Han görse gözleri dolardı
Geri Dön