SPOR

CANLI

Avni Yıldırım nakavtla şampiyon

WBC Hafif Ağır Sıklet Kıtalararası Gümüş Kemer sahibi Avni Yıldırım, rakibi Forsman'ı ilk raundda nakavt ederek kemerini korudu.

Avni Yıldırım nakavtla şampiyon

WBC Hafif Ağır Sıklet Kıtalararası Gümüş Kemer'in sahibi Türk boksör Avni Yıldırım, Finlandiyalı rakibi Janne Forsman'ı ilk raundda nakavt etti.

Almanya'nın Ratingen kentinde yapılan müsabakada 24 yaşındaki Yıldırım, hızlı başladığı karşılaşmanın ilk dakikalarında rakibi 33 yaşındaki Forsman'ı, karın bölgesine vurduğu yumrukla yere yıktı. Forsman, aldığı darbenin ardından ayağa kalkamadı ve nakavt oldu.


Ahi Event salonunda Ahmet Öner'in organizasyonundaki karşılaşmada bu sonuçla unvanını koruyan genç boksör Yıldırım, "Bu galibiyeti bütün Türk ve Müslüman kardeşlerime armağan ediyorum" dedi.


SELÇUK AYDIN DA KAZANDI

Gecenin diğer karşılaşmasında ringlere geri dönen Türk boksör Selçuk Aydın (üstte), Gürcü rakibi Nodar Robakidze'yi 5. raundun sonunda nakavt etti. Mücadele boyunca üstün dövüşen Aydın, 5. raundun sonunda rakibinin maçı bırakması ile karşılaşmadan galip ayrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
yürüyün AVNİ'ler yürüyün MEHMET'ler gösterin bu ŞEYTANLARA TAPAN DÜNYAYA OĞUZUN VE ÖTESİ İSLAMIN GÜR SESİNİİİİİİ......
@cemalsert69 islamla boksun ne alakası var kimin neye inandığı sadece kişinin kendisini ilgilendirir. saygı göstermeye öğrenin artık insanlara. sadece inancı değil türkiyede yok şununu sakalına bak yok şunun saçına bak, şu şöyle oturuyor bu böyle kalkıyor kim napıyorsa yapsın ya size saygısı var mı ona bak. eleştirip arkasından konuştuğunuz insandna üstünmüsünüz ki herkese bir kulp takıyorsunuz
Habere ilk baktığımda yanlışlıkla "Aziz Yıldırım nakavtla şampiyon" diye okudum. Dedim noluyor Aziz başkan oraya da mı el attı :)
Takım
O
Av
P
Geri Dön