AVM'lerde yeni koronavirüs uygulaması! Kabinlere 'acil butonu' geliyor

Yeni normal ile birlikte kapılarını açmaya başlayan alışveriş merkezleri içerisindeki giyim mağazalarında prova için kullanılan kabinlerle ilgili yeni bir uygulamaya gidildi. Prova edilen kıyafetlerde hijyeni sağlamak için getirilen uygulamada süreç müşterilerin 'acil butonu'na basması ile başlıyor.

Kabinlere konulan buton sayesinde kıyafetle temas eden müşterinin dışarıyla fiziksel etkileşimi kesiliyor. Eğer kıyafeti satın almayacaksa kabinde bırakıyor. Müşteri kabinden çıktıktan sonra mağaza görevlileri gelip hem kabini hem de denenmiş kıyafeti özel nano-sprey ile dezenfekte ediyor.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kontrollü normalleşmeye geçiliyor. Kontrollü normalleşme adımlarıyla birlikte 21 Mart itibariyle faaliyetlerine ara veren AVM’ler 11 Mayıs’ta tekrar açıldı. AVM’de bir giyim alışverişinin tüm süreçleri görüntülendi. Mağazalarda kabinlerin temizliği, denenen ürünlerin hijyeni ortak kullanılan alanların hijyeni önem taşıyor. Mağazalarda ödemelerin de temassız kartlar ile yapılması tavsiye ediliyor.

Alışveriş merkezlerinde maske takmak zorunlu, girişte dezenfektanlar kullanılıyor ve ateş ölçülerek girişler sağlanıyor. Mağazalarda ise hijyeni sağlamak adına en yeni teknolojiler kullanılıyor. Deneme odalarına konulan acil butonları dikkat çekiyor. Ödemeler temassız ve sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılıyor. Mağaza içerisine her 10 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde müşteri alınıyor.

'Denenen giysilerin hijyeni önem taşıyor'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Türkiye aşı için kilinik deneylere başlayac haberin ardını iyi araştırın neyi deneyecekler o Türk doktoru paravan olarak kullananlar türklere neyi yayacaklar Türkiyedeki doktorlar işin sonuna gelmek üzereler hala akıllanmadıysanız buyrun haclı siyonisler Türkiyede başlasınlar deneylerine bizdeki doktorlar işi bitirmek üzereler aşı bitmek üzere ..
Hayal görmeye devam edin.. Ayakta uyutuyor sizi bu hükümet..... Aziz Nesini hergün rahmetle anıyorum. Bu yorumları gördükçe hak veriyorum.
ben awm ciyim kardeşim,bu söylenenlerin hepsi yalan dolan. yok kabinde nano temizlik yok hiper hijyen yok ekstra dezenfeksiyon hep yalan dolan.avmler ortak alana koydukları dezenfektanın yarısını suyla dolduruyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler